Şimdi Ara

Bu indirimlerden sonra hangi SUV alınabilir? (TIGUAN-X-TRAIL-CAPTIVA)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
9.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son indimlerden sonra uzun zamandır Suv düşünen bir akrabamıza sıfır (kendi isteğiyle) araç almayı düşünüyoruz. Şu anda kullandığı araç 2004 avensis. Daha geniş ve büyük bir araç düşünüyor. Aslında aklımda motor hacminden dolayı Tiguan vardı ama araç Suv havasından uzak gibi. Siz neler tavsiye edersiniz? Fiyat olarak ise 80.000 tl aşılmaz heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolfire -- 12 Nisan 2009; 10:26:56 >

• honda crv yı onerırım gercekten guzel bı arac fıyatlarda sızın soledıgınz aralıda en fullu 85 bın ytl olması lazım su an...
  • Ben de Tiguan diyecektim ama fikrinizi belirtmişsiniz.Captiva'da fiyatlar uygun,fiyatları 67-75 arasında değişiyor.

RAV4 de olabilir.Benzinli modeller 65-72,dizeller 77-84 arasında değişiyor.Benzinli CR-V de olabilir,fiyatlar 75-77 arasında.

Benim tercihim ise Tiguan olurdu,okulda çok sık gördüğüm bir araç,özellikle arkadan pek SUV havası vermiyor ama motoru ve arazi kabiliyeti için alırdım.
  • 1600cc altı olmadığı sürece şu sıralar araç almak bence çok yanlış olur. Şimdi zaten millet araçlara hücum etmiş durumda ve satıcılar da ille de satalım kaygısından ister istemez sıyrılmıştır. Şu rüzgar dinip showroom'lar tekrar sinek avlamaya başlayınca gitmek lazım diye düşünüyorum. Satmaya alışan adam satışlar bıçak gibi kesilince ister istemez daha fazla taviz verir gibime geliyor. Bu sayede yapılacak indirimlerle şimdinin (2 lt için çakma diyebileceğimiz) ÖTV indiriminden daha iyi fiyatlar yakalanabilir. Kaldı ki Avensis'i satmayı düşünüyorsa bir zarar da oradan çünkü ÖTV indirimi bitince 2.el de az da olsa toparlanacaktır.
  • Nissan Qashqai'yi tek geçerim. Captivayı kesinlikle önermem kullandım hiç beğenmedim içi çok adi ve dandik. Toyota Rav4 düşünebilirsiniz ama oda sanırım fiyat olarak biraz daha fazladır. Qashqai hem fiyat hemde kalite olarak bence süper. Ayrıca bu tarz bir araç düşünüyorsanız yola çıktığınızda nadir görünen arabalardan biri olarak farklılıkta yaratabilirsiniz.
  • Kia Sorento/Chevrolet Captiva/Nissan Qashqai tavsiye edebilirim.
    kia sorento klasikleşti ama parasını hakeden bi model.
    onun dışında da qashqai'yi captivaya tercih edebilirim
  • Araba kullanmaktan keyif alıyorlar ise ve dizel düşünülüyorsa Subaru Forester TD ve Ford Kuga'ya bakın sürüş özellikleri jeep olmaktan ziyade binek otomobile yakın olanlar onlar. Forester'ın arazi kabiliyeti de sürekli 4 çeker olmasından ötürü oldukça fark ediyor.

Biraz daha büyük ve konforlu bir jeep düşünülüyorsa Crv de memnun edecektir.
  • ben geçen sene sıfır sorentoyu 1 ay kadar kulladım araç çok rahat içi oldukca ferah triptınik vites çok zewkli ama yinede

vw tiguan ı tawsiye ederim ayrıca sorento çok yakıyor
  • Yorumlar için teşekkürler. Aslında Tiguan'a hiç binmedim ve ne yazık ki Balıkesir Vw'de yok araç. Ama Avensis'ten sonra Tiguan iç hacim olarak nasıl gelir acaba. Bilenler bilir; Avensis iç hacim olarak sınıfında en geniş araçlardandır. Bir yerde araç değişiminin sebebi daha büyük ve ferah bir araca geçmek. Aslında Tiguan'ı elemiş değiliz. Hatta geniş bir araçsa Tiguan ilk tercihlerden olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: coolfire

Yorumlar için teşekkürler. Aslında Tiguan'a hiç binmedim ve ne yazık ki Balıkesir Vw'de yok araç. Ama Avensis'ten sonra Tiguan iç hacim olarak nasıl gelir acaba. Bilenler bilir; Avensis iç hacim olarak sınıfında en geniş araçlardandır. Bir yerde araç değişiminin sebebi daha büyük ve ferah bir araca geçmek. Aslında Tiguan'ı elemiş değiliz. Hatta geniş bir araçsa Tiguan ilk tercihlerden olabilir.

Tiguan hiçbir yerde yok malesef. Biz de arkadaşa Tiguan Fun bakıyoruz ama bulamadık. Arazi versiyonu Track vardı iki gün önce 2 tane. Şehir içinde kullanacağından tercih etmedi. İçi yeterince geniştir merak etmeyin. Tek kusuru 1.4 motorda otomatik vites sunmaması .

