Şimdi Ara

Bu insanlar parayı nereden buluyor ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
2
Favori
7.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şöyle düşün bu ülkede mevcut bütün dükkanlar, evler, arabalar vs bunların hep bir sahibi var.

Sadece meskenlerin kiralarını düşün. Bütün kalabalık noktalardaki dükkanları, pasajları vs..

Zengin insan çok bu ülkede, siz sadece göremiyorsunuz çünkü onlar lüks içinde bambaşka bir dünyada yaşıyor.

Düşün Kadıköy mühürdar caddesinde bakırköy'de, mecidiyeköy ana cadde üzerinde yada bir çok ilçenin merkezinde o kadar gayrımenkul var.

Zenginler şimdi mal mülk almayı azalttı, konut fiyatı düşmesini bekliyorlar, belli bir seviyeye düşerse faizden çekip gayrimenkul alınacak ve

emlak biraz daha hareketlenecek. BU faizin iyice düşmesinin önünü açabilir ama kirala kirala nereye kadar? Üreten azalınca, gayrımenkullerin vergileri verilmeyince

kiraları ödenemeyecek raddeye gelince nereye kadar gideceğiz?

Bir de bu ülkenin kıyılarında çevrilip işletilen mekanları düşün, millet sahili kapatıyor para kazanıyor, vatandaşın hakları gasp edilmiş kimse siplemiyor.

Para, bir miktar sermayesi olup bunu iş yapmaya yönelten ve nüfuzuyla ticareti sorunsuz gerçekleştirmeyi başaranındır. Rakibin çıkarsa ezip geçersin ve kazanmaya devam edersin.

Daha saymakla bitmez bu ülkede taksi plakalarından, minibüs, otobüsten kazanan da var.

İş dünyasını saymıyorum bile, her ne kadar yabancı sermaye yüzde 60'larda olsa da önemli ölçüde sanayimiz var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 13 Temmuz 2019; 3:38:27 >

• Adam simitin teorisi doğru değil

Kimse istekleri doğrultusunda çalışmıyor

Yapabildikleri işlerin sürdürülebilirliklerinin istekten gelmesi demek arzu nesnesine sahip oldukları anlamına gelmiyor

Gizleyen boşluğun ikonajlarının sürekli kendini geri sarması o şeyin kategorilerin ve olgusal alandaki izdüşümlerinin dengeleriyle oynayacak kadar küstah olduğunun kanıtıdır

Kimse aslında hedefi yok

Kimse hiçbir şey isteyemez asla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 13 Temmuz 2019; 3:54:4 >
  • hiç sorma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Einar Solberg

%20 çok fazla olmuş.
    %20 az bile ,en basitinden millet o kadar ağlanıyo para yok para yok diye büyük şehirlerde çoğu ailede 2 araba var artık

• Sevdiğim şöyle bir söz vardı; Geçmişin kahrı yakar bağrı demedi deme..
    Şimdi diyeceksiniz ki ne alaka?
    Şöyle bir düşünelim;
    1940-1950 Büyük şehirlerde şuan milyon dolar eden arsalara evlere dükkanlara insanlar nasıl sahip oluyorlardı? Çiti çeviren 2 duvarı örüp etrafını derme çatma kapatıp 3-5 kuruş ile tapuya zorlayan adam öyle yada böyle alıyordu çevirdiği yeri.. Köylerden ailecek göç edip bu şekilde parsellendi büyük şehirler. Sonrası o çit çevrili yerlere 3 kuruşu yapılan evlere apartmanlara dükkanlara 2019'da ne oldu?

1950
    Bu insanlar parayı nereden buluyor ?

Leventte şuan bir dükkan sahibi olduğunuzu düşünürsen aylık min. kira getirisi 30bin tl..

Sağlam bir yatırım veya işiniz yada birikiminiz yoksa seneler sonra arkanızdan bu şekilde konular açacak bir torununuz olmaması için çoğalmayın..

