Şimdi Ara

Bu Gün az daha Avensiz alıyordum, LPG yüzünden kaldı...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
7.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu gün az daha Toyota avensiz alıyordum 10.200 km de (on bin 200) 2.0 motor executive modeli... en dolusu ama hakketen çok aşırı doluydu, koltuklar deri ve hareketli, sunroof ve tiptronik vites, falan filan sıfır kokusu vardı daha arabada 17" jantları... derken motoru bir açtık özel bir motormuş LPG uygulanamıyormuş... araç 2004 model ve 28.000 ytl vvti motor olduğu için sanırım.. keşke LPG takılabilseydi de aracı alsaydım, hakkaten içim kaldı yani arabada. çok hoştu... Stepne bile kullanılmamıştı :( alman arabasına olan tutkunluğuma rağmen hoşuma gitti makina...

Bu konuda bilgisi olan var mı hakkaten takılmıyormu bu araçlara LPG çünkü şehir içi en az 300 bin lira yakar bu araç gibi geliyor bana...

• şehir içinde manuel modda kullanırsan 315000 tl, şehirler arası yolda c controlde sakin kullanımda 190000 tl yakıtı mevcut. ben daha önceden 1.6 motoru kullandım, performansı tatmin etmeyince 2,0 elegant tiptronik aldım ve şu an aracımdan çok memnunum daha önce kullandığım 1,6 avensis şehir içinde ortalama 275000 ytl tüketmekteydi yani arada ki fark 40000 tl bence çokta fazla değil! ( söylenen rakamlar sakin kullanım içindir )
  • haa bu arada lpg takılmıyor çünkü motor D4 vvti yani direkt yakıt püskürtme şu an vw Nin kullandığı FSI ile aynı sistem!
  • Teşekkür ederim nerki verdiğin bilgiler için, peki sence fiyatı nasıl arabanın, birde kronik bir sorunu varmı yada rahatsız edici düzeyde sağından solundan gelen seler filan... Periyodik bakımları çok tutarmı, triger kayışı 2500 ytl tutar filan diyorlar bu araç için doğrumudur mesela....

iyi günler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: hekimoglu

Teşekkür ederim nerki verdiğin bilgiler için, peki sence fiyatı nasıl arabanın, birde kronik bir sorunu varmı yada rahatsız edici düzeyde sağından solundan gelen seler filan... Periyodik bakımları çok tutarmı, triger kayışı 2500 ytl tutar filan diyorlar bu araç için doğrumudur mesela....

iyi günler..

Triger kayışı yok Toyota bu Zencir var
    Periyodik toyotanın bakımları örnek veriyim 10.000 bakımda vereceğin ortalama para 150 ytl
  • Param olsa benzin filan düşünmez hemen alırdım,çok temiz bir araçmış sanırım.
  • Bahsedilen araca sıralı sistem LPG uygulaması bildiğim kadarıyla çok rahat uygulanabiliyor.. wwt-i ile alakası yok.
  • evet acayip temiz... 2.ooo ytl kasko su var, 500 de bakımı ıvırı zıvırı tutsa, 1000 ytl de alım satım ve trafik sigortası 3500-3750 gibi ekstra bir para harcamak ta gerekiyor... 31.500 e filan geliyor yani araç.. Ama LPG sizde hiç çeklilmez :(
  • kaskomu geçen ay toyotasadan 640 YTL'e yaptırdım. % 60 hasarsızlık indirimim var ! triğeri zincir yani değişmiyor. lpg takılabiliyor ama sürekli motor uyarı ışığı yanıyor. alım satım 250 ytl, siğortası 100 araç muayenesi 150 ytl, egzos muayenesi 15 ytl! ayrıca fiyatı çok uygun ama tavsiyem plaka numarasıyla toyota yetkili satıcısına git. plakadan araçla ilğili tüm bilğilere ulaşabilirsin periyodik bakımları gerçekten yapılmışmı yada km oynaması olup olmadığını ögrenebilirsin. ayrıcawww.tramer.org dan araçta tutanak tutulmuş trafik kazası olup olmadığını (yani hasarlımı ?) ögrenebilirsin.
  • arkadaşlar 2.0 d4 avensise lpg uygulanamaz.uygulanırsa bir süre sonra çok büyük hasarlara yol açar.benzinin soğutma işlevi lpg de olmadığı için enjektörler de erime oluyor kısaca
  • quote:

Orjinalden alıntı: nerki

kaskomu geçen ay toyotasadan 640 YTL'e yaptırdım. % 60 hasarsızlık indirimim var ! triğeri zincir yani değişmiyor. lpg takılabiliyor ama sürekli motor uyarı ışığı yanıyor. alım satım 250 ytl, siğortası 100 araç muayenesi 150 ytl, egzos muayenesi 15 ytl! ayrıca fiyatı çok uygun ama tavsiyem plaka numarasıyla toyota yetkili satıcısına git. plakadan araçla ilğili tüm bilğilere ulaşabilirsin periyodik bakımları gerçekten yapılmışmı yada km oynaması olup olmadığını ögrenebilirsin. ayrıcawww.tramer.org dan araçta tutanak tutulmuş trafik kazası olup olmadığını (yani hasarlımı ?) ögrenebilirsin.

