Şimdi Ara

Bu Hafta Alıyorum. İnceler misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Lütfen yazdığımı okuduktan sonra yorum yapın. Bazı arkadaşlar otomatiğe bağlamış. Hiç okumadan ilginç önerilerde bulunabiliyor :)

Vatandan %25 indirim devam ederse yarın almayı planlıyorum. Sistemi şöyle göstereyim ;

Ekran kartı olarak mevcut bilgisayarımda HD7850 var. Onunla yaza kadar idare etmeyi planlıyorum. O yüzden ekran kartını sisteme şimdilik dahil etmedim.İşlemci soğutucu olarak Coolermaster evo 212 alacağım ama onuda şimdi mi alsam yoksa ileride o.c. işlerine başladıktan sonra mı alsam ona tam karar veremedim. Şimdilik işlemcinin içinden çıkan mevcut fanla idare etsem sizce sıkıntı olur mu? Çünkü 2-3 ay o.c. yapmayı düşünmüyorum.
    Onun dışında sizlerden SSD önerisi bekliyorum. Aklımda 128GB OCZ Vertex4 vardı, ne yazık ki stoklarda kalmamış. Onun yerine 120-128 gb 310-320 lirayı aşmayan ssd önerebilirseniz sevinirim.
    Bir de kasa hakkında yorumlarınızı bekliyorum. İleride SLI veya crossfire yapmayı kesin düşünüyorum.Şimdilik aklıma crossfire yatıyor. 7850 üstüne 7970 ile daha hesaplı olacak gibi geliyor. PSU bu konuda sıkıntı yaratır mı? Eğer öyle bir durum söz konusu olursa PSU ile kasayı ayrı alabilirim. Öyle yaparsam psu'yu ocz agility 750+80 düşünüyorum.

Edit: Ram eklemeyi unutmuşum, resim düzeltildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yqtcn -- 27 Şubat 2013; 23:16:08 >

• Anakartı GD55 olarak değiştirebilir, artan parayı kasaya falan yatırabilirsiniz.
    SSD olarak iki önerim olacak size:

CORSAIR CSSD-F128GBGS-BK - 560-535MB/s
    KINGSTON SH103S3/120G

PSU'ın Crossfire için yeterli olacağını düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: N.Aksel

Anakartı GD55 olarak değiştirebilir, artan parayı kasaya falan yatırabilirsiniz.
    SSD olarak iki önerim olacak size:

CORSAIR CSSD-F128GBGS-BK - 560-535MB/s
    KINGSTON SH103S3/120G

PSU'ın Crossfire için yeterli olacağını düşünüyorum.

Benimde aklımdan sürekli GD55 geçiyordu fakat vatanın stoklarında bulunmadığı için mecburen GD65'e yöneldim. SSD önerileriniz içinde teşekkürler, bende corsair düşünüyorum şimdilik.

• quote:

Orijinalden alıntı: yqtcn
    Benimde aklımdan sürekli GD55 geçiyordu fakat vatanın stoklarında bulunmadığı için mecburen GD65'e yöneldim. SSD önerileriniz içinde teşekkürler, bende corsair düşünüyorum şimdilik.

Vatan'ın indirimli fiyatları ile Inventus'unkiler arasında çok bir fiyat farkı olmaz, oradan bakabilirsiniz.
  • quote:

Lütfen yazdığımı okuduktan sonra yorum yapın. Bazı arkadaşlar otomatiğe bağlamış. Hiç okumadan ilginç önerilerde bulunabiliyor :)

Vatandan %25 indirim devam ederse yarın almayı planlıyorum. Sistemi şöyle göstereyim ;

Ekran kartı olarak mevcut bilgisayarımda HD7850 var. Onunla yaza kadar idare etmeyi planlıyorum. O yüzden ekran kartını sisteme şimdilik dahil etmedim.İşlemci soğutucu olarak Coolermaster evo 212 alacağım ama onuda şimdi mi alsam yoksa ileride o.c. işlerine başladıktan sonra mı alsam ona tam karar veremedim. Şimdilik işlemcinin içinden çıkan mevcut fanla idare etsem sizce sıkıntı olur mu? Çünkü 2-3 ay o.c. yapmayı düşünmüyorum.
    Onun dışında sizlerden SSD önerisi bekliyorum. Aklımda 128GB OCZ Vertex4 vardı, ne yazık ki stoklarda kalmamış. Onun yerine 120-128 gb 310-320 lirayı aşmayan ssd önerebilirseniz sevinirim.
    Bir de kasa hakkında yorumlarınızı bekliyorum. İleride SLI veya crossfire yapmayı kesin düşünüyorum.Şimdilik aklıma crossfire yatıyor. 7850 üstüne 7970 ile daha hesaplı olacak gibi geliyor. PSU bu konuda sıkıntı yaratır mı? Eğer öyle bir durum söz konusu olursa PSU ile kasayı ayrı alabilirim. Öyle yaparsam psu'yu ocz agility 750+80 düşünüyorum.

Edit: Ram eklemeyi unutmuşum, resim düzeltildi.

kardeşim ben sadece kasa yönünden sana birşey söyleyecem ben bu parayı(1500 tl) bu sisteem wermem ben bU para ile kral gibi bir AMD sistem toplarım bu sisteme bu kadar para verilmez intel kazık işi..

• AMD düşünmüyorum. Performans olarak hiç bir bilgim yok, daha önce kullanmadım. Ön yargılı olmak istemem ama alışmışız işte intel'e o yüzden farklılık istemiyorum.
  • quote:

AMD düşünmüyorum. Performans olarak hiç bir bilgim yok, daha önce kullanmadım. Ön yargılı olmak istemem ama alışmışız işte intel'e o yüzden farklılık istemiyorum.

keyf senin akrdeş sen bilirsin ben fzla para verme diye sadece uyardım amd iyidir bunu bil yinede ;)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.