Şimdi Ara

Bu Haraç kesenler Ne olacak ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
2
Favori
12.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 93
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5
  • Ortalama Mesaj Aralığı 47 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 428
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 93
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Huseyin-ZST (2 mesaj) reko (1 mesaj) engink (1 mesaj) Teknode (1 mesaj) ornitolog (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (48 mesaj) Mobil (40 mesaj) Mini (11 mesaj) Uygulama (28 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Bu Haraç kesenler Ne olacak ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3302 Mesaj

1 iyi yanı var , kız arkadaşın ile denize gidiyorsun 100 tane barzo bakıyor. 500 metre ileri de bakımsız yerden giriyorlar.

|
    |

iyi yanı kız arkadaşla rahat yüzebilmek veya suriyelilerden kurtulmak çarşafla denize giriyorlar yahu

|
    |
    Polise, jandarmaya şikayet edin diyenler çok komik gerçekten geçenlerde ölüdenize gittim arabayı koydum sahile para istediler öyle mafya falan da değil bildiğiniz belediye orayı kapatmış park yapan herkesten para alacak, arabayı geri geri götürdüm yine vermedim o parayı bu sefer denizin canlı kısmına geçmek isteyince yine para isteyen oldu onlar da bakanlıktı neymiş burası 1. sınıf devlet bilmem ne arsasıymış bırakın bu boş işleri gerçekten şikayet et dediğin adamlar sanki oraların öyle olduğundan habersiz koca devlet hiçbir mafyayı bilmiyor sanki onu geçtim ölüdenizde bildiğin devlet para kesiyor senden, yeter bu konu hakikaten ben insanım istediğim yere de girerim orası taşınmaz doğal kültür varlığı girerim beş kuruş para da vermemem gerekir, savaş cebecinin videosunu izleyin amerikada hiçbir plaj paralı değil kamu malı otel dahi açılsa dışardan gelip girebiliyorsunuz ama bizim ticari zeka, vurdumduymaz, insan hayatına değer vermeyen beş para etmez halkımız her yerden ve herkesten koparır, geçirir acımaz oh olsun az bile keşke daha çok alsalar savunanlar olmuş ben de işletme açıcam girişimci olucam o savunanların paralarını da çatır çutur yiyecem, zam yaptığımda da işte dükkan kirası,su, fatura çok kazanmıyorum diye ağlıcam dünyaları kazanıp, bizim halka müstehak budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sarısin -- 22 Temmuz 2020; 7:1:24 >
    |
    |

• Onbaşı
    32 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    sproltis

Sessiz sessiz ve yavaş yavaş ölüyorum ama gülmekten 😂😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    543 Mesaj

:D
    Kimi kime şikayet ediyorsun. Şu an resmen sana bu zulmü yaşatana gidip kendisini şikayet etmekten bahsediyorsun.

Bu iş din gibi değil. Metafor yaparak anlatamazsın.

|
    |
    IO kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

“ You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death.
    To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt. „

Khan Aitmatov
  • Yarbay
    5299 Mesaj

Jandarma ücretsiz denize girmeyi yasakladı gidin ücret verin diyor sarıyerde durum bu ..adamlar ücretliye yönlendiiryor yani sende tutanak diyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Mekatroniks kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Polislik, askerlik bir şey yok. Zabıtayı ara yanlarında gelir hallederler.

Uzun vadede buna son vermek istersen cimerden içişlerine şikayet et yeri ve kurumun ismini belirterek. Plaja şezlong için para vermezsen almıyorlar. Deniz ve kum halka açıktır. Bunlar parayla satmya kalkıyorlar diye güzelce yazdın mı. Sonrasını onlar düşünsün.

Bir yerde polis mahkeme falan ugraşamam denmiş. Olay kamu davası olur en kötü senlik bir durum yok.

|
    |
    Koks34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1032 Mesaj

Jandarma bişeyi yasaklayamaz , kanun yasaklar . Kanunda yasak yok jandarmadan tutanak tutmasını isteyeceksiniz yani bir nevi şahitlik etmiş olacak .

|
    |
    reko kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    509 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Çünkü bireysel silahlanma yok. Adamlar biliyor halkın güçsüzlüğünü. Her yeri sahipleniyorlar.

Normal çalışanın ömrü boyunca satın alamayacağı arazilere sahipler. Çünkü millet güçsüz.
    Bu nasıl bir sebep, hakkınızı aramak için bağırın çağırın diyenlerden farksız. Medeniyet nerede kaldı, toplumu vahşi doğa kanunlarıyla yaşatmaya zorluyorsunuz...

Bireysel silahlanmaya izin vermeden önce birçok konuda yapamadığınız ehliyet verme süreci olmalı, çocuk sahibi olma ehliyeti gibi...

Plaj mevzusu da bir başka Türk tipi skandal; bir otele / işletmeye ait olsa ve özel dizaynı, olanakları varsa bu ücretlendirme hoş görülür ancak şehrin ortasındaki yere para istemek art niyetli olmaktır, plajda bir şeyler dönüyor demektir. Bir türlü şu zavallı Ankara koçu kafasını çözemediniz; halk plaja akın etti vatandaş denize giremiyor magazinselliği ve zavallılığıdır bu durum, yoksa adam yerine koymazsınız o para verip girenleri...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    509 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: T h r a c i a n

Valla normalde kabul edilir bir uygulama değil ama Türkiye gibi memlekette on numara uygulama.Denize donla gireni,plajda eliyle karpuz kıran varoşu görmektense girişte 50 lira veririm daha iyi.