• Neyini çözemiyorsun sen fakirsin veya düşük orta sınıfsın adamlar yüksek zengin sınıf kapitalizm böyle senin hayatında biriktiremiyeceğin parayı 1 yılda yiyenler var.
    ama kötü hissetmene gerek bu ülkede fakir ve orta sınıf nüfusu zenginlerden en az 60kat daha fazla 170bin milyoner var on milyonlarca asgari ücret ve aşağısında çalışan var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 13 Temmuz 2019; 10:56:35 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvo35

o 200 binlik jiplere binenler taş çatlasa ülkenin %20 lik kesimi. beach clublara lüks araba ile gidersin nolcak. araç kiralama denen bir şey var. 2-3 arkadaş birleş kirala 2 günlük. İzmirde oldugum ve çeşme de iş yaptıgım için biliyorum. adam o beach clublara damsız girebilmek için kapıda saatlerce bekler ve en dandik pansiyon da kalır. nasılsa günün çogunu dışarıda geçirecek. yani durum "ayranı yok içmeye atla gidiyor zıçmaya" durumu.

Bunun dışında son model arabalar. beachler de dünyanın parasını harcamak zaten milletin zengin oldugunu, ekonominin iyi oldugunu falan göstermiyor. bu insanlar borçla yaşıyor. borçla borç kapatıyor. gün geldigin de tüketimden vazgeçmeyip hayatının tamamını ipotek altına almış oluyor. Bunun dışında bir gerçek olsaydı herhalde çevrenizdeki herkesin maddi durumu süper olurdu.
    % 0.2 olur en fazla...
    Yok yok o da olmaz, Ülkenin %0.0002 'si

• quote:

Orijinalden alıntı: Clapss

%20 az bile ,en basitinden millet o kadar ağlanıyo para yok para yok diye büyük şehirlerde çoğu ailede 2 araba var artık

Alıntıları Göster
    işte bundan bahsediyorum. bak bakalım etrafına kaç kişi de 2 tane araba var? bende yok mesela ! benim çevrem de hiç yok. ha şu var. adam şirket aracı kullanıyor, birde kendi aracı var. al sana 2 araç bumudur yani? yukarıda yazdım. çok çok az kişinin çevresin de böyle insanlar var. Ben attım %20 dedim . çogunluk daha da az oldugunu belirtiyor. yok yani 2 araçlı insanlar falan .

Örnek vereyim hatta. eniştem tüpraş gebze de mühendis. maaşı primler hariç 18.000TL dolayında. ablam turizm firmasın da yönetici 8.000 civarı alıyor olması lazım. aylık gelirleri 25.000 TL üzerin de . tek araçları var kardeşim. bir de şirketin verdigi araçları var. Beyaz yakalıların %90 ı böyle. Heleki istanbul harici zaten bunu görmek mümkün bile değil. Gelirin arttıkça giderin de artar. yani yok öyle 2 tane araçlı aileler falan . amerika zannediyorsunuz siz burayı herhalde? öyle banliyolar da yaşam. bahçede köpek. garaj da 2 araba falan ? türkiye de bu şartlar ciddi baya ciddi gelir istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kvo35 -- 13 Temmuz 2019; 12:12:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dinoco mavisi

Bahsettigimiz zengin genclik ulkenin kucuk bir kismi.Cogunun durumu kotu orta.Zengin ailede dogmamis olabiliriz ancak biz de 20 yasinda rahat gezme ozgurlugunu calisip cocuklarimiza verebiliriz
    Iste bu hocam. Kimse sizi engellemiyor. Yasasın Liberalizm.

• quote:

Orijinalden alıntı: kvo35

işte bundan bahsediyorum. bak bakalım etrafına kaç kişi de 2 tane araba var? bende yok mesela ! benim çevrem de hiç yok. ha şu var. adam şirket aracı kullanıyor, birde kendi aracı var. al sana 2 araç bumudur yani? yukarıda yazdım. çok çok az kişinin çevresin de böyle insanlar var. Ben attım %20 dedim . çogunluk daha da az oldugunu belirtiyor. yok yani 2 araçlı insanlar falan .

Örnek vereyim hatta. eniştem tüpraş gebze de mühendis. maaşı primler hariç 18.000TL dolayında. ablam turizm firmasın da yönetici 8.000 civarı alıyor olması lazım. aylık gelirleri 25.000 TL üzerin de . tek araçları var kardeşim. bir de şirketin verdigi araçları var. Beyaz yakalıların %90 ı böyle. Heleki istanbul harici zaten bunu görmek mümkün bile değil. Gelirin arttıkça giderin de artar. yani yok öyle 2 tane araçlı aileler falan . amerika zannediyorsunuz siz burayı herhalde? öyle banliyolar da yaşam. bahçede köpek. garaj da 2 araba falan ? türkiye de bu şartlar ciddi baya ciddi gelir istiyor.

