Şimdi Ara

BU GÜNLERDE DİKKATİMİ CEKEN BİR ARAÇ MERCEDES A 150 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
1
Favori
34.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arabayla ilgili sorularınızı cevaplayabilirim arkadaşlar elimden geldiği kadar
  • tip olarak güzel bir araç
  • quote:

Orjinalden alıntı: _Maxy_

Arabayla ilgili sorularınızı cevaplayabilirim arkadaşlar elimden geldiği kadar

Ozaman ben soru sormak istiyorum.
    1.Perfromans olarak 95 hp(otomatik vites)ihtiyacımızı görürmü.Arkadaş 3 haftalığına 2000 model 1.4 Civic vermişti ve 80 kmh geçemiyorduk.Performansı nasıl.
    2.Gerçekten bu fiyata değermi.
    3.Arka cam açma yerini ben çözemedim
    4.Standart donanımı iyimi.

Sorularımı cevaplarsan sevinirim.
  • ben gipte bu arabanın sıfırına hayatta 27-28 bin euro vermem ama 2.eli alınabilir fiyatlar uygun

http://www.sahibinden.com/a_170_avangarde_ogretmenden_cok_temiz_orjinal_6oooo_km_deWQQaXQQ11060663WQQpXQQdisplayitem
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alegiance

quote:

Orjinalden alıntı: _Maxy_

Arabayla ilgili sorularınızı cevaplayabilirim arkadaşlar elimden geldiği kadar

Ozaman ben soru sormak istiyorum.
    1.Perfromans olarak 95 hp(otomatik vites)ihtiyacımızı görürmü.Arkadaş 3 haftalığına 2000 model 1.4 Civic vermişti ve 80 kmh geçemiyorduk.Performansı nasıl.
    2.Gerçekten bu fiyata değermi.
    3.Arka cam açma yerini ben çözemedim
    4.Standart donanımı iyimi.

Sorularımı cevaplarsan sevinirim.

@maxy 'ye PM atın,uzun süredir açılmamış bir topic,dikkatini çekmeyebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bureda -- 14 Aralık 2008; 1:07:16 >
  • honda jazzzzzzzzzzzzzzz
  • corsa 307 alacağına al bunu
  • quote:

Orjinalden alıntı: individual

şahsen A serisinin tasarımını beğenmiyorum
    B serisi ise çok harika
    fiyat farkı yoksa B serisi daha hoş olmazmıydı?

bu arada en alttaki fotoğraf bursada mı çekildi acaba
    sanırım binayı hatırlıyorum

buttimin önü galiba
  • Aslında çok hoş araç boyutları motoru ama o fiyatlara çıkınca insanın fikri başka araçlara kayıyor.
  • bence çok hoş ve güzel bir araç
  • su anda %16 civari indirim var liste uzerinden. B150 yi sormustum bunda da vardır herhalde.

• 2000 modeli var bizde.Bende pek sevmezdim şahsen sahip olana kadar ama eğlenceli bir araç..

Yeni kasası çok daha iyi bildiğim kadarıyla malzeme kalitesi ve diğer yönlerden..
  • Gecen hafta aldim. 30 binlerde alinabilecek otomatik bir arac

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 9 yillik hort

belki birilerinin isine yarar

• hala bu araçla ilgili bilgi verebilen konuşan kullanan var mı ?
  • filikoguz kullanıcısına yanıt
    9 yıl önce sorusu olan varsa yardım edeyim demişim ama soru soranı görmemişim. 2006 yılında sıfır aldığımız araç hâlâ bizde, varsa sorunuz bildiğim kadarıyla yanıtlamaya çalışayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Maxy_

9 yıl önce sorusu olan varsa yardım edeyim demişim ama soru soranı görmemişim. 2006 yılında sıfır aldığımız araç hâlâ bizde, varsa sorunuz bildiğim kadarıyla yanıtlamaya çalışayım.

Arabanızla ilgili uzun dönem bir test yazısı yazıp, konu açmaya ve bu süre içerisinde arabanın (olduysa) hangi problemleri çıkarttığını, ve uzun dönem görüşlerinizi yazmaya ne dersiniz ?
  • hlksnrr kullanıcısına yanıt
    Uzun yazı kaleme alacak kadar vaktim olmuyor ne yazık ki, daha spesifik bir noktada soru sorulursa cevaplarım seve seve.
  • _Maxy_ kullanıcısına yanıt
    Hocam arabayla ilgili sorun yaşadınız mı ya da kronik sorunu var mı ? parça maliyetleri hakkında neler söylemek istersiniz ?

Almayı düşünmüştük ancak açıkçası çekinip vazgeçmiştik. Yinede halen merak etmekteyim, cevaplarsanız çok sevinirim.
  • hlksnrr kullanıcısına yanıt
    Araba yaklaşık 11 senedir bizimle olduğu için elbette çeşitli sorunlar yaşadık. Üzerinden çokça zaman geçti fakat hatırladığım bir kısmını yazayım. İlk olarak garanti süresi içerisinde yol bilgisayarının ekranı sönükleşti, garantiden değişti. Sonraları bunun kronik olduğunu anladım, zamanla tekrarladı ve diğer gördüğüm araçlar da aynı şekilde, özellikle yaz aylarında baş gösteriyor. Ardından ESP modülüyle ilgili bir sıkıntı çıktı, onun değişmesi gerekti. Bunun dışında kapılarda kilit problemi ortaya çıktı ki bunun tüm Mercedes'lerde (özellikle yaşlı olanlarda) kronik olduğunu araştırmalarım sonucu öğrendim. Merkezi kilide bastığınız zaman kapıların bazıları kilitlenmiyor. Son zamanlarda da CVT şanzımanla ilgili sıkıntı yaşıyoruz. Değişken oranlı bir şanzıman biliyorsunuz CVT, çelik bir kayış ile oranları ayarlıyor. Bu çelik kayış şimdi kaçırma yapıyor, aynı debriyaj balatası bitmiş araçlar gibi yüksek devirde kaçırmaya başlıyor. Yaklaşık 130.000 Km'de araç, bunun etkisinin olduğunu düşünüyorum, her otomatik bir gün arızayı tadıyor.

Parça maliyetleri standart araçlara göre yüksek. Piyasada çok sayıda olmadığı için yedek parçada yan sanayi kullanma şansınız pek olmuyor, dolayısı ile orijinal parçalara Euro kuru üzerinden ödeme yapıyorsunuz. Ben yetkili servis haricinde parça kullanmıyorum, filtreleri dahi yetkili servisten alıp dışarıda taktırıyorum. Klasik periyodik bakım olan filtre ve yağ değişimi çok maliyetli değil. Yağı zaten Castrol, filtreleri de ucuza getirmek isterseniz set halinde Bosch satıyor (95TL).

Bunun dışında özellikle motorla ilgili tek bir sorun bile yaşamadık. Kısacası yaşlanmış olmasının dışında bizi üzen bir yanı olmadı, yenisini alalım diyoruz fakat oturma pozisyonu böyle yüksek ve görüş açıları bu denli güzel bir model bulamadık.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.