Şimdi Ara

Bu izmirliler ve ankaralılardan çektiğimiz yeter artık (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
1.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Swonz

Hocam yapma bütün ülke izmire göç etti zaten nefes alamaz olduk

Şaka bi yana en çok göç alan şehiriz. Doğudan sürekli bi göç var, geçen sene istanbuldan çok göç oldu üstüne suriyeliler geldi. Şehir nüfusu aniden artınca çok sorun yaşanıyor. Bu hızla giderse ankarayı nüfusta geçeriz
    Hocam niye ben sana ne yaptım ya? Göçeyim işte ne olacak? Zaten orası olmazsa İstanbul.İş için şart

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Toplumu o kadar çok ayrıştırdılar ki adım adım federalizm geliyeah

• İstanbul kadar küçük yüzölçümlü bir şehirde bu kadar çok nüfusun olması, bir ilçesinin Ankara, İzmir gibi olması iyi bir şey mi gerçekten?

Tabi Kırşehir varken üçüne de laf düşmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pijamalı Ninja

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Sadece yazdığın yazıya ithafen atıyorum .

https://youtu.be/_j4dr7iTczQ

• quote:

Orijinalden alıntı: muaz1984

Sadece yazdığın yazıya ithafen atıyorum .

https://youtu.be/_j4dr7iTczQ

Alıntıları Göster
    Videodaki yobaz kendisi ifşa etmiş zaten belirtmis Konyalı olduğunu? İzmirli olan kimse İzmir'den olan bir şeye karışmaz. Yukardaki geniş düşündüğünü söyleyip bir mok bilmeyen arkadaşa da söyledim. Kimsenin kılık kıyafetiyle, vatan harici davranışıyla alıp veremediği yok bu şehirdekilerin. İzmir gibi bir şehir yok anasını satayim varsa gerici, yobaz ya dışardan gelmiştir yada İzmirliyim diye geçiniyordur. Öyle simide gevrek, çekirdeğe çiğdem demekle İzmirli olunmuyor. Konu uzamasın herkesin görüşü farklı.

• Geleneksel izmiri ve izmirlileri kötüleme konusuna hoşgeldiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kardeş izmirliyim ama ankarada yaşıyorum al sana double headshot
  • Karabüklüyüm, Ankara'da yaşıyorum. Karabüklüler, herhalde şehrini övme oranı en düşük olanlardan biridir

Ayrıca memleket övmek nedir arkadaş. Kendi çocuğunu öven ebeveyn gibi, önemli olan başkasının övmesi, senin değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mütercim Bey -- 15 Haziran 2018; 20:58:7 >
  • İzmirliler aşağılıktır bunu gizlemek icin her firsatta koylerini pardon sehirlerini overler.

• Adam Angaralı ayık ol

• HeavenLife H kullanıcısına yanıt
    İzmirlilerin sıçtığı bokuna kurban ol. İzmir, Atatürk ilke ve inkilapları ile yaşamaya ve onları yaşatmaya çalışan nadir şehirlerimizden birisidir. Ama sen bunu göremeyecek kadar çomarsın...

• İzmir’i İzmir yapan insanıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: göbek deliği pamukçuğu

Bizi bi salsanıza be kardeşim, ha? Elin çemişgezeklisi, bayburtlusu, sivaslısı bile memleketini övüyor. Adam oraya alışmış, dışardaysa özlüyor, memleketindeyse seve seve yaşıyor. Her gün memleketimize söve saya mı yaşayalım, nedir istediğin anlat bakayım? Kimseyi hor gördüğümüz, size üstten baktığımız falan da yok. Ayrıca sosyal medyada İzmir'i övenlerin belki en az yarısı İzmirli değildir. Hatta şöyle bir örnek vereyim, annemle Ankara'ya gittik. Mağazaya girdik, bizim orda bu çeşitler yok dedik, tezgahtar nereli olduğumuzu sordu, muhabbet açıldı ve keşkeli cümleleri ardı ardına geldi. Yine orada tanıştığım insanlar da gayet öve öve bitiremedi İzmir'i, halbuki toplasan 1 ay kalmamışlardır. Gayet severek yaşıyorum, sorana artısını eksisini söylüyorum. Ama bir gün de olsa kalkıp durduk yere şehri övmedim. Size de yaşadığımız yeri seviyor oluşumuz neden batıyor bir anlasam..
    Biri Bayburt'a bir şey mi dedi?

• O bahsettiğiniz İzmir'in kızlarına yaklaşamıyorsunuz aramda görünmez bir bariyer var gibi hissediyorum İzmir'de ki büyük avmleri gezenler bilir özellikle balçova taraflarındakileri
    20 senedir İzmir'de yaşayan bir Konyalıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANTİ BUG

O bahsettiğiniz İzmir'in kızlarına yaklaşamıyorsunuz aramda görünmez bir bariyer var gibi hissediyorum İzmir'de ki büyük avmleri gezenler bilir özellikle balçova taraflarındakileri
    20 senedir İzmir'de yaşayan bir Konyalıyım.
    Bunu çok duyuyorum dışardan gelenlerden. Bizim kızlar çok burnu havada oluyomuş diğer şehir kızlarına göre. Bursalı ve Ankaralı arkadaşlardan duymuştum zamanında.
  • scorn kullanıcısına yanıt
    Derdinizi savcıya anlatırsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnadoluEfes

Derdinizi savcıya anlatırsınız
    Sabırsızlıkla bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.