Şimdi Ara

bu devreye elektrik nerden veriliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

düz lise mezunuyum ama bu tür işlere elim yatkındır. Şimdi ben 4 kanallı bir araba yapmaya karar verdim. 2 sorum var
    1- bu devreye elektrik nerelerden veriliyor
    2- bu 433 mhz rf verici yazan yerde bir devremi var yoksa bir parçamı

• 1. pic 16f84 ün vdd (14) ve vss (5) uçları belli zaten. bu uçlara 5v dc ve toprak bağlanacak. R1-...-R4 ün ok ile gösterilen uçlarına da +5V DC bağlanacak.
    2. 433 MHz RF verici denen de piyasa da RF Modül olarak geçer. Hazır devre olarak bulunur. Udea nın modüllerine bakabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucanturk45

1. pic 16f84 ün vdd (14) ve vss (5) uçları belli zaten. bu uçlara 5v dc ve toprak bağlanacak. R1-...-R4 ün ok ile gösterilen uçlarına da +5V DC bağlanacak.
    2. 433 MHz RF verici denen de piyasa da RF Modül olarak geçer. Hazır devre olarak bulunur. Udea nın modüllerine bakabilirsin.

Çok saol anladım bişey daha sorcam. Toprak entegrenin hangi bacağına bağlancak
  • 5 nolu ucuna.
  • Yanlışım yoksa eğer MCLR ucununda bir direnç* ile pull up yapılması lazımdı heralde???
  • evet, kesme kullanılmayacaksa dediğiniz gibi VDD ye çekilmeli.
  • garibim 16f84a nın tek external kesme kaynağı vardır, o da RB0/INT pininden kabul edilir. MCLR ( master clear ) yani reset ucudur. bu pine gnd verilirse çalışmaz! ayrıca osc pinlerine de bir kristal isteyebilir. değeri hakkında bilgiyi bu devreyi tasarlayan vatandaşa sormalısın...
  • hepinize teşekkür ederim boş bir anımda yapıcam. Eğer çalışırsa resmini koyarım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.