Şimdi Ara

Bu hastalığı yaşayan ve çözüm önerisi verene iPhone 7 vereceğim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
2.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ricam: Doktora git, zorla ye vs gibi tavsiyeler vermemeniz. Sağlık sorunuyla dalga geçmemenizi de rica ederim zira intiharlık noktadayım. iPhone 7 32 gb modeli ve yurt dışı alımdır. Açılmamış kutuda, gerçekten bana çare olana vereceğim. Zira doktorlara 15 bin lira harcadım, çözüm olmadı. Buradan 2.5k tllik ürün vermez yapmaz demeyin, vereceğim. Yalnız parasını ver demeyin nakitsel açıdan zor durumdayım, çalışamıyorum.

Şikayet: sürekli ağızdan gaz çıkarma isteği ve mide bulantısı (istifra yok), yemek yiyememek ve 3 ayda 20 kilo vermek.

Daha önce de sormuştum ama çare olmadı. 20 den fazla dr'a gittim (prof. ve yabancı drlar dahil), endoskopi yaptırdım. Endoskopi sonucunda gastrit (h. pilori bakterisi) çıktı. Film çektirdim zart zurt yaptırdım çözüm yok. Helipak kullandım, daha sonra ppi aldım ve bana iyi gelmeye başladı fakat ilacı almadığım günden itibaren tekrar b*ka sarıyorum.

Sorun 3 yıl önce stresli bir günde başladı, kendi kendine 4-5 ay içinde geçti. Tekrar bu yıl ramazan başında başladı ve artık ne yaparsam yapayım geçiremiyorum, ppi ile sadece erteliyorum, geceleri yine bu sorun başıma geliyor. Metpamid de büyüt etki göstermiyor, iyi geliyor fakat çözüm olmadı.

Dışarıda yemek yiyemiyorum çünkü sürekli istifra isteğim var. Bir lokma bile yesem tuvalete koşuyorum yanlız istifra edemiyorum (zorla ağzıma parmak sokmazsam). Evde de sadece diyet ekmek, salata ve peynir tüketebiliyorum. (3 aydır bunları yemekteyim)

Daha fazla uzatmayayım, bu sorunu yaşamış ve net çözüme ulaşmış, benim de ulaşmamda yardımı olacak birey varsa söz verdiğim telefonu, doktor veya tıp okuyan birisi varsa da ücret ödeyebilirim.

Saygılar.

• Güncel..
  • Bir çare bilmiyorum ama konu da boş kalmasın. Bugünlerde bende de kusma isteği oluyor özellikle yemekten sonra. Acaba sorun mide değil de başka bir organ olabilir mi? Veya psikolojik bir sıkıntı?
  • Hocam Allah yardımcın olsun. bu sorun neden oldu acaba sizde ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir sabah sinava giderken dandik bi pastanede börek ve ayran sipariş etmiştim. Ayranın tipinde bi adilik sezmiştim aslında ama açlık ve umursamazlıkla beraber gömmüştüm, o sabah başladı. 3.5 yıl kadar önce.

Lanet olsun. O günden bu güne kadar bir defa bile dandik mekandan su almışlığım yok, hep bildiğim güvendiğim yerler.

Size de tavsiye ederim. İyi dilekleriniz için tşkler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dinsiz -- 18 Kasım 2016; 22:39:44 >
  • togonbutnothing kullanıcısına yanıt
    Benim sorunum 3 yıldır var, yeni değil. Psikolojik diyen var ama psikiyatri doktoru sorunun psikolojik olmadığını düşündüğünü söyledi

• dinsiz D kullanıcısına yanıt
    aynısını şu an bende yaşıyorum. sende mide bağırsak enfeksiyonu ve kilo kaybettiği için geçirgen bağırsak sendromu var. bende 2 ay önce başladı. ilk başlarda 0 iştah vardı. her gün fastfood yerdim öğrenci evinde okula ara verdim geldim. diyet yapman lazım. geçirgen bağırsak olduğundan adamda iştah bırakmıyor. kaç ay günde tek öğünü zorla yedim. sürekli yattımdan 6-7 kilo verdim sen çok vermişsin. eve geldim ev yemeği yemeye başladım iştah düzeldi. mide reflü şikayetleri azaldı geçtidiyebilirim. ama bağırsakta hala parazitler var. sürekli gurultu ve gaz yapıyor. parazitler aşırı derecede hidrojen gazı yapıyor. geçirgen bağırsaktan dolayı sindirilemeyen karbonhidratlarla beslenip gaz yapıyor o gazda ağızdan ve götten çıkıyor. en çok hasar 12 parmak bağırsağında olduğundan genelde ağızdan çıkar. bende çok çıkardım.şimdi çok az çıkıyor. mide bağırsak konusunda şikayetimkalmadı diyebilirim ama şimdide
    dolaşımsal sorunlar başladı ayakta duramıyorum. valla bu mide bağırsak tanberbat bişey. her an kalpten gidecem die geçiyor şu aralar günler....

• gecmis olsun.onerim propolis yemen.Allah herkese sifa versin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    Propolis i bir kişiden daha duydum, deneyeceğim. Teşekkürler.
  • öğrenci evini bıraktım geldim adam gibi yemek yiyip kilo kaybını önlemeye. halen kilo kaybediyorum son 25 günde 1 kilo zayıflamışım. zaten 56,5 kiloydum 55,5 kaldım. bu kilo kayıpları benimde sinirimi bozmaya başladı.valla bu nasıl hastalıktır. enfeksiyon olduğu kesin. bakalım salı günü endoskobi yaptıracam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 20092016

öğrenci evini bıraktım geldim adam gibi yemek yiyip kilo kaybını önlemeye. halen kilo kaybediyorum son 25 günde 1 kilo zayıflamışım. zaten 56,5 kiloydum 55,5 kaldım. bu kilo kayıpları benimde sinirimi bozmaya başladı.valla bu nasıl hastalıktır. enfeksiyon olduğu kesin. bakalım salı günü endoskobi yaptıracam.

