Şimdi Ara

Bu iş yapılır mı sizce ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 gün
  • Cevaplayan Üyeler 7
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 8 saat 58 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Kurtçu Restrop (5 mesaj) try1241 (3 mesaj) beyinsis (2 mesaj) K110 (1 mesaj) seyfi84 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4 mesaj) Mobil (4 mesaj) Mini (1 mesaj) (5 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    124 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Öncelikle daha iş görüşmesi yapmadım. Yarın öğlen görüşücez. Maaş vs bilmiyorum.

Çalışma saati : 9-19.30

İş : teknik destek.

Evden çalışıcam. Bir yazılım firmasının sattığı ürünlere dair teknik destek vericem, eğer ben yapamıyorsam yazılım ekibine ileticem. Yazılım ekibi sorunu çözdüğünde müşteri ile iletişime geçip sorunun çözüldüğünü haber vericem.

Ben programcılık okuyorum yazılım alanında ilerlemek istiyorum ama bu iş tam olarak yazılım işi değil. Daha çok müşteri hizmetleri gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Yüzbaşı
    393 Mesaj
    programcılık okuyanlara iş yok o beklentiyi bırak

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Teğmen
    124 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Nasıl yok hocam deli gibi iş bilen adam arıyorlar. Artık dikkatimi çekmeye başladı okul yerine tecrübe şartı koymuşlar.

Çoğu ilanda ; mühendislik mezunu ya da 2-3 sene tecrübeli yazıyor.

İş bilen lise mezunu 4 senelik tecrübeli adam , mühendislik okumuş ama tecrübesiz adamdan daha çok tercih ediliyor.

Her neyse, sizce bu iş yapılır mı?

|
    |
    Kurtçu Restrop kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    393 Mesaj

yazılım işlerine başvur o zaman. işi biliyorsun madem.

ben hiç görmedim öyle iki üç sene tecrübeli olsun diploması olmasın diyen. sen işi öğrenirken diğerleri armut topluyor heralde.

iş yapılır mı sorunuza sıfır maaştan iyidir her türlü. ama yazılım işine girmek isterseniz bu deneyimden sayılmaz.

|
    |
    try1241 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    124 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Aga sen niye bu kadar gerginsin. Ben işi biliyorum demedim ki.

Anladığım kadarıyla programcılık okuyanların kaptığı işlerden rahatsızsın ya da mühendis olup kendini geliştirememiş birisin. Aklıma başka bir şey gelmiyor bu öfkenin sebebi olarak.

Basitçe bir soru sordum olayın geldiği yere bak.

|
    |
    Kurtçu Restrop kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    393 Mesaj

gergin değilim hayal dünyasında yaşamanı istemedim.

programcılık okuyanların kaptığı işlerin beni rahatsız etmesi için iş kapmaları lazım ortada böyle bir durum yok.

mühendis değilim olma niyetim yok.

|
    |
    try1241 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6942 Mesaj
    Öğrencilik esnasında bulduğun işin kalitesi ve ücreti düşük, çalışma saatleri yüksek de olsa o kadar fark etmez. Kurtçu Restrop gerçekçi olayım derken biraz abartmış. Kimse ideal bir iş ile başlayamıyor. 1-2 yıl önce Youtube 'ta videosu cıktı, Türkiye'de BÜ Bilg Müh bitirdikten kısa süre sonra Amerika'da Google'da işe başlayan birisi, mutsuz olmuş ve Google'dan kendi isteğiyle ayrılmış. Kıyısından köşesinden biryerden başlamak gerekiyor. O yüzden bu iş yapılır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    457 Mesaj

@vonderplanitz hocama katılıyorum. Saatleri biraz fazla geldi ama onun dışında bir ürün olarak yazılımın ortasında olup baya şey öğrenebilirsin. Müşteri nedir, ne ister, yazılım ekibi nasıl yönetiyor süreci, sözleşmeler nasıl hazırlanıyor gibisinden çokça şey öğrenebilirsin. Fakat işe girmeden kendince bir sınır koymalısın. En fazla 12 ay çalışacağım diye. Diğer türlü iş buldum, para kazanıyorum diye kodlamada kendini geliştirmez ve asıl amacını unutursun.

