Şimdi Ara

Bu hayat pahalılığına kim dur diyecek ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
2
Favori
11.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
147 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

işsizlerde buna destek verirse kimse engel olamaz...

Hayat pahalılığın kaynağını bilmek gerekir önce. Pizza yapılırken 3 kişi çalışırken pizzaya yemeye gelince birden 10 kişi olunuyorsa ve diğer 7 kişi daha fazla dilim alıyorsa pizzayı yapanlar buna ses çıkarmazsa düzen bu şekilde devam eder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 15 Ekim 2019; 4:1:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karnınız aç olabilir ama ruhunuz tok. Şükredin alnı secdeye giden liderwaxcxbwuegadwhs

• Her şey para değil bir o kadarda bolluktan israf var.

Türkiye hiç bir zaman mükemmel ekonomi olmadı daha beter zorluklarda çekti.

Son 10 yıldır yaşananlar birbiri ardına gelerek pardon getirilerek ve içeriden bunlara destek olanlar sayesinde yabancı yatırımcı kaçtı, turist kaçtı ekonomi içe çekildi.

Hep daha iyisini ister insan yaşanmazmış sen git aç bir ton insan var nasıl yaşamaya mücadele etmeye çalışıyorlar hep gözünüz yukarıda olduğu sürece hiç doymazsınız.
  • Bu kadar cahilin olduğu bir ülkede (chp li akp li fark etmeksizin)

Büyük medeniyet olmayı bekleyemezsin.

Zengin bir millet olmayıda bekleyemezsin.
  • Lahmacunu 4 liradan aldım geçen ofise hemde kaliteli bir yerden sahibini tanıyorum eti falan da iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Tekirdağ 'da Çinili Fırın 'da 4,5 tl lahmacun, ne 12 13 tl 'sinden bahsediyorsunuz yaa.

Alıntıları Göster
    Ooo bakıyorum da cezan bitmiş, yine trollüğe kaldığın yerden devam ediyorsun, demek ki senin musluğunu henüz kapatmamışlar. Evet neyse arkadaşlar tekirdağ'da bilmem ne fırınında lahmacun 4 buçuk liraymış, aktroll x2yk tartışmaya son noktayı koydu, konu kilit, dağılabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sismancocuk -- 15 Ekim 2019; 11:2:43 >

• Dur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thebiqboss

Bu mesaj silindi.
    Fransada benzine zam geldi diye protesto edilmedi. Emeklilik yaşının 70e çıkarılması,maaslarda belirli kesintilerin yapailmasi, Hongkong ise çinli agir suclularin serbest birakilacagi sebebiyle protestolar cikti.

• quote:

Orijinalden alıntı: AtiMX4

Fransada benzine zam geldi diye protesto edilmedi. Emeklilik yaşının 70e çıkarılması,maaslarda belirli kesintilerin yapailmasi, Hongkong ise çinli agir suclularin serbest birakilacagi sebebiyle protestolar cikti.

Alıntıları Göster
    yanlışınız var hocam Fransa'da akaryakıta zam geldiği için sarı yelekliler protesto ettiler. Fransa'da akaryakıta yapılan son zamlarla birlikte 2000'lerin başından beri en yüksek fiyata çıktı… Son 12 ay içerisinde dizel akaryakıta yüzde 23 zam yapılırken bir litre dizel yaklaşık 1.5 euro (yaklaşık 9 TL) oldu. Macron yönetiminin doğaya verilen zararı azaltmak için hidrokarbon vergisi oluşturması, çevrecilerin takdirini toplarken, otomobil sahiplerinin tepkisini çekmişti. Hidrokarbon vergisi dizelde litre başına 7.6 Euro sent ve benzinde 3.9 Euro sent artırılmıştı.