2.0 avenisis'in kaskosu nasıl 640 ytl oluyor? bu sene biz trafik sigortası dahil 2004 1.6 avensis için 1200 ytl ödedik, üstelik bu hasarsızlık indirimi uygulanmış fiyatı, geçen yıl ise 1900 ytl'ye mal oldu. kazık mı yedik ne?

• %60 hasarsızlık indirimim var demiş arkadaş. Hesaplarsan o rakamlara geliyor zaten...
    quote:

Orjinalden alıntı: MuSoniC

quote:

kaskomu geçen ay toyotasadan 640 YTL'e yaptırdım. % 60 hasarsızlık indirimim var ! triğeri zincir yani değişmiyor. lpg takılabiliyor ama sürekli motor uyarı ışığı yanıyor. alım satım 250 ytl, siğortası 100 araç muayenesi 150 ytl, egzos muayenesi 15 ytl! ayrıca fiyatı çok uygun ama tavsiyem plaka numarasıyla toyota yetkili satıcısına git. plakadan araçla ilğili tüm bilğilere ulaşabilirsin periyodik bakımları gerçekten yapılmışmı yada km oynaması olup olmadığını ögrenebilirsin. ayrıcawww.tramer.org dan araçta tutanak tutulmuş trafik kazası olup olmadığını (yani hasarlımı ?) ögrenebilirsin.

2.0 avenisis'in kaskosu nasıl 640 ytl oluyor? bu sene biz trafik sigortası dahil 2004 1.6 avensis için 1200 ytl ödedik, üstelik bu hasarsızlık indirimi uygulanmış fiyatı, geçen yıl ise 1900 ytl'ye mal oldu. kazık mı yedik ne?

• %60 hasarsızlık indirimi hangi koşullarda uygulanıyor? mesela ben geçen yıl kaskodan hiç işlem yaptırmadım yaklaşık %30 hasarsızlık indirimi aldım, %60 nasıl alacam?
  • %60 alabilmek için 4-5 yıl kaskonuzu hiç kullanmamanız gerekli. Bir arkadaşım 6 yıldır kaskoyu kullanmadı. 2006 Model Corolla Sport aracına 450 YTL kasko bedeli ödüyor...
  • ben 2002 yılından beri ehliyet kaskom mevcut. hiç kasko kullanmadım ( sadece ön cam 1 defa değişti ) o nedenle % 60 hasarsızlığım mevcut. daha önceleri anadolu siğortadan kasko yapıyordum ama bu sefer toyotasadan yaptırdım çünkü hasar durumunda hiçbirşeye dokunmadan toyotasanın kendisi herşeyi hallediyor.
  • iyiymiş ya o zaman, peki ne kadarlık hasara kadar hasarsızlık durumu bozulmuyor?
  • aynı şey geldi başıma

quote:

Orjinalden alıntı: hekimoglu

Arkadaşlar merhaba...

Bu gün az daha Toyota avensiz alıyordum 10.200 km de (on bin 200) 2.0 motor executive modeli... en dolusu ama hakketen çok aşırı doluydu, koltuklar deri ve hareketli, sunroof ve tiptronik vites, falan filan sıfır kokusu vardı daha arabada 17" jantları... derken motoru bir açtık özel bir motormuş LPG uygulanamıyormuş... araç 2004 model ve 28.000 ytl vvti motor olduğu için sanırım.. keşke LPG takılabilseydi de aracı alsaydım, hakkaten içim kaldı yani arabada. çok hoştu... Stepne bile kullanılmamıştı :( alman arabasına olan tutkunluğuma rağmen hoşuma gitti makina...

Bu konuda bilgisi olan var mı hakkaten takılmıyormu bu araçlara LPG çünkü şehir içi en az 300 bin lira yakar bu araç gibi geliyor bana...

• kardeş verdiğin adreste aile albümleri çıkıyor, ne iş? ayrıca bu sitede sadece Toyotanın mı olayları çıkıyo. başka marka araçta çıkarmı?

quote:

• forumda 1.6 avensise tüp takan arkadaş var yahu hatta bana fotolarını bile yolladı demekki uygulanıyor ayrıca corolla ile avensisin motoru aynı corollaya oluyorda avensise neden olmasınki?
  • www.tramer.org.tr adresinden ulaşılabilir!
    quote:

Orjinalden alıntı: Akustik

kardeş verdiğin adreste aile albümleri çıkıyor, ne iş? ayrıca bu sitede sadece Toyotanın mı olayları çıkıyo. başka marka araçta çıkarmı?

quote:

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.