Şimdi Ara

Bu ekran kartlarına ne oldu? Ayrıca tertemiz dolandırıldım. :D (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
4
Favori
6.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende de rx 580 8 gb sapphire nitro var 6 bin tl bandına varmış. daha iyi kartı bulup alabilsem bu fiyata bir madenciye çakıp geçerim deli olmuş piyasa.Varsa bu fiyatları veririm diyen madenci atsın pm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 18 Şubat 2021; 19:13:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

Bende de rx 580 8 gb sapphire nitro var 6 bin tl bandına varmış. daha iyi kartı bulup alabilsem bu fiyata bir madenciye çakıp geçerim deli olmuş piyasa.Varsa bu fiyatları veririm diyen madenci atsın pm

rx5500xt 4gb bıle o karttan cok daha ıyı performans verıyor. rx580 8 gb oyunda işe yaramaz rx5500xt varken ve sıfır fıyatı 2400tl civarında

• cengiz_vga kullanıcısına yanıt

Degisime değecek fark yok şöyle 2060 1660s falan olacak ki değsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hep diyorum 4 yıllık suyu çıkmış rx580'lere 4-5 bin lira isteyen çakallar avucunu yalar. Eth kazacak adam zaten maliyet hesabını yapar. Tamam 1 eth 2000 dolara dayandı yakında ulaşır ama en nihayetinde bu işin bir kâr hesabı var. Kimse Rx580'e mining yapmak için 4-5 bin lira vermez. Maliyetini aylarca çıkaramaz. Çıkardığı zaman da eth'in ne olacağı belli değil belki düşecek. Kısacası mining yapacak adam maliyet hesabını yapar ona göre bir fiyat verir. Çakallık yapıp da zaten suyu çıkmış garantisiz 580'lere 4-5 bin lira isteyenler de avucunu yalar. Ha oyun için alacak adam zaten hiç vermez o paraları o kartlara. Bizim milletin eline bi fırsat geçince cidden b*kunu çıkarmadan duramıyolar. Yani Rx580 normalde 700-800 ediyorsa mining gibi kriz dönemlerinde max 1500-2000 eder. 4-5 bin ne anlamadım.

• Aynısını Temmuz ayında yaşadım. 4GB RX 580 fiyatına 8 GB almıştım 1000 liraya. Ben de o kadar alışveriş yaptım ilk defa dolandırıldım, her şeyi araştırdığımı ve içime sindiğini düşünmeme rağmen. Üstüne basa basa mining mi dedim hayır asla değil dedi.

Gelen kart mining çıktı PORTLARI da yok. Ben portsuz kartların mining için üretildiğini bilmeden saf saf adama sordum bunlar fabrika çıkışı böyle bir şey olmaz kardeşim demişti. Sonra sisteme taktım görüntü bozuk geliyor PC kapanıyordu 3D işlem yapmaya başlayınca. Elemana da ekran kartının macununu yenilediğimi söyledim aklıma tüküreyim. Başladı suçu bana atmaya demek ki bozmuşsun kardeşim genç yaşına veriyorum bilmem ne. En az 50 kez macun yenileyip 50 kez PC dizmişimdir. Bende bu karttan yüzlerce var hepsini test edip yolluyorum dedi. Ulan elinde nasıl en verimli mining ekran kartından yüzlerce olabiliyor ve bu mining kartı olmuyor? dediğimde eveledi geveledi. Babam bunun babasını tanıyordu ona aratmama rağmen hiçbir şey olmadı. Kendini acındırdı bu benim kendi işim ben de öğrenciyim çalışanlarım var, senin baban var benim yok dedi. Sanki babası ölmüş ben de baba parası yiyorum Allah'ım o zaman nasıl dayanmışım. Bin lira için kalkıp Samsun veya Ordu'ya gitmeyi de hiç istemedim o zaman lanet olsun dedim hakkımı helal etmedim. Satıcının ismi ''ömercan yazıcı'' sahibinden sitesinde ilanları mevcut. Umarım işleri hiç rast gitmemiştir.

Kart hala duruyor tamir edilebilirse ettirip mining için satın alacak birine satarım belki de kar etmiş olurum. Nasip kısmet her şey.

• Okudugumdan anladıgım bu adamın her yerde adamı var, ama bu adamı 2 kişi birden bingolamış..Şimdi adamda bu adamları bulup bingolamaya çalışacak sanırım takipteyiz.

