Şimdi Ara

Bu ekran kartlarına ne oldu? Ayrıca tertemiz dolandırıldım. :D (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
4
Favori
6.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şimdi işin özeti söylecek sekilde sonuç ne oldu hocam?

• Ben satıcı olurken bile dolandırılırım diye tedirgin oluyorum vallahi. Get ilanı açmıyorum. Önden parayı yollayayım siz kargoyu sonra yollayın diyene bile satış yapmıyorum. Piyasa çakal dolu çünkü, ne çevirecekler belli değil.

Geçmiş olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: movistar73

şimdi işin özeti söylecek sekilde sonuç ne oldu hocam?

Klasik yöntem. Parayı gönderdiğin an sıvışan, yok olan cinsinden... Telefon kapalı. Sahibinden hesabı uçmuş.

Neyse şimdi ıbanın ve cep telefonunun TC'sini buldum. Onlarla birlikte avukatımıza vereceğim yarın. Suç duyurusu vs ne yapılacaksa yapsın. Ben de bir yandan sahibinden'de dolandırıcı avına çıktım. Belki denk geliriz. Kim bilir?

• Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt

iyi yaptınız hocam insallah istediginiz sonuca varırsınız

• Dolandiran benim.
    Konu hosuma gitti.
    Vicdanim sizladi.
    Ozelden iban atta iadesini yapayim..

Gecmis olsun.memlekette parabelirli ellerde toplandikca bu haberlere sevineceginiz gunler gorecegiz.
    Memlekette her gun 3 5 lira icin insanlar birbirini dogruyor.
    Daha bu gun ozluj hak meselesinden patron isciyi oldurdu..

• quote:

Orijinalden alıntı: first9

Ben satıcı olurken bile dolandırılırım diye tedirgin oluyorum vallahi. Get ilanı açmıyorum. Önden parayı yollayayım siz kargoyu sonra yollayın diyene bile satış yapmıyorum. Piyasa çakal dolu çünkü, ne çevirecekler belli değil.

Geçmiş olsun.

Getle kart sattim.alici iade talebi acip eksi puan verdi.arayip ne zamab karti geri yollayacaksin deyince zaten bozuk.kargo fazla turmasin diye koca karti kutuyla yollamak yerine avuc kadar kargo yollayacam.odemelerim var.alinca hemen iade onayi ver demisti.

Sonrasini anlatmiyim.. 

• Geçmiş olsun. Tez zamanda bu zarardan kurtulman dileğiyle. Olayla ilgili gelişmeleri, en azından olayın sonucunu konuya eklersen güzel olur.

• Okuyamadım durumum yoktu

• siz daha durun bir de bu maden işleri patlarsa ortalık 2. el mining yapılmış ama söylenmeyen kart dolacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hands0meJack

siz daha durun bir de bu maden işleri patlarsa ortalık 2. el mining yapılmış ama söylenmeyen kart dolacak.

O iş de abartıldığı gibi değil. Ben bugün iki tane mining çıkması kart sipariş ettim. Ay sonuna gelir. Testini yapar anlatırım.

Aldığınız kartın elektrik tüketimini ve mining için optimize edildiğinde kaç derecede çalıştığını ve kaç watt tükettiğini öğrenmeniz lazım. Çünkü, mesela, 1060 6gb 80w tüketip, 56 derecede stabil çalışırken maksimum kârını yapıyor. Bu koşullar altında bir ekran kartı patatese dönmez. Hatta oyuncudan alacağına miningciyi tercih edebilirsin. Çünkü oyuncunun altında kart sürekli ısınıp soğuyor. Yük değişken ve tüketim 140 watt'a, sıcaklık da 75 derecelere çıkabiliyor.

Ama başka bir kart 145w tüketirken, 80 derecede gezinirken maksimum parayı kazaniyorsa o kart patatese döner.

O yüzden kartı doğru seçmek ve yurtdışından mining çıkması almak salakça değil. Ben diyeyim. Çünkü bayağı ucuza alınabiliyor.

