Şimdi Ara

Bu hayat pahalılığına kim dur diyecek ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
2
Favori
11.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
147 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yahu maaşlı kesim gittikçe fakirleşiyor, iğneden sakıza kadar herşeyde zam var.

Devlet neden el atmıyor ?

Bir lahmacun 7 lira olmuş

Ortalama bir telefon 2000 lira olmuş

Elektrige zam benzine zam

Bu hayatı insanlar yaşanmaz hale getiriyor,

Geçen bime girdim artık bim bile ucuz değil, ufak ufak her ay zamları geçiriyorlar.

Kış geldi ortalama kaliteli sıcak tutan bir mont 250 lira olmuş

Bot desen 150 liradan aşağı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efendizade34 -- 13 Ekim 2019; 11:36:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Olay din ve şükür kültüründe bitiyor. Adamlar avrupa ya bakıp biz neden böyle lüks ve rahat içinde yaşamıyoruz diye soracağına Filistine bakıp adamların ekmeği yok şükür bizim ekmek ve kuru soğanımız var diye düşünüyorlar. Aklı eren aydın kesim sokağa çıkıp demokratik hakkı olan eylem yapmaya çalıştığında, hemen ona terörist yaftası hükümet tarafından yapıştırılıyor. İşin kötüsü bu oy verip şükür eden kesimde kraldan çok kralcı olup, lağım medyasının da desteğiyle sokaklarda onlarında hakkını savunmak isteyen insanlara palalarla silahlarla saldırıyorlar..
    90 doğumlu abim 85 doğumlu olarak dediklerine katılmıyorum. Sen burada sadece televizyondan gördüklerinle yazmışın alayı propaganda.

Sanki 2000 öncesi ambulans yoktu, emekli maaşı ödenmiyordu, çöp alınmıyordu. Sular 2000 sonrası da kesildi durdu. Emekli maaş kuyruğu meselesi ise eski zamanda gider şubeden alırdın sonra bankamatik kartları verdiler o kartları kullanmayı bilmeyenler ya yoldan birini çevirip yardım istiyordu ya da şubede sıra bekliyordu. Hastane sıraları ise o yıllarda sabah erken gider adını yazdırırdın beklerdin bilmem kaç saat sonra sıra gelirdi. 90'larda internetten randevu alacak değildin ya. Zaten bugün sıra almak istesen şimdi sistem hemen sana randevu veriyor mu? Hayır. O zamanlar en azından sürünerekte olsa işin görülürdü şimdi 10-20 gün sonra gel oluyor.

Diğer yazdıklarına gelince herhalde birşeyler değişecekti. Dünyada geriye giden ülke yok. Ayrıca eski dönemde 17 sene tek parti iktidarı yaşayan partide yok.
    Ayrıca eski zamanda bu kadar vergi, bu kadar vergi çeşidi falan yoktu. Devlet bu kadar vergiyi o yıllarda alsa çöp falan çok basit kalırdı. Çöp mevzusu belediye işidir ve o yıllarda köyden kente göç çok fazlaydı ve belediyeler merkezi bütçeden şimdiki kadar pay almıyordu. Yani kaynak yoktu. Şehirde gittiğiniz hastaneler hep 2000'lerden sonra yapılmadı 50-60 senelik hastaneler var şehirlerde.
  • DUR !

• Akıllı Tavşan Momo
  • Devlet neden el atmıyor.
  • Sıcak para devri bitti de ondan. Şikayet etmek yerine gelirinizi arttırmanın yolunu arayın. Hayat dün kolay değildi, yarın da bugünden kolay olmayacak.
  • Hala şu devletten medet mi umuyorsunuz

Devlet nezdinde sen ayağının altına alınacak bir böceksin,sayıdan ibaretsin

Anarşizm ne kadar çabuk gelirse o kadar iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 14 Ekim 2019; 11:47:37 >
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt
    diyoruz diyoruz dinlemiyorlar üstat bir kıvılcım lazım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    ünlem olmayan mesajın yok sanırım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • devlet gerej eli zaten atiyor ama o eli nereye atiyor malum

• Protesto kültürümüz yok ve millet olarak tasarruf yapmayi bilmiyoruz. Durumumuza sartlarimiza uygun yasamiyoruz. İhtiyaclarimiza göre tuketim yapmiyoruz. Biz kendimizi duzeltip protesto kültürü kazanmadigimiz surece böyle gider.

• Çok Şükür zor günleri geride bıraktık bro. Şimdi daha zor günler bizleri bekliyor hadi kal sağlıcakla.

• building07 B kullanıcısına yanıt
    Aynen cebe atarak ve yandaşlara yedirerek atıyor 😀

• İki uc sene bol keseden yediniz diye hep oyle mi olacak sandiniz la ulkeyi ulke hep fakirdi hep boyle olacak bu tembellikle ancak bu kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: thebiqboss

Bu mesaj silindi.
    O ülkelerde protesto ile daha iyi bir sonuç alınır ama bizde daha da kötüye gider aynı şartlar aynı jeopolitik konum yok

• Lahmacun yemeye param yok + telefonum yok sadece montum var başka da bir şeyim yok.
  • Hayat:Ben çok pahalıyım

Ben:Dur

Hayat:Ok.

• thebiqboss kullanıcısına yanıt
    Seni nasıl arıyorlar peki ?

-.-

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.