Şimdi Ara

Bu devirde dışarda yemek yenmez!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
0
Favori
10.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • maliyeti düşürüp fazla fiyat arttırmamak adına inanılmaz bozmaya başaladı bütün mekanlar.

-dün dominos'tan uzuuuuuun bir aradan sonra pizza söyledik hakikaten eski pizzalardan eser yok. klasik hamura ekstradan 5tl almalarına rağmen sadece yalandan kenarları kalınlaştırmışlar pizzanın tabanı gene ipince, o kadar ince ki daha malzemeyi taşıyamıyor üzerinde.

-pizza desen büyük boy olsa bile çapı oldukça küçülmüş üzerinde ki malzeme gülünecek derecede azdı. zahmet edip 3-5 sucuk serpiştirmişler sadece.

böyle mekanlara gitmeyin arkadaşlar bırakın para kazanamayıp iflas edip gitsinler. dominos'un üzerine çiziği attım!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E19076E5A -- 4 Nisan 2022; 11:48:48 >

• Domino's adlı ve kendisine kurumsallık süsü vermiş, işporta kalitesine indirgenmiş ürün satan firmayı geç, mahalle arasında önceden enfes derecede pide, lahmacun yapan yerler bile sırf müşteri kaçmasın diye zammı az yapıp ürünü resmen yok edecek kadar küçük ve kalitesiz/vasat üretir hale geldiler.
    Hadi evde yedik.
    Giyimi ne yapacapız.

Şimdi janım bir jean istese evde mi yapacağım.

Ya da bir spor ayakkabı.

Hepsi almış başını gitmiş.

Şu zincir giyim mağazasında bile bir kot 170 - 180 tl

Ki ben biraz kalıplı oldupum için.
    Buralardan giyemiyorum.
    Buraların xl tişörtleri bile bana küçük geliyor.
    Pantolonlaroda öyle
    Yav bu ülkede yüzüne bakılmayan 2 liralık tavuk döner bile 25-30 lira oldu. Full kıkırdak ve yağ dolu. Türk halkı uyumaya devam etsin, elin Almanı kendi ülkesinde yarım kilo et dönere bir kaç euro ödüyor Allah bu millete akıl fikir versin. Almanya senin asfaltını betonunu kıskanıyor he yavrum he.. Önce aç karnını doyur da sonra bakarız.
  • Domino's adlı ve kendisine kurumsallık süsü vermiş, işporta kalitesine indirgenmiş ürün satan firmayı geç, mahalle arasında önceden enfes derecede pide, lahmacun yapan yerler bile sırf müşteri kaçmasın diye zammı az yapıp ürünü resmen yok edecek kadar küçük ve kalitesiz/vasat üretir hale geldiler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biz pizzayı evde hazırlıyoruz pişiriyoruz, en azından sağlıklı oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başlığa katılıyorum.  

• Fiyatı artırmamak adına malzemeden çalmak bence yapılacak en saçma hareket. Ürünü bozacağına fiyat artsın yiyebilen yesin yapacak bir şey yok. İlla oraya güzel bir şey yemek umuduyla gidip paramla rezil mi olmam lazım ?

• Köfteci Yusuf köfte 40 ₺ yapmış

En kötü burger 35₺

2 sene önce 35₺ en pahalısı yerdik

Nerden nereye burger king bile 80₺ burger satiyor

• Dominos zaten çok uzun zamandır böyle. Her şeyin ucuz olduğu zamanlarda da berbat ötesi pizzaları vardı. Bugün ekonomi şahlansa ürünlerinde iyileşme olmayacağını düşündüğüm bir pizzacı.

• Dominos 2 3 senedir kağıt tadında.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Hocam sokak arasında bile Malatya lahmacun 25 lira olmuş, arada kendimiz harç hazırlayıp verirdik adam bir lahmacun pişirmeye pide fiyatı istiyor, altı ay önce 50krş-1lira arası değişiyordu.

• çiğköfte dürün+ayran şuan 18, 19 tl oldu düşünün.

şurda 1-2 sene önce biz o paraya kuşbaşılı pide söylerdik.

• Bildiğin tanıdığın, ahbap olduğun, en az 20 sene tecrübesi olan pide kebapçı dışında dışarıda yemek yenmez artık.

• Hadi evde yedik.
    Giyimi ne yapacapız.

Şimdi janım bir jean istese evde mi yapacağım.

Ya da bir spor ayakkabı.

Hepsi almış başını gitmiş.

Şu zincir giyim mağazasında bile bir kot 170 - 180 tl

Ki ben biraz kalıplı oldupum için.
    Buralardan giyemiyorum.
    Buraların xl tişörtleri bile bana küçük geliyor.
    Pantolonlaroda öyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buradan bir taytlı geçti -- 4 Nisan 2022; 14:24:49 >
  • Aynı durumu bir kaç yıldır gözlemliyorum. Normal şartlarda fiyatlarını 4 kat falan attırmaları gerekirken insanlar alamaz diye malzemeden kısıyorlar

• Redeemertr kullanıcısına yanıt

1) Mecburen fiyat artırıyorlar.

2) Malzemeden kısıyorlar.

3) Kaliteyi düşürüyorlar.

Yani dediğin doğru. 1-2 sene öncesinin kalitesinde ve miktarında ürün yapıp satsalar 4 kat fiyat koymaları lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 4 Nisan 2022; 14:42:13 >
  • Enes Eyibil E kullanıcısına yanıt

2 sene önce 16 tl ye yiyorduk aynı porsiyon köfteyi.

dün bime girdim paket döner 33 tl olmuş. Bir kaç sene önce öğrencilik yıllarımda aynı paketi 3,75 e aldığımı hatırlıyorum.

Donas 25 tl olmuş. 2,95 e dürüm yediğimi hatırlıyorum.

• Dün akşam dışarda iftar yapmayı düşündük,vazgeçtik.

Normal-Ucuz mekanlar bile kişi başı 90-10-120 gidiyor.Adama diyorum ki ben menü almadan sipariş versem.Yok uğraşamam kaldırdık diyor.

İşin özeti 4 kişi 500 lira dışarda iftar yemeği olmuş.

• Dominos hep kötüydü zaten, imkan varsa bölgenizdeki zincir restoran olmayan pizzacılardan söyleyin.

Ama fiyatlar uçuk durumda şu an, büyük boy 100 lira olmuş hemen her yerde.

• buradan bir taytlı geçti kullanıcısına yanıt

Jean senin neyine eyyy taytlı. Tayta devam et sen.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muaz1984 -- 5 Nisan 2022; 3:51:34 >
  • Dominos a zaten 3-4 yıldır gidilmiyor ben üzerini çizeli yıllar oldu orası ayrı mesele. Bunun dışında evet dışarıdan yemek fiyatları hem uçtu hem de kalite düştü buna katılıyorum. Hepsinin sebebi doğal olarak batık ekonomi ve %150 enflasyon doğal olarak.

• İyi pizza kalın hamurdan olmaz.

Ama elbette bol ve kaliteli malzeme ile olur.

Dominos gibi endüstriyel, çakma pizza yapan yerlerden uzak durun.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.