• Bizimkilerin şehir içinde kullandıkları bir 107'leri var. Onun için Tiguan düşünülürse Track-Field versiyonu düşünülebilir. Ama araç hakkında hiç bilgimiz yok.
  • Az önce tv'de x-trail fiyatının 68.000 küsurdan 63.000 e indirildiğini gördüm. En baz benzinli modeli tabi. Aslında o da yeni kasa, düşünülebilir.
  • Suan ki indirmleri dusunursek Subaru Forester Diesel hem ekonomik hemde en uygun secim olur. Motor odullu, Subaru nun yapmıs oldugu kampanyalar cazip üstelik 4x4 dedin mi zaten konusmaya gerek yok.

Saygılarımla,
  • öncelikkle araziye çıkacakmısınız yoksa sırf büyük araç olsun diyemi alacaksınız.yoksa tavsiye kolay.

quote:

Orjinalden alıntı: relicks

Suan ki indirmleri dusunursek Subaru Forester Diesel hem ekonomik hemde en uygun secim olur. Motor odullu, Subaru nun yapmıs oldugu kampanyalar cazip üstelik 4x4 dedin mi zaten konusmaya gerek yok.

Saygılarımla,

gidip görmeden başka araç almak hata olur.dizayn olsun motor performansı olsun yakıt ekonomiside çok ii. suv düşünüenlere mutlak görmeleri gereken bir araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RECEP____KOVBOY -- 20 Mart 2009; 16:25:19 >
  • kesinlikle captiva al. full sport modelini 90.000 den 75.000'e düştüler. deri koltuk vs vs. herşey var.
  • X-trail, Crv ve Captiva şu an için bakmayı düşündüklerim.
  • quote:

X-trail, Crv ve Captiva şu an için bakmayı düşündüklerim.

X-trail ve CRV oldukça mantıklı tercihler.Fakat X-Trail'in içi oldukça dar;konfor ve donanım olarak oldukça başarılı ama içi dediğim gibi dar.Hele de CRV ile kıyaslar ise sıkılırsınız. X-Trail sahibi olan arkadaşım var ,aracı alalı yaklaşık 1 sene oldu,içi dar olduğu için satıyor,onun yerine Discovery3 alarak rahatladı.

Daha önce Tiguan dan bahsedilmiş,aynı şekilde onun da içi oldukça dar. Golf Plus gibi.

Captiva'nın ise ucuz duruşu var ,aynı platformda olan Opel Antara alternatif olabilir.
  • VW Tiguan'a binip test edin mutlaka, hem 4x4 ün zevkine varın hem de şehirde kıvrak bir aracı sürmenin zevkini yaşayın. Bence araca konulan isim tam oturmuş Tiger ve Iguana.
    150 beygir ve makul yakıtıyla benzinli oldukça sessiz bir suv. 0-100 Km hıza 9.6 sn de çıkıyorsunuz. Tiguan bulabilirseniz kaçırmayın ama bayilerde yok, çok talep var. Yıllık 630 TL vergisi var, diğer alternatiflere vereceğiniz vergi farkı sizin yıllık benzin paranızın çoğunu karşılar.
    İç hacimden bahsedilmiş, içerisine oturun ve hacmi görün derim. Ön taraf çok ferah, arkada diz mesafesi hiç abartmıyorum Audi Q7 ya da Touareg kadar.
    Ben de Sport&Style var çok ama çok memunum. Arkadaşa dün Fun&Function aldık. Araçta otomatik vites dışında ne ararsanız var. O donanım hiç bir orta sınıf SUV'da yok. Araç kendi kendine park ediyor. Panaromik tavan bir harika. Xenon farlar dönüş ve virajlarda dönüyor. Ama dediğim gibi aracı bayilerde bulmak gerçekten zor. Bulabilirseniz test edin, test sürüşünden sonra kararınızı vermiş olacaksınız. İç mekanda kullanılan malzeme kalitesini zaten anlatmaya gerek yok.

quote:

Yorumlar için teşekkürler. Aslında Tiguan'a hiç binmedim ve ne yazık ki Balıkesir Vw'de yok araç. Ama Avensis'ten sonra Tiguan iç hacim olarak nasıl gelir acaba. Bilenler bilir; Avensis iç hacim olarak sınıfında en geniş araçlardandır. Bir yerde araç değişiminin sebebi daha büyük ve ferah bir araca geçmek. Aslında Tiguan'ı elemiş değiliz. Hatta geniş bir araçsa Tiguan ilk tercihlerden olabilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: bureda

Daha önce Tiguan dan bahsedilmiş,aynı şekilde onun da içi oldukça dar. Golf Plus gibi.

Hiç Tiguan ya da Golf Plus'ın içine oturdunuz mu acaba? Bugüne kadar dar diyene ilk defa rastladım da .
  • Bence yeni SUV lar için "Şehir Herkülleri" tabiri yanlış olmaz.

Arazi ve Off-Road konusunda ise size tavsiyem OUTLANDER...

Test edin. Yanılmadığımı anlayacaksınız...

| TOYOTA | NISSAN | HONDA | MAZDA | MITSUBISHI | SUBARU | SUZUKI | DAIHATSU | ISUZU | -LEXUS | -ACURA | -INFINITI |

<< \\ BIG IN JAPAN // >>
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.