Şimdi Ara

Bu hayat pahalılığına kim dur diyecek ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
2
Favori
11.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
147 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tasarruf yapa yapa aldım zaten benim aldığım zamanda indirim geldi 1650 tl ye kadar düştü para giriş seviyesi telefona kıçı kıçına para yetiştirebildim.
    Bu plastik harikası telefon bile 2.000 tl'ye satılıyor yurt dışında adamlar 700 $'ye iPhone xr alıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • thebiqboss kullanıcısına yanıt
    Hocam valla her ay kenara 200 tl koyun 1 yılda 2.400 tl eder telefonsuzluktan kurtulursunuz
    Ama şöyle bir sorun var hocam alacağımız telefonun donanımı,kamerası ve ekranı kısıtlanmış olduğu için tam olarak memnun olmayacağız en çok da ekran kalitesi piksel yoğunlukları sorun çıkartacaktır bu fiyata ne alsam pişman olacaktım zaten bunun bilincinde olarak aldım.
    Eskiden zorlayınca son model alınıyordu ama artık yalan oldu son model cep telefonları

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4C740587D

Hocam valla her ay kenara 200 tl koyun 1 yılda 2.400 tl eder telefonsuzluktan kurtulursunuz
    Ama şöyle bir sorun var hocam alacağımız telefonun donanımı,kamerası ve ekranı kısıtlanmış olduğu için tam olarak memnun olmayacağız en çok da ekran kalitesi piksel yoğunlukları sorun çıkartacaktır bu fiyata ne alsam pişman olacaktım zaten bunun bilincinde olarak aldım.
    Eskiden zorlayınca son model alınıyordu ama artık yalan oldu son model cep telefonları
    hocam kaliteye gerek yok markaya da gerek yok benim için internete girsin dokunmatik olsun yeter Allah'a şükür gözümüz yükseklerde değil :)
  • milletin kendi parasıyla 200tl ye aldıgı teli biz 2000 e alıyoz ama bizi kıskandıkları için sorun yok.
  • 😂😂😂😂😂 bu iyiydi

• Fay hattı gibiyiz. Bir gün patlayacağız ama ne zaman belli değil..

• Hükümetin bazı şeyleri düşünmesi lazım. Firmalar iflas edeceğiz diye basıyorlar zamı. Herkes vatandaşa yükleniyor, vatandaş kime yüklenecek? Vatandaş dış güçlerin provakasyonuna hazır hale getirilirken seyredenin yarın "dış güçler..." diye çemkirmeye hakkı yok.
    İflas eden etsin eğer yaptığı o iş gerçekten yapılabilecek bir iş ise parası olan başkası devam ettirir.
  • Trump yeni yaptırımları onayladı bundan sonra gör neler olacak, temel ihtiyaçlarını bile kısarak almak zorunda kalacaksın.
  • 150 liraya bot mu ? 150 liraya anca ayağınızı leş gibi kokutan çin malı lastik bot alırsınız.
  • Daha bu birsey değil.
    Yeni yılda fena zam var.
    Ayrıca gelir vergisi yüzde 50ye kadar cikabilirmis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olay din ve şükür kültüründe bitiyor. Adamlar avrupa ya bakıp biz neden böyle lüks ve rahat içinde yaşamıyoruz diye soracağına Filistine bakıp adamların ekmeği yok şükür bizim ekmek ve kuru soğanımız var diye düşünüyorlar. Aklı eren aydın kesim sokağa çıkıp demokratik hakkı olan eylem yapmaya çalıştığında, hemen ona terörist yaftası hükümet tarafından yapıştırılıyor. İşin kötüsü bu oy verip şükür eden kesimde kraldan çok kralcı olup, lağım medyasının da desteğiyle sokaklarda onlarında hakkını savunmak isteyen insanlara palalarla silahlarla saldırıyorlar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lahmacun nerde 7 lira la, söyle talan edelim. 12-13 liradan aşağı lahmacun mu kaldı memlekette?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoyanDervis

Hayat pahalanmıyor , siz yerinizde sayıyorsunuz.
    Halinden memnun olan milyonlarca insanın yanında bir avuç gelirini artıramayan , standartlarını yükseltemeyen insan " hayat çok pahalandı ya " diye ağlayınca hayat pahalanmış olmuyor.
    sapına kadar haklısın kardeşim..ama gerçekten çok pahalılık var
  • quote:

Orijinalden alıntı: m-99

150 liraya bot mu ? 150 liraya anca ayağınızı leş gibi kokutan çin malı lastik bot alırsınız.
    Yabancılar çarşısında arkadaşım var yıllardır ayakkabıcı 2 sene önce 70 tl ye bot aldım halen ilk gün gibi...ayağımda leş kokmadı hiç birşeyde yok

gene alıcağım
  • Reis kendi demedimi tulumba da su bitti işte ondan dolayı kasada para kalmadı halkın cebine göz diktiler operasyonlar oluyor vatan millet diye kimse karışmaz artık

• Namaza başla.
  • NoyanDervis kullanıcısına yanıt
    Noyan, ahaber gibi konuşuyorsun.

Oradan sana şaka gibi geliyor herhalde, 1.5 yılda ülke kol gibi fakirleşti, yaşamın da bir standardı olmalı, enflasyon yüzde 9 açıklıyorlar bir yılda elektriğe yüzde 80 zam geliyor.

Bir litre süt 5 lira bir kalıp peynir 35 lira, saçma saçma konuşma.

Zengin kesim dediğin ülkenin kaçı ya?

Bir litre süt Almanya'da 10 yıl içinde yüzde kaç zamlandı? Bir ev bir araba sahibi olmak, kira vermemek, 5-6 bin tl maaşın cebine kalması zenginlik değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nGo

Lahmacun nerde 7 lira la, söyle talan edelim. 12-13 liradan aşağı lahmacun mu kaldı memlekette?
    Tekirdağ 'da Çinili Fırın 'da 4,5 tl lahmacun, ne 12 13 tl 'sinden bahsediyorsunuz yaa.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.