Türkiye'den ise bir bok alınmaz. Haklısınız. Tüm miningciler gizler, normal kart gibi satar.

Ama dediğim gibi, miningci ne yaptığını biliyorsa ve malına iyi baktıysa (ki bir oyuncudan iyi bakması muhtemeldir) ve kart da maksimum kârı kart kanırtılmadan veriyorsa mining çıkması kart alınır. Ama gene de diğerine göre ciddi ucuz olmalı. Ama alınır.

• vay anam vay neler dönmüş serhat ya

Bir sistem toplama arzum vardı, onu da suya düşürdünüz haa. Almıyorum kart mart. Gider Ryzen7 apu cpu alırım. Fiyatlar düşene kadar idare ederim.

Adam ekran kartı satış forumuna rx580'i 6 bin tl'ye koymuş. Ha bakın buraya kadar geldik yani.

beyler bari bana tavsiye verin la.

1080p ultra'da 60 fps verecek kart kaldı mı piyasada?

4gb vram'li kartlar 1080p ultra için yetersiz mi kalıyor sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetNY -- 18 Şubat 2021; 1:53:46 >
  • Genelde yüz yüze alışverişten yanayım.

• Alınan ürünün fiyatı ne kadar fazla ise risk o kadar büyük oluyor. Bu yüzden bilindik veya işin içine aracı (yüz yüze) girmeyen satışlar veya alımlar yapılmalı.

Geçmiş olsun.

• Maasallah okumadim kisaca sorun ne ?

• quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNY

vay anam vay neler dönmüş serhat ya

Bir sistem toplama arzum vardı, onu da suya düşürdünüz haa. Almıyorum kart mart. Gider Ryzen7 apu cpu alırım. Fiyatlar düşene kadar idare ederim.

Adam ekran kartı satış forumuna rx580'i 6 bin tl'ye koymuş. Ha bakın buraya kadar geldik yani.

beyler bari bana tavsiye verin la.

1080p ultra'da 60 fps verecek kart kaldı mı piyasada?

4gb vram'li kartlar 1080p ultra için yetersiz mi kalıyor sizce?

Forza horizon4, forza motorsport 7 fazla grafik istemeyen oyunlar. 4gb Yetmiyor.
    8gb rtx2060 süper.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: # Ace #

Alınan ürünün fiyatı ne kadar fazla ise risk o kadar büyük oluyor. Bu yüzden bilindik veya işin içine aracı (yüz yüze) girmeyen satışlar veya alımlar yapılmalı.

Geçmiş olsun.

Valla öyle.

Birkaç gün önce fransa'dan ikinci el 8gb 580 aldım iki tane. Gelsin bakalım. Vergisi ne çıkacak merak ediyorum. Türkiye'de ikinci el ithalat diye bir konsept yok. Ama PTT gümrüğünün onu ayırt edecek zamanı yok. Rastgele, nispeten yüksek bir vergiyi çakıp yollarlar diye düşünüyorum. Güvenli ticaret. Mal yoksa para yok.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 18 Şubat 2021; 9:40:4 >

• Bende kendim için alır satarken elden alış veriş yapıyorum.
    Geçen sene kasa (boş kasa) sattım. Sahi binden alan arkadaş İst dışındaydı güzelce köpüklü kutuya sarıp gönderdim kargocular üstünden araba geçirmiş sanırım kırmuşlardı kasayı. Gönderdiğim arkadaşa da resimleri atmıştım köpüklü balonlu gönderdiğim. Bi daha da kimseye elden olmadığı müddetçe bişey alıp satmam

• Bu 2 şahıs dava etmezseniz hakkınızı savunmaz iseniz daha çok can yakarlar rica ediyorum dava açıp uğraşın
  • Çok geçmiş olsun, umarım emniyetteki tanıdık bunları bir güzel öttürür.

En mantıklı hareket genelde “benim sizin civarda bir akrabam var, elden alalım hem kargo sorunu olmasın” demek.
    Zaten direkt yan çiziyor dolandırıcı ise.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.