Şimdi Ara

Bu Devirde Araba Alınmaz, Alınsa Bile Binilmez (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
5.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JaReD22

Almayın sizde araba nedir bu millette araba hastalığı anlamış değilim
    ortadoğu da yaşayan milletlerde tip ve karakter eksikliği var. bu eksikliğini lüks ev, araba, telefon vb alarak kapatmak istiyor. sebep bu.
  • Benim kanima dokunan hic bir devlet gorevlisi yada siyasi lideri bu durumu hic bir yerde dillendirmiyo ! Neden insan gibi bir araca binemiyoruz ? neden bizde bir alman bir ingiliz gibi ucuz yakit kullanamiyoruz ?

Isin tuhaf tarafi petrolu ucuz alsak icimizde uyaniklar yine bize ayni paraya kakaliyacaklar !
  • xyro kullanıcısına yanıt
    Bu da teselli oluyor sanırım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xyro

Bisiklet varken araba neymiş, şehir içinde istedigim yere gidiyorum dısarda gidecegim zaman araba kiralıyorum, çok daha kârlı. Araba lüks artık.
    İyi güzel de Hollanda değil ki burası, adamı biçerler üstelik her şehirde bisiklet kullanmalık yol da yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xyro

Bisiklet varken araba neymiş, şehir içinde istedigim yere gidiyorum dısarda gidecegim zaman araba kiralıyorum, çok daha kârlı. Araba lüks artık.
    Sorması ayıp hangi şehirde yaşanıyor bu olay?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • X_S!nS! kullanıcısına yanıt
    petrol'ü dolarla alıyoruz eğer rusyadan ve irandan alsak kendi paramızla baya ucuz olur ama amerika izin vermez versede siyasiler deli vergi koyarak aynı fiyata getirirler benzini
    dünya devleriylede kıyaslamayı bırakın artık amerika dünyanın en büyük petrol üreticisi oldu+hala petrol çalıyor heryerden 4litresi 2dolar easy almanya avrupanın en büyük ihracatcısı dünyaya araba ve diğer teknolojik ürünler satıyor dolayısıyla parası değerli ingilteredede benzer bir durum eski prestiji hala var üretim pek kalmasada.
    Türkiye bu ülkelerin yanına bile yaklaşamaz bizden anca italya,yunanistan olur çok uğraşılsa belki hollanda veya İspanya gerçekci olmak şart bugünlerde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 16 Nisan 2019; 8:14:27 >
  • amanhem kullanıcısına yanıt
    Arabalar için dediğin doğru olabilir ama domates patates amerikadan gelmiyor. Dediğine göre maaşlar da dolara endeksli olsun. Geçen yıl asgari ücret 1600/3,5 = 457$ Bu yıl 2020/5,8 = 348 $

• 2012-2013 yıllarında Mustang ya da Maserati almayı planlıyordum.O yıllarda 2005 Mustang yeni kasa olan bir aracı çok rahat 70 bine alabiliyorduk. Maserati ise 90 bin civarıydı.

Şimdi aynı araçlara bakıyorum minimum 125-150 , Maserati ise almış başını gitmiş...
  • Memurum 2017 de atandım ve 1.2 Fabia'm vardı lpgli 32lt lpg ile 360km o derece ekonomik o zamanlar lpg 2.15TL idi ve yakınıyordum... Şu an konuşmak yorum yapmak bile istemiyorum :D
  • Araba Türkiye'de lüks birşey zaten. Yakıtın, aracın ve vergilerin bu kadar pahalı olduğu bir ülkede her yere neden bisiklet yolu
    yapılmaz anlamış değilim. Dünyada obezite oranı yüksek ülkelerdeniz bir de, mis gibi spor olur. Hollanda bu konuda örnek alınmalı,
    her yere bisiklet yolu ile gidilebilmeli. Ben belediye başkanı olsam yapacağım ilk iş olurdu.
  • 20 yıldır reklamları izliyorduk, şimdi % 15 resmi işsizlik var ve hala adam araba diyor, sen önce çocuğum ne yiyecek sosyal güvenliğim ne olacak onu düşün.
  • Çok yakan bir arabam var o yüzden binemiyorum, eskiden çok fazla etkilenmezdim, her ay fullerdim depoyu şimdi benzin bile alamıyorum, 2 hafta dolmuşla 2 hafta araçla geliorum işe,bugün geldim depoda benzin yok o yüzden yarın dolmuşa talibim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FİT GYM -- 16 Nisan 2019; 10:11:48 >
  • 4. vergi yılına giren 1.6lt altındaki aracımı hiç yerinden kıpırdatmasam yıllık maliyeti

MTV 562 TL x 2 = 1124 TL
    Trafik sigortası 7. basamak = 750 TL (Geçen sene 552TL idi bu arada)
    Kasko 2. yıl 1. basamak = 1450 TL

Toplamda 3324 TL durduğu yerde masrafı var.

