Şimdi Ara

BU İŞ NEREYE VARACAK...!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ülkenin haliyle ilgili durumları konuşmak, değerlendirmeler yapmak ve insanların düşüncesini öğrenmek adına bu konuyu açıyorum. Aklıma gelen bazı soruları aşağıya yazıyorum. Sizin de aklınıza gelenler varsa yazabilirsiniz veya cevap olarak düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz(kimse kimseye hakeret etmeden).

-Adalet, hukuk, liyakat, ekonomi, dış siyaset. Bu alanların hangisini tutsak elimizde kalmıyor mu?

-Çökmeciliğin ne demek olduğunu bu kadar insan daha yeni yeni bu kadar net görmüyor mu?

-Normal bir ülkede hakimlerin savcıların anında hareketi geçeceği durumlarda, bizdeki hakimler savcılar neden susuyor? Neden birşey yapmıyor?

-Yolsuzluğun bu kadar gözler önünde olduğu başka bir zaman oldu mu?

-Neden bizdeki beş mütayit dünya sıralamasında en fazla devlet ihalesi alanlar listesinde ilk onda?

-Neden bu firmaların vergi borçları siliniyor veya azaltılıyor? Onların ödemediği vergiler neden bizim sırtımıza yükleniyor?

-Neden bazı bankalar bazılarına uçuk derecede yüksek kredileri veriyor ancak geri ödemesini almadan bırakıyor? Bunlardan doğan zararları neden Türk Milleti karşılamak zorunda.

-Neden merkez bankası başkanının görevden alınmasından bir gün önce dolar alımında çok ciddi bir sıçrama oldu? Bu bilgiyi kim sızdırdı? Kimler bundan çıkar elde etti bir gecede?

-Neden bu ülkenin cumhurbaşkanı gülerek hamdolsun hiç gündeme gelmedi diyor Ermeni meselesiyle ilgili.

.

.

.

Bu gibi sorular uzuyor gidiyor. Kafamı çok kurcalıyor? Neden biz bu hallere düşüyoruz diye sürekli düşünüyorum ve üzülüyorum açıkçası...

Ne olacak böyle arkadaşlar. Biz bu ülkede yaşayamayacak mıyız insan gibi....?

• Bu soruları sormayı bırak, kendi dünyasında düşünecek bir millet olduğumuzda bir şeyler değişecek.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.