Şimdi Ara

Bu elektronik eşya fiyatları ne böyle?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • -Uzun zamandır elektronik eşya almıyorum üniversite öğrencisiyim idare etmeye çalışıyorum vs.Memlekete geldim laptopta sorun olmuş termal macunu bitmiş fan tozlanmış teknik servise götürdüm bakım yapılacak dedi sadece termal macun yenileyip fan tozunu aldı benden 110 tl para aldı.

-Kardeşimin tableti kırılmış sorduk 360+kdv ye yaparız diyince mediamarkta gidip yeni tablet alalım dedik 1 sene önce 300 liraya aldığımız tablet 500 lira olmuş dahada ucuzları çer çöp olduğu için mecbur aldık.Laptopa bulabildiğim en ucuz soğutucudan aldım o da 75 liraydı.Bitanede kulak içi kulaklık aldım (50 tl ye kulaklıkmı olur?) Bide kettle aldık toplamda 710 tl tuttu sadece 4 parça bişey aldık.Millet acaba görmüyomu bu durumları yada görüyoda umrundamı değil çok kanıma dokundu açıkçası 1 ay çalıştığım paranın yarısını bunlara verdim ihtiyacım olmasa almam da mecburiyetten aldık.Hâla ekonominin iyi olduğunu savunanlar hangi akla hizmet savunuyolar gerçekten kafayı yemek üzereyim.

• Ama öyle deme

Beleşe kek var.
  • bunlar daha iyi günlerimiz. seçimden sonra gelecek asıl büyük zamlar.
    o kadar bol keseden harcama yaptılar. bunlar bir yerden çıkacak,tahsil edilecek.
  • Artık öyle bir hale geldi ki elektronik aletlere gözümüz gibi bakıyoruz çünkü bozulursa aynı modeli bile almaya kalksak en az 2 katı para vereceğiz.(bu fiyat elektronik aleti ne zaman aldığınıza göre değişir.)
  • mobil klima geçen sene en babası 600 dü şimdi 1800 olmuş normal klima gibi fiyatlanmış hemde aynı ürün. 3 katı artmış benim maaşım ise sadece 200 tl zam geldi onu da vergi dilimine girdi diye habire düşüyor her ay farklı yatıyor
  • Ama her eve buzdolabı giriyor!
  • i7 fiyatına pentium işlemcili notebook satılıyor artık.
  • Bilgisayarım eskidiği için yenilemeye karar verdim ortalama bir bilgisayarı 48 ay taksitle aldım bilgisayarın yarı parası kadar daha faiz ödedim telefonumu yenileyemiyorum 4 sene önceden kalma bir telefon onuda yenilemeye kalksam 120 ay tasit yapmam lazım ki geçinebileyim hala ekonomi uçuyor diyenler nasıl diyor anlamıyorum

not : 3000 tl gelirim var
  • Ekonomi düzelirse ? fiyatlar iner mı yoksa sadece zamlanmaktan mı kurtuluruz ?
  • simdi bir kac ekonomi uzmani cikar, iki istatistik veri koyar, 2002'de soyleydik simdi boyleyiz, ekonomi iyiye gidiyor der rahatlarsin adamlar bu konuda cok piskin
  • 50 tl ye kulaklık bulabildi iseniz yine iyiymiş hocam. Hayat o kadar pahalandı ki artık evdeki aletler bozulmasın diye umuyoruz bozulursa halimiz yaman.
  • Akpnin oy deposu kirsal ve yasli kesimi ilgilendirmiyor elektronik

O yuzden ekmek banmaya devam
  • 2500-2600 TL ye 4GB ram'li bilgisayar satılıyor.Elimdeki bilgisayar bozulur diye ödüm kopuyor.
  • Aliexpress'ten 3 dolara termal macun aldım 2 ay bekledim ama değdi.
    Laptobumun fanını kendim temizledim, kendim macunladım.
    O hırsızlara para kaptırmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacenet

i7 fiyatına pentium işlemcili notebook satılıyor artık.
    i3 işlemcili olanlar 1500 1600a kadar çıkmış. Aboov
  • Bir sene önce 7000 tl ye aldığım bilgisayar şu anda tam tamına 9500 tl. Küçük bir araba bütçesi bile denilebilir. Allah yardımcımız olsun.
  • En ufak teknolojik alet almaya korkuyorum artık.Kulaklık ya kulakiçi kulaklık nasıl 50 tl olabilir? Bide başlangıç versiyonu yani kaç sene önce çıkmış kim bilir.

Seçimden sonda dolar artınca asıl cümbüşü görücez bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fallofsamurai -- 19 Haziran 2018; 4:36:43 >
  • Laptopların yanına yaklaşılmıyor.
  • Şarj kablosu alacaktım haftaya alırım artık

85 lira zaten yarın almam gerekecek ılla kı gecıktırırsem 100 liraya almak zorunda kalacagım
  • Resmen kazıklamışlar seni o ne laaa 30 50 tl 'ye Tekirdağ 'da yaptırırdık biz onu..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.