• remiles01 R kullanıcısına yanıt

O karta yüzde 100 mining biosu yüklenmiştir. Orijinal biosu yüklenirse kart çalışacaktır. Daha önce elime mining yapılan kartlar geçti. Sizin dediğinizin aynısı oluyordu.

• Dolandırılmanız kötü olmuşda insanların bilgileri bukadar kolay ulaşılmamalı iftira atmak istese biri kötü niyetli olsa gider ya durup dururken emniyette belediyede yada devlette çalışanların bu bilgilere ulaşamamaları lazım benim bilgime erişildiyse keşke görebilsek bu yasa ile korunması gereken bir şey kişisel bilgiler ama devlet bile yapamıyor

• 1249 rx580 almıştım. Satmaya korkuyorum alacak ekran kartı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: mav1li

O karta yüzde 100 mining biosu yüklenmiştir. Orijinal biosu yüklenirse kart çalışacaktır. Daha önce elime mining yapılan kartlar geçti. Sizin dediğinizin aynısı oluyordu.

Hocam kartın özelliklerine baktığımda zaten RX 490 olarak gözüküyordu. Ona bunu sorduğumda daha performanslı olsun diye 490 biosu yüklemiştir sahibi falan diye zırvaladı. PC'yi sonraki açışımda 580 gözüktü bu sefer. Ondan dolayı sonrasında hiç bakmadım. Tamirciye götürmeden BIOS olayını deneyeyim o zaman teşekkür ederim bilgi için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Athlon 840 Kaveri

Hep diyorum 4 yıllık suyu çıkmış rx580'lere 4-5 bin lira isteyen çakallar avucunu yalar. Eth kazacak adam zaten maliyet hesabını yapar. Tamam 1 eth 2000 dolara dayandı yakında ulaşır ama en nihayetinde bu işin bir kâr hesabı var. Kimse Rx580'e mining yapmak için 4-5 bin lira vermez. Maliyetini aylarca çıkaramaz. Çıkardığı zaman da eth'in ne olacağı belli değil belki düşecek. Kısacası mining yapacak adam maliyet hesabını yapar ona göre bir fiyat verir. Çakallık yapıp da zaten suyu çıkmış garantisiz 580'lere 4-5 bin lira isteyenler de avucunu yalar. Ha oyun için alacak adam zaten hiç vermez o paraları o kartlara. Bizim milletin eline bi fırsat geçince cidden b*kunu çıkarmadan duramıyolar. Yani Rx580 normalde 700-800 ediyorsa mining gibi kriz dönemlerinde max 1500-2000 eder. 4-5 bin ne anlamadım.

Emin misin dostum? Kart fiyatlarından haberim yoktu bu konuyu görüp "ben de bi satışa koyup şansımı deneyeyim dedim". RX580'imi 4500'den satışa koydum. 1 saatte 20 kişi aradı. 2 saat sonra kart satıldı. Şok oldum. Arabayı satarken bile bu kadar kişi aramamıştı.

Konuyu açan kişiye teşekkürlerimi iletiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: cingozzz

Emin misin dostum? Kart fiyatlarından haberim yoktu bu konuyu görüp "ben de bi satışa koyup şansımı deneyeyim dedim". RX580'imi 4500'den satışa koydum. 1 saatte 20 kişi aradı. 2 saat sonra kart satıldı. Şok oldum. Arabayı satarken bile bu kadar kişi aramamıştı.

Konuyu açan kişiye teşekkürlerimi iletiyorum.

Alıntıları Göster

Hocam emin olun o alanlar koyun sürüsü gibi hareket edenler. Çevremde de çok fazla var herkes bunu yapıyo bende yapayım diye hareket ediyolar. 27.5 Hash rate'i olan bir kart'a 4-5 bin lira verenler tamamen koyun gibi hareket edenlerdir.

Hash rate'i 30 bile olsa bu kartın ki bence mümkün değil biz fazla fazla hesaplayalım 30 diyelim hash rate'e. 15 tanesi 450Mh/S yapar. Bu 15 tane kartı 4 bin liradan alsa eder 60 bin lira.

15 kartın aylık eth kazancı = 700 dolar = düz 5000 lira diyelim.

