Şimdi Ara

Bu hayat pahalılığına kim dur diyecek ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
2
Favori
11.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
147 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kimse uyanamiyor ama gidisat cok kotu
    bi yerde halkimizi tebrik etmek gerek.. boyle kolelik ve taksit sistemine karsi hala gulup eglenebiliyoruz
    saka gibiyiz gercekten, insanlar kendi basina bi halt gelmeden sikintiyi anlamayacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pahalılık lütfen dururmusun rica ediyorum :)

Bakalım durcak mı dedim
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Space

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Devlet neden mi el atmıyor? Devlet el attığı için bu kadar hayat pahalılığı var zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.secim -- 15 Ekim 2019; 22:25:18 >
  • Dur lennnn !

• NoyanDervis kullanıcısına yanıt
    Geldi yine ...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

"Devlet neden el atmıyor ?"

hacı devlet el attığı için bu zamlar oluyor zaten
  • 2013 de doların artmaya başlaması ile fakirleşme başladı sürec bu süreci gelir artışı için ve birikim yaparak geçirmeyen tam gaz harcamaya devam edenler bugün ağlamaya hakkı yok.bugünün geleceği belliydi bağıra bağıra geldi kredi cekip bmw mercedes ve ev alanlar ülke döviz borçlanıp hemde adamları ithal mallarını aldınız tükettiniz denklem çok basit kazandığından fazla harca cari fazla vermezsek sonuç kur 5.90 olur ve buda zamları tetikler böylece kısır döngüye gireriz velasılkelam temel ihtiyaçlar haricinde bütün tüketimi durdurmamız gerekiyorki hem döviz ihtiyacı olmasın kur patlamasın ve zamlar gelmezin mal satamayan ithal girdisi olmayan ürünlere indirim yapmak zorunda kalsınlar tabi bı durumda devlette mecbur kalacak vergi gibi alanlarda indirime gitmeye

• bizlerin dur demesi gerek ama demiyoruz sanki biz yaşamıyoruz bu pahalılığı

• "Halinden memnun köle" olur mu ?

• kendi adıma lüks tüketimden vazgeçeceğim kıyafet almayacağım. sigarayı da bırakacağım. başka türlü evin kirasını faturaları ödeyemez hale geleceğim.

not: lüks tüketim dediğim de dışarda yemek yemek falan. evin internetini de kapattırmayı düşünüyorum. cepten idare ederim.

• soru ve içeriğinde tezat var :)
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    neresi tezat

• quote:

Orijinalden alıntı: hernos2

Saç sakal traşını 40 TL ye oldum bugün, Dedim noluyor lan ? 1 ay önce 25 TL ye oluyordum 40 TL verince düdüklenmiş gibi hissettim arkadaş. Siz kaça oluyorsunuz ?
    Birkaç ay önce 15 tl 'ye oluyordum, yeni 20 tl yaptı yani birkaç ay oldu, yer Tekirdağ gelin olun aga ne bu ya bir Tekirdağ 'mı ucuz yoksa birileri fiyatları sallıyor mu? Ya da zengindiniz de azıcık cebiniz mi delindi de bu isyanları yaşıyorsunuz.

Bizim burada 40 tl 'ye yapan yok mudur vardır, her yerin bir fiyatı var. Pahalı olacağım diyen pahalı olur bu kadar basittir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rockstar1907

Pahalılık lütfen dururmusun rica ediyorum :)

Bakalım durcak mı dedim
    Durmadı bir daha denesene. Belki kapağı tekrar açınız deyince kapatıp açıyoruz ya öyle yapalım belki durur. ;)
  • Boskonluk sistemi süper amarigaya kafa tutarız.
    Tuttuk.... ama kafasını.

• yeni jenarasyon bi garip. 90 doğumlu abiniz olarak açılın söyliyim.

halk bir tek sizden oluşmuyor. özellikle 2000 sonrasını bilen gençler eski dönemi bilmiyor. bu ülkede insanlar ne fakirlik çekmiş, ne yokluk görmüş. sadece izlediğiniz kadar. susuz kalmış. çöpleri toplanmamış. hastane sıralarında ölmüş. devletten nerdeyse hiçbirşey görmemiş ve aç kaldığında da bir kimse bulamamış.

şu an ise bu jenarasyon gördükleri cennet geliyor. tek eleştiren taraf yeni nesil ve bu nesle yakın olanlar. yoksa ilk defa yaşlılar maaş aldığı, engellilerin ve bakanların maaşa bağlandığı, ne olursa olsun hastane ambulans hizmetlerinin olduğu bir dönemdeyiz.

o yüzden bu insanlar şu an bırak sokağa çıkmayı, bi dahaki seçimde akp giderse ülke biter diye akp ye oy atıp çok farklı sonuçlar çıkartır. belediye seçimleriyle genel seçimleri karıştırmayın.

demem o ki, kimse dışarı çıkmaz. yeni jenerasyon da bu aile içerisnde olduğu için anne baba izin vermez. velhasıl sokağa çıkacak adam bulamazsınız.

birde her fakir olan halk bir direnişe kalkışsa dünyada ülke kalmaz. herkes bir birini yer.

uzun oldu affola. eyyolamam bu kadar

• bugün kadosan oto sanayi de ustaların yediği esnaf lokantasında öğle yemeği yedim. en kalabalık neresiyse oraya oturdum

tabldot 15 tl

çorba ( 3 çeşitten biri)
    pilav veya makarna
    ana yemek : tas kebabi (etli) veya tepeleme tavuk döner veya tavuk sote
    su sürahide ücretsiz

• sioux kullanıcısına yanıt
    Zamlardan sonra 25 e yersin

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.