Şimdi Ara

Bu disk bölge kısıtlamaları nedeniyle oynatılamıyor (CE-35489-9)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bugün ps4'de orjinal dvd'den film izleyecektim.filmi taktım başlatırken bu hatayı verdi.Ps4'de bölge kısıtlaması yok diye biliyordum ayriyetten makine pal ve dvd'de 2. bölge.nasıl bir sorundur bu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Oyunlarda yok, filmlerde var. PS3'te de aynıydı.
  • Bluray ve DVD filmlerde bölge kilidi var. Oyunlarda ise bölge kilidi yok.
  • Cevaplarınız için teşekkürler.Peki hangi bölge filmleri oynatır pal cihaz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaw bende de bu sorun var, kafayı yiyeceğim. Böyle bir şeyden haberim yoktu alırken . Blue ray izleyeceğim diye seviniyordum. Yok mu bunun çözümü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CriminaI

Cevaplarınız için teşekkürler.Peki hangi bölge filmleri oynatır pal cihaz ?

pal cihaz, pal ve serbest bölge olanları oynatır.
  • Elimdeki ps4'ün hangi bölge olduğunu nasıl öğrenebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: trueblueee

Elimdeki ps4'ün hangi bölge olduğunu nasıl öğrenebilirim?

şurada yazıyor.

http://www.psdevwiki.com/ps4/SKU_Regioning
  • Hocam teşekkürler, cihaz NTSC, blue-ray A bölge çıktı. Resmen hayal kırıklığı yaşadım. PS4'ten Blue-ray ve DVD izleme hayallerim suya düştü. Elimdeki birkaç DVD denedim bazılarını açıyor bazılarını açmıyor. Blue-ray filmim olmadığı için denemedim, ama internetten baktığımda sanki Türkiye'ye satılanlar 2. bölge gibi.
    Yani anlamak mümkün değil elimde Sony'nin ürünü var, Sony şirketinin yaptığı bandrollü film var ama ben bunu izleyemiyorum Şaka gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: trueblueee

Hocam teşekkürler, cihaz NTSC, blue-ray A bölge çıktı. Resmen hayal kırıklığı yaşadım. PS4'ten Blue-ray ve DVD izleme hayallerim suya düştü. Elimdeki birkaç DVD denedim bazılarını açıyor bazılarını açmıyor. Blue-ray filmim olmadığı için denemedim, ama internetten baktığımda sanki Türkiye'ye satılanlar 2. bölge gibi.
    Yani anlamak mümkün değil elimde Sony'nin ürünü var, Sony şirketinin yaptığı bandrollü film var ama ben bunu izleyemiyorum Şaka gibi

selamlar. neden olduğu konusunda bir fikriniz olması açısında konuşuyorum. amerikada evlere gelen elektrik ile bizimki aynı değil. bazı farklılıklardan dolayı (ben bunu Hertz farklılığı olarak hatırlıyorum) ntsc ve pal çıkmış ortaya. filmlerde buna göre düzenleniyor ve çok zor işlemlerden geçiyor aynı film bir bölgede 30fps ile çalışırken diğer bölgede 25fps ile çalışabiliyor. umarım açıklayabilmişimdir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.