Sadece kartların masrafını tam 12 ayda yani 1 yılda çıkaracak. Zaten 12 ay sonunda o kartlar çoktan kızarmış olur çünkü zaten 3-4 yıllık kartlar ve en az yarısı zaten mining geçmişi olan kartlar.

Tamam şuanda eth artıyor fakat ne olacağı belli değil. 2018'de ki gibi düşerse yani o zaman ki kadar olmasa bile düşüşe geçerse mining işi geçici veya kalıcı yine rafa kalkar. Piyasa yine 700-800 liralık Rx 580'ler ile dolar. 2018'de yaşandı. O zaman sanırım max 2500 lirayı görmüştü bu kartlar 2.elde. 2500 liraya alanlar 3-5 ay sonra 800 liraya sattılar mecbur.

Maliyet hesabını yapan miningci vereceği fiyatı bilir bence.

Ama sizin adınıza sevindim, alan istediği fiyattan alsın elinde bu kartlardan olan kişiye faydası oluyor en azından :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Athlon 840 Kaveri

Hocam emin olun o alanlar koyun sürüsü gibi hareket edenler. Çevremde de çok fazla var herkes bunu yapıyo bende yapayım diye hareket ediyolar. 27.5 Hash rate'i olan bir kart'a 4-5 bin lira verenler tamamen koyun gibi hareket edenlerdir.

Hash rate'i 30 bile olsa bu kartın ki bence mümkün değil biz fazla fazla hesaplayalım 30 diyelim hash rate'e. 15 tanesi 450Mh/S yapar. Bu 15 tane kartı 4 bin liradan alsa eder 60 bin lira.

15 kartın aylık eth kazancı = 700 dolar = düz 5000 lira diyelim.

Sadece kartların masrafını tam 12 ayda yani 1 yılda çıkaracak. Zaten 12 ay sonunda o kartlar çoktan kızarmış olur çünkü zaten 3-4 yıllık kartlar ve en az yarısı zaten mining geçmişi olan kartlar.

Tamam şuanda eth artıyor fakat ne olacağı belli değil. 2018'de ki gibi düşerse yani o zaman ki kadar olmasa bile düşüşe geçerse mining işi geçici veya kalıcı yine rafa kalkar. Piyasa yine 700-800 liralık Rx 580'ler ile dolar. 2018'de yaşandı. O zaman sanırım max 2500 lirayı görmüştü bu kartlar 2.elde. 2500 liraya alanlar 3-5 ay sonra 800 liraya sattılar mecbur.

Maliyet hesabını yapan miningci vereceği fiyatı bilir bence.

Ama sizin adınıza sevindim, alan istediği fiyattan alsın elinde bu kartlardan olan kişiye faydası oluyor en azından :)

Alıntıları Göster

Bir anlık gaza gelip sattım şimdi onboardla anca film izleyebiliyorum :D Var mı peki kart öneriniz. Fiyatlar düşerse yeni nesil orta halli ne alınabilir? Sattığım kartı daha 5 ay önce amazondan 1460 liraya almıştım.

Bu ekran kartlarına ne oldu? Ayrıca tertemiz dolandırıldım. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cingozzz -- 19 Şubat 2021; 22:3:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cingozzz

Bir anlık gaza gelip sattım şimdi onboardla anca film izleyebiliyorum :D Var mı peki kart öneriniz. Fiyatlar düşerse yeni nesil orta halli ne alınabilir? Sattığım kartı daha 5 ay önce amazondan 1460 liraya almıştım.

Alıntıları Göster

Valla bu aşırı talep piyasasında ne olacağını kestirmek çok zor. Bitcoin 55k dolar oldu, Eth'de arkasından durmuyo sürekli artıyor. Bu mining işi devam ettikçe + firmaların tavrı yüzünden uzun bir süre gpu hasreti duyacağız gibi. Stoklar bitik, olsa bile 2-3 katı fiyat çekiliyor. Kart bulmak ve almak çok zor. Zotac miningcileri destekleyen paylaşımlar yapmış. Asus desen zaten fabrika'da üretim bandından inen kartı direk kutulamadan miningcilerin kucağına teslim ediyor. Çip üreticilerinden nvidia 1050ti'yi tekrar dirilteceğiz diyor. Arz kısmında firmalar memnun, talep kısmında da miningciler memnun. Biz de oturup bekleyeceğiz mecbur. Kart'a verilecek nakiti ufak yatırımlarla yaz aylarına kadar değerlemek mantıklı gibi görünüyor fakat bir yandan da bugün 2 bin liralık kart 6 bin liraya satılıyor diye isyan ediyoruz, yaz aylarında bu kart 10 bin lira mı olur ne olur kestirmek de çok zor. Gpu piyasası baya karışık yani. Ben de 1650 super alacaktım fakat şu sıralar tamamiyle vazgeçtim. En az 3-4 ay beklemeyi düşünüyorum.