Alıntıları Göster
    Kardeşim ben bursada yaşıyorum gayet de görüyorum çift arabaları. Hadi 2 araba olmadı yolda bi bak çok araba var 100 bin tl üzeri. Enişten istese 3 tane de alır.Demek ki gelir seviyesi genel olarak yüksek ki arabalara bu paralar veriliyo ki 100 bin tl çok düşük bi rakam 2. El rakamı , 0 araç fiyatlarını biliyosundur bu araçlar çatır çatır satılıyo. Benim üniversiteyi kazandığı için altına 100 bine 0 araba alınan arkadaşım var evde 2 araba varken.Amerika felan değil burası ama gelir seviyesi çok dengesiz zengin olan tam zengin bu ülkede ve hiç azımsanmayacak seviyedeler. Ben bi kafeye oturduğumda kapıda 2-3 lüks araba görüyorum demek ki para var insanlarda

• Miras. Zamanında bizim dede de 8-10 tarlasını abisine devredip istanbula gelmiş. 8-10 tarla parasıyla bir tane ufak arazi almış.

Şimdi o tarlaların en kötüsü 2 milyon TL yapıyor.

Böyle biniliyor lüks arabalara. Adam parası bitince 1 tarla satıyor. Gelen parayı faize atsa aylık zaten 25-30 bin faiz getirisi var.

• Rindaman kullanıcısına yanıt
    İstanbul'da çok fazla gayrimenkul zengini var. Daha önce calıştıgım bir firma yeni yer arayışına girmişti. Buldukları mekanın sahibine ulaşmakta çok güçlük çekmişlerdi.

Neden diye sorduğumda adamın umrunda bile değil bulamıyoruz, İstanbul'da 20den fazla sayıda dükkan, bina, arsa, iş hanı vs sahibi demişlerdi. Kiraya verme derdi bile kalmamış.

Çocukları yurt dışında okuyormuş. Dediğiniz gibi o tip insanların hayatını kimse bilmiyor. Bizlerin asla hayal edemeyeceği bir yaşamın içindeler.
  • Ne zekasından söz ediyorsunuz. 20 yaşındaki veletler amip gibi yaşıyorlar. Çoğunun bilim, siyaset, kültür hakkında bir fikirleri dahi yok. Ancak instagramda fotoğraf paylaşıp kız peşinde koşarlar.
  • Şırnak'tayım, Şırnaklı birinden ev kiraladım, adam mersinde yaşıyor. 30 daireli binası var(daha fazlası da olabilir) 1200 Tl*12 ay peşin ev kirasını alıyor, batıda sahil kenarında yaşıyor. Farklı işlerlede meşgul. Evet Şırnak'ta ve 1200 TL kira yıllık. varın siz düşünün

• - nasıl olur böyle bir zenginlik?
    - çalmıştır.

Türkiyede zenginlerden helal yolla zengin olanların oranı çok çok azdır. Çoğu torpille hırsızlıkla zenginler.

Fakat, senin o gördüğün elemanların çoğu zengin felan değiller. Borçla, baba parasıyla felan hava atmaya çalışan tipler. Kıçında giyecek don olmayıp başkalarına kendini varlıklıymış gibi kanıtlamaya çalışan çok insan var.

• “Babası zengin olan şımarık velet” tanımına katılmıyorum. Adam belki üniversite öğrencisi? Babasının imkanı varsa kullanmasın mı araba falan? Sanki siz kullanmayacaksınız olsa.

Edit: Ya eksileyeceksiniz biliyorum ama yazmadan da duramıyorum. Birader sen nerden biliyorsun benim nasıl insan olduğumu da arabaya bakıp yorum yapabiliyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 14 Temmuz 2019; 10:30:47 >
  • Silent Guardian kullanıcısına yanıt
    boş yapmışsın ben hiç honda crv ye binen sokak çocugu görmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tony Ferguson

boş yapmışsın ben hiç honda crv ye binen sokak çocugu görmedim
    Babasının durumu iyi olan birisi şımarık mı oluyor? Sokak çocuğu ne alaka? Nasıl yaşadığımı derken, nasıl bir insan olduğumu demek istedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Silent Guardian kullanıcısına yanıt
    hocam bu konuyu bizimle tartışman bile şımarıklık bence
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.