Bağırsaklarda da problem olabilir.

• Krone K kullanıcısına yanıt
    kolonoskobide bayıltıyorlarmış komple bende yanaşmadım. devlet hastanesi bir de. onuda yaptıracam farklı bir yerde
  • Sarimsak da yut suyla birlikte parcalara bolerek her gun 1 dis.
    Zarari olmaz zaten en azindan dene.

• kolonoskopiyi bana da önerdi doktor fakat doğal bir iş olmadığı için son alternatife attım. ayrıca devlet hastanesinde kolonoskopi & endoskopi tam bir eziyet.
    ben sabah devlette endoskobi olacam kolonoskobide bayıltıyor diyordur yanaşmadım. aynen eziyet olacak gibi geliyor artık napalım bende çok kötüyüm. bizim asıl problem bağırsaklarda büyük ihtimal enfeksiyon var...
    bende birde damar sorunu başladı dolaşım problemi... yüzüme ve kafa derime giden damar boyundan ağrı yapıyor 2 haftadır nefes alırken bazen kan kokusu geliyor. kendimden geçtim iyice kilo kaybı seni bilmem ama benim durum sakat 3 kez acile gittim damarda sorun var diyorum makineyle cihazla bakmıyorlar kan testibirde serum takıp yolluyorlar.
    ayağa kalkınca biraz eforda yerçekiminin de etkisiyle çok fena ağrılar oluyor...
    ben 1 ay şiddettli üşüme titreme geçirdim nedeni belirsiz ama bence bağırsak enfeksiyonu olan çektimiz hastalıktan... üşüme geçti damar dolaşım sorunu başladı.....
    artık her gün ne zaman ölecem diye uyanıyorum... kimse umursamıyor... hastanelerde de kan değerleri normal die gönderiyorlar makineyle ultrasonla baktıracam cihazlar la ama hiç ayakta durmaya takatım yok doktoraderdimi bile anlatmaya takatım yok.bizim ailede cahhil.. doktorlar bişey bulamayınca deli diyorlar hacıdan hocadan medet umuyorlar.
    doktorlar neyapıyor.. kan değerlerime bakmaktan başka... bizim hastalık kolay teşhis edilebilen birşeyde değil....
    sonumuz ne olurartık bilemem..hiç umudum kalmadı artık...

• Karanfil çiğneyip yut bakalım ama duzenli yemekten önce.(Kaynatıp çay olarakta içebilirsin) Deneyip izlenimlerini yazıp bilgilendir bizi sonra. İşe yararsa iPhone vermek zorunda değilsin dua et yeter :)

• quote:

Orijinalden alıntı: 20092016

aynısını şu an bende yaşıyorum. sende mide bağırsak enfeksiyonu ve kilo kaybettiği için geçirgen bağırsak sendromu var. bende 2 ay önce başladı. ilk başlarda 0 iştah vardı. her gün fastfood yerdim öğrenci evinde okula ara verdim geldim. diyet yapman lazım. geçirgen bağırsak olduğundan adamda iştah bırakmıyor. kaç ay günde tek öğünü zorla yedim. sürekli yattımdan 6-7 kilo verdim sen çok vermişsin. eve geldim ev yemeği yemeye başladım iştah düzeldi. mide reflü şikayetleri azaldı geçtidiyebilirim. ama bağırsakta hala parazitler var. sürekli gurultu ve gaz yapıyor. parazitler aşırı derecede hidrojen gazı yapıyor. geçirgen bağırsaktan dolayı sindirilemeyen karbonhidratlarla beslenip gaz yapıyor o gazda ağızdan ve götten çıkıyor. en çok hasar 12 parmak bağırsağında olduğundan genelde ağızdan çıkar. bende çok çıkardım.şimdi çok az çıkıyor. mide bağırsak konusunda şikayetimkalmadı diyebilirim ama şimdide
    dolaşımsal sorunlar başladı ayakta duramıyorum. valla bu mide bağırsak tanberbat bişey. her an kalpten gidecem die geçiyor şu aralar günler....

Yastığa salya akıtma oluyormu

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferfecir66 -- 4 Mayıs 2020; 11:5:8 >
  • bende o var sorunum ne aga

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam örnegin karsinizda biri adana dürüm yerken canınız cekiyor mu veya yine ayni sekilde kusasini geliyor mu?

Hocam, 24 saat hayvansal proteini kes. Bu günde 3-4 litre su bitir.

Defalarca kucuk buyuk tuvalete cikmaya calış.

24 saat sonrasinda cok yuksek hayvansal proteinli bir diyet yap, 2.gününde bir degisiklik hissedeceksin gibime geliyor.

Doktor degilim, saglik okumuyorum. Ama fitness ile ugrastigim icin kendi vucudumu taniyorum, ne zamandir ilac kullanmiyorum.hasta olmadim doktora gitmedim. Kendi kendimin doktoruyum diyebilirim..

Edit: iphone 7 icin adresi birazdan pm ile gonderecegim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birkuşgibi -- 22 Kasım 2016; 10:5:1 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.