• Sen diyeceksin

Eger hepiniz orgutlenirseniz, hepinizi terörist ilan edemezler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • thebiqboss kullanıcısına yanıt
    çıkarcı, ahlaksız hırsız toplumlar stk kültürüne sahip olamazlar. bizde de olan bu. hırsıza tepki göstermen için senin hırsız olmaman gerekir. hırsız hırsıza hesap soramaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ziusky

Bu mesaj silindi.
    Aynen hep söylediğimiz şeyler ama bir şey yapmayıp bilgisayar başında haziri bekleyen gençliğe anlatamayız işte bunu, şimdi ise ana babalarda çalışmaya başladı aman çocuğumuz okusun adam olsun aman çocuğumuz bizim gibi anası ağlamasın o okuyacak boyuk adam olacak diye diye verdiler eline iPhone yi verdiler dershane özel dersi aldılar evlerine interneti laptoplari tabletleri pahalı kulaklıkları gençler bu bolluğu görünce bu devran bitmeyecek krallar gibi hep önüne hazır gelecek sandı ama ufacık ekonomik dalgalanmada ilk isyan bayrağını çekenler yine gençler oldu, ha devletin hataları yok mu yanlışları yok mu var hepimiz farkındayız ama bebelerimiz ağlıyorsa suçu hep devlete atıyorsa kimse kusura bakmasın a gitsin b gelsin c gitsin de gelsin kim gelirse gelsin bu ülke en ufak krizde yine dalgalanır çünkü hazır yersen birikim yapmazsan ve üretim yapmazsan tüketim manyağı bir ülke olursan sürekli samari vururlar sırtına.

• bizim akraba bak bunu yapam 3 kilo sütten 1 kilo felan peynir çıkıyor bide mayasına para veriyorlar oda çok pahalı değil zaten sütü 2.5 liradan alıyorlar köylülerden maliyeti parçalasan 10 lirayı geçmez kilosunun mazot vs dahil :D satış fiyatı 45 tl 3. mandıralarını açtılar geçen lüx semtlerde peynir yoğurt yumurta mandıraları var günlük kazancı tek dükkanın 15 bin lirayı bile bulabiliyor bazen şimdi almasalar bu adam bu peyniri 45 mi satar yoksa 20 25 liraya mı satar :D

sütüde köylü toptancılara satmasın diye 2.5 dan alıyo yanlış olmasın büyük firmaların süt kamyonları 1.5 tl den 1.7 tl den felan alıyolar

yani anlıyıcanız bütün işlerde bu işler böyle kar marjları yüksek kazanmıyoz diye kan ağlıyan aç köpeklerin gözü doymuyo bakmayın deli gibi kazanıyorlar,

bir arkadaşımın babası otttoman diye cafenin ortağı günlük ciro 15 bin lira günlük :D 4 eleman çalısıyor içkili mekanlara bakıyorum cogu full full yani oturcam desen yer yok bunlara sordun mu kazanmıyolar işte fakirler :D kazanmayan 2.000 liraya amelelik yapan işcidir geriye herkes kazanıyor

• dur falan yok ne durması. DURMAK YOK ...... DEVAM
  • İnşallah daha da fazla pahalı olur herşey. Her şeye zam gelir İNŞALLAH. Ben burada 2-3 sene önce konu açmıştım bu market fiyatları nereye gidiyor diye gelen yorumlar " yuh o kadar et yenir mi ayda, lüks peynir yiyecegine dost peynir al onu ye, 2 ögün ye az ye sende, ton balıgı yemeyiver sende" tarzı yorumlar gelmişti hep. Benim kedim bile bu yorumları yazanların çogundan daha fazla kırmızı et yiyordur buna eminim. Yılışık şey kendi mamasını yemez ben köfte yerken illaki kendisi de ister Herneyse bu ürünlere ne kadar zam gelirse gelsin benim soframda ne et eksilir ne de "lüks" peynirlerim. Alamayan düşünsün bu saatten sonra

• lahmacunun 7 lira olmasına isyan eden konuyu açan cimri arkadaşa
    gerekirse 10 tane lahmacun ismarlayayım yeter ki konu açmasın yeter be yeter yapmayın cimrilik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saç sakal traşını 40 TL ye oldum bugün, Dedim noluyor lan ? 1 ay önce 25 TL ye oluyordum 40 TL verince düdüklenmiş gibi hissettim arkadaş. Siz kaça oluyorsunuz ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.