• Ben size başka bir komik durum söyleyeyim: evdeki 1060'ı ofise götürdüm mecburen. İki kart da yolda. Bu üç kart ofiste işimi ancak görecek. Evdeki pc de onboard hdmı çıkışlı ama monitörüm 2k. 1080p ile şaşı oluyorum. Monitör çok kötü gösteriyor. Şimdi, displayport çıkışı olan herhangi bir kart 2k çözünürlük verir değil mi? Artık oyun oynamadığım için en dandik kart işimi görecek evde. Tek bakmam gereken şey displayport çıkışı var mı, yok mu... Yanlış mıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: berk70

Dolandırılmanız kötü olmuşda insanların bilgileri bukadar kolay ulaşılmamalı iftira atmak istese biri kötü niyetli olsa gider ya durup dururken emniyette belediyede yada devlette çalışanların bu bilgilere ulaşamamaları lazım benim bilgime erişildiyse keşke görebilsek bu yasa ile korunması gereken bir şey kişisel bilgiler ama devlet bile yapamıyor

Bilgilere ulaşmak çok çok zor. İçiniz rahat olsun. Ancak çok kısıtlı bir kitle, mahkemede de geçerli olmayacak şekilde, bazı bilgilere tabii ki ulaşabilir. Ama bu size iftira atılmasına falan vesile olamaz.

Bu bilgi ile ne yaparsın, hangi bankamatikten para çekildiğini tespit edersin. Mahkemeye "şans eseri şu şubeden para çekildiğini öğrendim, görüntü kayıtlarının incelenmesini talep ediyorum" dersin falan... mahkeme bankaya nokta atış talep yapar. Mahkeme sürecini hızlandırırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 24 Şubat 2021; 16:18:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Ben size başka bir komik durum söyleyeyim: evdeki 1060'ı ofise götürdüm mecburen. İki kart da yolda. Bu üç kart ofiste işimi ancak görecek. Evdeki pc de onboard hdmı çıkışlı ama monitörüm 2k. 1080p ile şaşı oluyorum. Monitör çok kötü gösteriyor. Şimdi, displayport çıkışı olan herhangi bir kart 2k çözünürlük verir değil mi? Artık oyun oynamadığım için en dandik kart işimi görecek evde. Tek bakmam gereken şey displayport çıkışı var mı, yok mu... Yanlış mıyım?

Hocam pc özelliklerini söyleseniz belki driverdan kaynaklıdır 2k görüntü vermemesi çok zor

• quote:

Hocam pc özelliklerini söyleseniz belki driverdan kaynaklıdır 2k görüntü vermemesi çok zor

Alıntıları Göster

Üçüncü nesil i7 var. Z77 anakart var. Onboard ekran kartı hali ile intel hd 4000.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Üçüncü nesil i7 var. Z77 anakart var. Onboard ekran kartı hali ile intel hd 4000.

Alıntıları Göster

anakart modeli nedir işlemci modeli nedir tam ?

çünkü anakart üzerinden çıkışlarda anakart beliyliyor maks çözünürlüğü bazen bir port 1080p olup başka port daha yüksek çözünürlüğe izin veriyor

• quote:

anakart modeli nedir işlemci modeli nedir tam ?

çünkü anakart üzerinden çıkışlarda anakart beliyliyor maks çözünürlüğü bazen bir port 1080p olup başka port daha yüksek çözünürlüğe izin veriyor

Alıntıları Göster

Asus z77-a anakart. 1 DVI, 1 HDMI, 1 VGA çıkışı var. DVI denemek aklıma gelmemişti. Bu ekran kartlarına ne oldu? Ayrıca tertemiz dolandırıldım. :D Gerçi oradan 2k alabilir miyim, onu da bilmiyorum.

CPU da 3770k

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.