Yürütme masrafına geçelim şimdi

Yılda 10.000km de yol yapsak en minimalist şekilde 5 litre dizel yaksa bu araç 500 litre dizel x 6.44 = 3220 TL
    Aracın yıllık bakım masrafı var. Artık rutin yağ filtre değişimi 1000 TL serviste.
    2 yılda bir olan muayenesini de yıllık olarak hesaplarsak 150 TL de o yapar.

Hiç ceza yemediğimizi düşünerek,
    Yılda 10 bin km yapan kişiye en az yakan araçlardan birinin arıza çıkartmaz ise masrafı 7694 TL yuvarlak 7700 TL.

Aslında araç km başına 77 kuruş yakıyor ama biz 5 litre 32 kuruş az yakıyor hehe diye kendimizi avutuyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fractal design -- 16 Nisan 2019; 10:39:36 >
  • xyro kullanıcısına yanıt
    Zaten bi şehir içinde 5 litre yakan tsi cıları anlamadım, bide şehir içinde heryere bisikletle gidiyorum diyenleri anlaamdım.
    Arkadaş hangi şehirlerdesiniz siz yav? Şişli den Bağcılar'a bi deneyin bakalım gitmeyi. İstanbulda her sokak yokuş nerdeyse. Bırak otobanı zartı zurtu sokağındaki yokuşlardan çıkana kadar bisiklete tövbe eder hurdacıya verirsin.
  • aksu01 kullanıcısına yanıt
    Tespite gel

• aksu01 kullanıcısına yanıt
    Mantıklı bir yaklaşım çok doğru arap kırmalarında en iyi sahibi olmak hava atmak özelliği bolca mevcut

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende memurum 2014 polom var aylık gelirim ortalama 6bin. 3 senede anca alabildim. 2 sene daha bineceğim sonra artık ülke durumuna göre değiştirmeyi düşünüyorum. Ama şuandaki kurlarla 0 C sınıfı bir araç ortalama 200bin olur gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: yagızalp

Zaten bi şehir içinde 5 litre yakan tsi cıları anlamadım, bide şehir içinde heryere bisikletle gidiyorum diyenleri anlaamdım.
    Arkadaş hangi şehirlerdesiniz siz yav? Şişli den Bağcılar'a bi deneyin bakalım gitmeyi. İstanbulda her sokak yokuş nerdeyse. Bırak otobanı zartı zurtu sokağındaki yokuşlardan çıkana kadar bisiklete tövbe eder hurdacıya verirsin.
    herkes istanbulda yaşamıyor sonuçta. İzmir de sabah işe bisikletle giden yüzlerce insan görebilirsin. hatta izmirin trafiği son dönemlerde berbat bir hale geldiği için (tabi istanbul ile kıyaslanmaz ama istanbuldan sonra 2. sıraya direk koyarım) işe bisiklet ile giden sayısı çok çok fazla. bunda yılın 8-9 ayı 20 derecenin altına düşmeyen sıcaklık ve kesintisiz bisiklet yollarının çoklugu da önemli tabi. bir süre sonra bisiklet yolundan yürüyen davarlara da alışyıorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alen Doğu Gencer -- 16 Nisan 2019; 22:54:36 >

• 50 liralık alırken fetih suresini okuyorsunuz o 50 liralık yakıt sizi 2 ay götürüyor.

hadi yine iyisiniz işin sırrını öğrendiniz gencolar.
  • anlkseee kullanıcısına yanıt
    Karınız toplu taşımada milletle nerdeyse kıç kıça,üst üste giderken içiniz rahat ediyor mu? Sizin gibi memur çift olmaz olsun.Allah size ne güzel konum vermiş hala işçi sınıfı gibi yaşıyorsunuz.kızınız da olur oğlunuz olmazsa tüm servetinizi damadınız çatır çatır yer.siz toplu taşımada milletin ağız kokusunu,sigara kokusunu çekmeye devam edin memur çift.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetbayram5 -- 16 Nisan 2019; 23:6:58 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.