Şimdi Ara

bu drone verimli mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu drone sizce diğer dronelardan daha mı verimli?

• Verimliliği azaltan bir boru hattı aşikar. Döner pervaneler çarpmasın tehlike oluşturmasın diye tasarımını pervaneleri örtecek şekilde yaptığını söylüyor.

Bu sistemin garip özellikleri var. Merkezden yukarıdan emilen hava köşelerden aşşağı atılarak itme oluşturuluyor. Köşelerin merkeze uzaklıklarının oluşturacağı moment kolaylıkla dengesizlik oluşturabilir ve merkezdeki ayrı ayrı emme hatlarının havalarının birbirlerine karışması da aynı şekilde dengesizliğe sebep olabilir.

Benim aklımda çook daha farklı sistemler var ama nasip diyelim.
  • Hocam farklı sistemler derken?

Sizce nasıl olmalıydı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi konu

• Bu droneda 4 adet fan kullandıklarını söylemişlerdi videoda. Tek bir fan kullanıp 4 ayrı kanaldan alttan üfletebilirler, her bir üfleme kanalındaki hava debisini uygun kelebek vb vana ile kontrol edebilirlerdi. Bu ve bunun gibi birçok fikrimizin korunması gerekir forum patent ile. Daha nice kimseler vardır ki fikirleri çalınır diye bu konulara yazamıyorlar.
  • Anladım hocam teşekkürler.

• karafetva K kullanıcısına yanıt
    Hocam siz zannedersem mucit bir insansınız.Ben geleceği olan ve ileride daha önemli hale gelecek teknolojileri merak ediyorum.Sizce droneları gelecekte neler bekliyor? Projelerinizden bahsetmenize gerek yok.

Saygılarımla.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.