|
    |
    Bahsedilenler: vonderplanitz
  • Yarbay
    12991 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kurtçu Restrop

programcılık okuyanlara iş yok o beklentiyi bırak

ben de programcılık mezunuyum ve üst seviye maaş + şirket aracım + yan haklarım var. diğer yandan programcılık eskisi gibi değil. ben girdiğimde çok yüksek puanlı bir bölümdü. şimdi iki soru yapan bilg. müh. kazanıyor, programcılığa kimler gidiyor anlamıyorum. programcılık mezunu işe aldım ama tanımadan etmeden tercih etmem diğer yandan çünkü çok kolaylaştı bu bölüme girmek. ama yine de yenilerden de çok iyi çocuklar hala çıkıyor, neden programcılığa gitmiş bu eleman dediklerim oluyor. yani çok da moralini bozmasın arkadaş programcılık mezunlarını da alıyoruz, önemli olan iyi olması. lise mezunu, sosyoloji mezunu, orman mühendisi, jeoloji mühendisi, her türlü diploma geçer bizim işte, ortaokul mezunu bile gördüm (gerçek bu).

• Yüzbaşı
    393 Mesaj

yaptırdığın işin seviyesine göre diploma ihtiyacı değişir ki iki tane div açmak ya da buton kaç pixel daha güzel görünür için mühendis gerekmez zaten. ama sistem mimarileri gibi alanlar için üçle beşi toplayıp herhangi bir mühendislik kazanamayanlar iş yapamaz. programcılıkta her okulun altmış yetmiş kontenjanı var hatta bazı okulların iki tane programcılık programı var. bunlardan kaçı kendini geliştiriyor sen bir tane almışsın o adamın diğer elli dokuz arkadaşı güvenlik görevlisi bekçi falan. dediğim gibi o arkadaşın da hesaplama gerektiren işleri yapabileceğini sanmıyorum.

|
    |
    beyinsis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    12991 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kurtçu Restrop

yaptırdığın işin seviyesine göre diploma ihtiyacı değişir ki iki tane div açmak ya da buton kaç pixel daha güzel görünür için mühendis gerekmez zaten. ama sistem mimarileri gibi alanlar için üçle beşi toplayıp herhangi bir mühendislik kazanamayanlar iş yapamaz. programcılıkta her okulun altmış yetmiş kontenjanı var hatta bazı okulların iki tane programcılık programı var. bunlardan kaçı kendini geliştiriyor sen bir tane almışsın o adamın diğer elli dokuz arkadaşı güvenlik görevlisi bekçi falan. dediğim gibi o arkadaşın da hesaplama gerektiren işleri yapabileceğini sanmıyorum.

ben girdiğimde türkiye de 7-8 tane müh. 7-8 tane de programcılık vardı. bizim yıldız'da 25 kişilik mevcudumuz vardı programcılıkta. müh. için öys'de %1'e, programcılık için de öss'de %1'e girmen gerekiyordu. haliyle arada fark var ama şu an mühendislik için bile 3-5 soru yapan girebiliyor. mühendislikte de kalite çok düşmüş durumda. ben de dedim ya, arada çıkıyor. ama malesef mühendislikte de artık -arada çıkıyor- iyisi. sütçü imam'a bile müh. açmışlar, her yerde var çok fazla. bizim zamanımızda bilgisayar çok pahalı olduğu için çok az vardı, hoca da yoktu, bizim bilg. prog. bölümünü mesela a.b. sübvanse ediyordu, ama şimdi çok kolay bişey, doldur bilgisayarları, aç bölümü.

ha yine de müh. tercih etmek daha mantıklı olabilir kolay elemek için ama ERP alanında iyi uzmanlar zaten az olduğu için ben şahsen diplomasına değil çalıştığı yerlere, referanslarına bakarak aldım, ortak tanıdıklar bulmaya çalıştım, kendim de uzman olduğum için sorular sordum vs.. vs.. diplomaya bakma lüksüm olmadı pek.

• Yüzbaşı
    863 Mesaj

Öğrenciysen atla işin üzerine, kaçırma. Hem okul hem ciddi yazılım işi seni çok yorar, hafif iş olsun, üstelik değişik de bir iş, olayın kullanıcı kısmını da yaşamış olursun.

|
    |
  • Yüzbaşı
    393 Mesaj

tabi ben de sizi desteklemek adına söyledim zaten ama artık programcılığa giden insan profili değişti ya iyinin bi tık altı yapan insanlar dgs ile tamamlamak için gidiyor (bunların da çoğu açıktan yazılıyor) ya da hiç bi yer tutmayanlar gidiyor. tytde yüzde onbeşlik dilim falan tüm programcılık programlarına sokuyor. sütçü imamı geçin erzincanda bile var programcılık.

|
    |
    beyinsis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    445 Mesaj

Bizim komşunun oğlu BİM de kasiyer olarak işe başladı. Elinden POS cihazı hiç düşmüyor.

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.