Evet, bu tiplerden iğrenmek çoğumuzun hakkı ama insanları geliştirmeye bakın o zaman, bu durumu örnek gösterip sahte elitizm yapmayın, feci bir şey oluyor görebilen için

Mültecilerden önce Kürtlere, Doğululara aynı şeyi söylerlerdi, utanmasalar mülteci yerine Suriyeli diyecekler, yıllardan beri değişmeyen Unilever tarzı, iğğğğrenç

Bu oyunlara kanan, düşen de doğal olarak elenir, eleniyor, elenecek. Unutmayın ki bu beğenilmeyen kesimi zengin edip her yere sokuşturan da faşist kafalar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Binbaşı
    1234 Mesaj

plajda mangalda mı yakmayak lo ? ben hep 50 liralık plaja gidiyorum mangalımı yakıyorum.

|
    |

yanlış bilmiyorsam şezlong, duş, tuvalet, kabin parası alabilirler. deniz de kumsal da bedava. "ama temizliyorum" bahane değil. kumdan para alamaz kimse. hiçbirini kullanmaz, havlunu kuma koyar girersen bir kuruş isteyemezler.
    ama tabii ki memlekette hak hukuk olmadığı için, çalışanlar da kendilerini mafya sanan kekolar olduğu için daha yaklaşamadan gerine gerine geliyorlar para ver diye.

Benim gibi zıpkınla amatörce takılanlar için plaj falan hikaye, arabayı çekiyorum ıssız köşelere havlu atacak kadar yer olsun yeter, hem yüzüyorum hem dalıyorum. Zaten kalabalıkta denize girmek fikri bile tiksinti getiriyor bana. İnsandan ırak en güzeli.

|
    |

|
    |
  • Yarbay
    7294 Mesaj
    |
    |
    256 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: KarettaKerata

2 gün önce polisi vuran çocuk içerdeymiş , çakıcı affıyla salıverilmiş . Şu anda bizim mahallede (fatih şehremin)torbacılar cirit atıyor . Plajlar bunun yanında neki . Otopark mafyaları , değnekçiler yine azdı haberleri izleyin .
    Polis diyoki "Biz suçüstü herifleri yakalıyoruz hatta canımız gidiyor , ama siyasi iktidar bunları salıyor . O zaman ben niye bunlarla uğraşayım boşuna . "
    Türkiye'de can ve mal güvenliği tehlikede . Ne adalet ne de güvenlik doğru çalışmıyor .
    Her konuda bir tane adamın karar vermesi gerekiyor . Herkes ya işten kovulma korkusu , ya da şirketine el konulma korkusu nedeniyle susuyor .

Katılıyorum.

|
    |

Sokaktaki değnekçi kekolardan gram farkları yok, senin giriş hakkın olan kamu arazisine haraç almadan sokmuyorlar ve bunları savunan zeka fakiri insanlar hala var.
    Allah akıl fikir versin.

|
    |

Orijinalden alıntı: forumunjantiabisi

halk plajı harici hiç bir sahil sana ait değil, ya hazinenin ya mülk sahibinin

denize girebilirsin o da mendirek içi değilse

özetle kendi evin harici hiç bir yer sana ait değil

KIYI KANUNU

Kanun Numarası                     : 3621

Kabul Tarihi                            : 4/4/1990

Yayımlandığı Resmî Gazete : Tarih  : 17/4/1990          Sayı : 20495

Yayımlandığı Düstur              : Tertip : 5    Cilt : 29       Sayfa : 76

Madde 5 – Kıyılar ile ilgili genel esaslar aşağıda belirtilmiştir:

Kıyılar, Devletin hüküm ve tasarrufu altındadır. Kıyılar, herkesin eşit ve serbest olarak yararlanmasına açıktır,

Madde 6 – Kıyı, herkesin eşitlik ve serbestlikle yararlanmasına açık olup, buralarda hiçbir yapı yapılamaz; duvar, çit, parmaklık, telörgü, hendek, kazık ve benzeri engeller oluşturulamaz.

İnsanları yanlış bilgilendirme. Sahiller herkesin malıdır, herkese açıktır. Hakkınızın gasp edildiğini düşünüyorsanız jandarmayı arayıp sahile girebilirsiniz.

• Teğmen
    244 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    GARDIROP FUAT

quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Bu mesaj silindi.

Bu cümleyi çerçeve yapıp duvara asmak lazım, her baktığında insanın hafızası tazelenir yeminle.

|
    |

quote:

Orijinalden alıntı: rochendol

KIYI KANUNU

Kanun Numarası                     : 3621

Kabul Tarihi                            : 4/4/1990

Yayımlandığı Resmî Gazete : Tarih  : 17/4/1990          Sayı : 20495

Yayımlandığı Düstur              : Tertip : 5    Cilt : 29       Sayfa : 76

Madde 5 – Kıyılar ile ilgili genel esaslar aşağıda belirtilmiştir:

Kıyılar, Devletin hüküm ve tasarrufu altındadır. Kıyılar, herkesin eşit ve serbest olarak yararlanmasına açıktır,

Madde 6 – Kıyı, herkesin eşitlik ve serbestlikle yararlanmasına açık olup, buralarda hiçbir yapı yapılamaz; duvar, çit, parmaklık, telörgü, hendek, kazık ve benzeri engeller oluşturulamaz.

İnsanları yanlış bilgilendirme. Sahiller herkesin malıdır, herkese açıktır. Hakkınızın gasp edildiğini düşünüyorsanız jandarmayı arayıp sahile girebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    hocam kıyı ile plaj aynı mı bilmiyorum çünkü halk plajı harici hepsi paralı keşke yazdığınız gibi olsa

|
    |
    Bahsedilenler: rochendol

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
bankalar.org
Canlı Tv izle
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.