Şimdi Ara

Bu işi bilenlerden Tavsiye istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İşim gereği sürekli laptop kullanıyorum ama şu an evde özellikleri aşağıda yazılı olan
    desktopu kullanıyorum.Bir süre önce ekran kartım neden bilmiyorum çalışmamaya
    başladı ve ben de söküp şu ana kadar onboard ekran kartıyla idare ettim.

Sorum şu : Bu sisteme iyi bir ekran kartı alırsam oyun konusunda sıkıkntı çekermiyim ?
    Yani en son oyunları en yüksek özellikleriyle olmasa da oynayabilirimiyim ?

Cevap evet ise hangi ekran kartını almalıyım ? ve şu anki mevcut kasam(power) bu kart için yeterli mi ?

Cevap hayır ise bu sistem üzerinden ne yapmam gerekir.

Lütfen " bilgisayarı at yenisini al" ve benzeri ciddiyetsiz söylemlerle zamanımı çalmayınız.

Cidden bu işten anlayan arkadaşlardan tavsiye rica ediyorum.

Son sorum sadece kasayı satmaya kalksam ne kadar fiyat biçmeliyim ?

Sistem şu :

İşlemci : Core2 duo E7500@2.93Ghz
    Anakart : Gigabyte G31M-S2L (http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-g31m-s2l/)
    Ram : 2gb 400mHz DDR2
    Kasa : Cooler Master 500W
    (http://www.vatanbilgisayar.com/Bilgisayar%20Kasası/cooler-master-rc-350-kkr500-gp-cmp-350-500w-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=53774)
    Harddisk : 250gb SATA (markasını bilemiyorum)
    Ses kartı : onboard

Ciddi yorumlarınzı bekliyorum.

• 2. Fiyat belirleme üst konusu mevcut oraya bir göz atın 2. el ederi konusunda.

Ekran kartı olarak 2. el hd5770 ddr5 bakılabilir. Daha iyisine işlemciniz darboğaz yapar.
  • peki işlemciyi Quad core ile değiştirsem ve GTX bir ekran kartı taksam
    büyük farklar olur mu performansta ?

• Eğer işlemci güncellemesine gidersen işte o zaman paranı boşa harcarsın. 5-6 senelik bir mimariye yatırım yapma o konuda. 750-800tl'ye 2. el gerçekten çok iyi sistem toplanabilir keza sıfır da öyle.
  • O kadar yazmışsın etmişsin de, keşke bozulan ekran kartı modelini de yazsaydın :) O da önemli.
  • herkese teşekkürler..

Bozulan Ekran kartı ASUS'un 512lik bir kartıydı ama modeli tam bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solti -- 24 Mart 2013; 12:31:59 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.