Şimdi Ara

Bu da benim Turknet deneyimim (Bitmek bilmeyen çilem)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mesajlarimi gorenler bilir, 2 Nisandan beri israrla Turknet'den hizmet almaya calisiyorum, onlar da israrla vermemeye devam ediyorlar.

Surec 2 Nisan'da basvuru yapmamla basladi. Her sey cok guzel olacak mottosuyla girismistim bu ise. 8mbit Aknsiz 80 liralik taahhutlu bedeli, taahhut bitiminde 130 liraya ceken diger sirkete nispet yapacaktim. Ama bir sorun vardi Ev telefonu da taahhutluydu ve taahhut bitimine epeyce vardi. Bu yuzden direkt o hat ile basvuru yapamiyordum. Cunku Turknet ev telefonunu tasimadan olmaz dedi.
    Yeni hat tahsisi ile Turknet'e basvurdum, basvurdum basvurmasina ama keske basvurmasaymisim dedirtecek seyler yasadim.
    Once hattiniz cekildi elektrikci cagirin baglatin dediler, hayir cekilmedi cekilse gorurduk dediysem de ikna edemedim. Buna ragmen Elektrikci cagirdik tabii ki hat falan yoktu.
    Ariza kaydi actilar, 3 haftaya yakin bos yere oyalanmam sonucu en sonunda ikna olup hattiniz yanlis adrese baglanmis, hemen nakil ettircez dediler.
    O surec de 15 gun kadar surdu, verilen cevap dumur eden cinstendi. Binanizda altyapi yok, o yuzden hat baglanamiyor. (Daha da ilginci bu bana belirtilmeden once bir yetkilinin arayip nakilin gerceklestigini bildirmesiydi, kimsenin kimseden haberi yok)
    Neyse Turk Telekom'a sistem guncellemesi yaptirdik ve Turknet'e bildirdik, acil olarak ilgilenecegiz demelerine ragmen gelen giden yok.
    Yeter artik diyerek Vodafone Net'e basvuru yaptim Pazartesi, Sali gunu de iptal dilekcemi yazip Turknet'e gonderecekken Turk Telekom ekibi geldi Turknet adina.
    İyi bakalim baglayin dedik sonucta 1 ay ucretsiz kullanma hakkim vardi onu da kullaniriz, Vodafone mu Turknet mi secerim ikisinden birini dedim.
    Ekipler baglayip gitti, 21 sularinda elektrikciyi tutup getirdik devreye baglanti yapti ve bingooo!
    Sorun bitti sandiniz degil mi, hayir ne telefon ne internet ikisinden de sinyal alinamiyordu. Telefonda cevir sesi yok, Modem VDSL2 hat bilgisi gosteriyor sacma sapan verilerle. İsin garip tarafi 34 mbit dl, 12mbit de ul degerleri var. Bunlar neyin nesi bilmiyorum. Ama baglanti yok ortada. Bu gosterdigi veriler nereden geliyor en ufak bir fikrim bile yok.
    Aksam o kadar ugrastim musteri hizmetleri temsilcilerine ulasamadim, ulassam da zaten yapacaklari tek sey anliyorum sizi deyip, cevir sesi yok konu basligiyla ariza kaydi acmalari olurdu.
    Artik pes ediyorum ben, iptal dilekcesi de yollamayi dusunmuyorum, ne de olsa kullanamadigimiz hizmet icin faturalandirilmiyormusuz. Dursun o sekilde, belki bir gun duzeltirler he?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bunlar da bahsettigim modem verileri;

Upload hizim dusmus

Bu da benim Turknet deneyimim (Bitmek bilmeyen çilem)

• Geçmiş olsun, ben de iyice kıllanmaya başladım turknetten, geçmeyi düşünüyodum ama artık mümkün değil.

• Genelde yaşanan problemler yeni hat açılışında oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: cakgalkarlos

Geçmiş olsun, ben de iyice kıllanmaya başladım turknetten, geçmeyi düşünüyodum ama artık mümkün değil.

Sorma hocam, bu zamana kadar onlarca sirketle muhatap oldum ama boylesini ilk defa goruyorum.

3 kere gelen elektrikci bile illallah etti artik.

• quote:

Orijinalden alıntı: 41gokhan41

Genelde yaşanan problemler yeni hat açılışında oluyor.

Hocam tamam da Pazartesi Vodafone Net'e basvurdum. Yalin hat cekecegiz dediler.

Az once Turk Telekom yetkilileri arayip adres teyidi alip bilgi verdi, gelip ankastreye baglanti saglayacagiz diye.

Vodafone da 3 gun suren islemin, Turknet'de 45 gun surmesi ve destek taleplerinin aciliyet belirtilmesine ragmen 1 haftadan once sonuclanmamasi enteresan.

Ayni TT, ayni bolge, degisen ne bilmiyorum.

Altyapi sorunlarinda suc TT kaynakli olsa bile benim muhatabim Turknet burada.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • NetX N kullanıcısına yanıt
    Hangi iss'ye başvurursan başvur hat çekme işlemini türktelekom yapıyor aslında bu işlemlerde türknetin pek şuçu yok şu anda türknete kavimler göçü başladığı için türktelekom özellikle türknet müşterilerine sorun çıkartıyor kısacası sana interneti satan kişi türknet ama aldığın hizmet türktelekoma ait daha önce türknet kullanıp şu anda süperonline kullanan birisi olarak söylüyorum bunları tamamen tarafsız olarak.(Benim oturduğum bölgede türktelekom altyapısı sorunlu olduğundan mecbur türknetten süperonline fiber'e geçtim)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragontool

Hangi iss'ye başvurursan başvur hat çekme işlemini türktelekom yapıyor aslında bu işlemlerde türknetin pek şuçu yok şu anda türknete kavimler göçü başladığı için türktelekom özellikle türknet müşterilerine sorun çıkartıyor kısacası sana interneti satan kişi türknet ama aldığın hizmet türktelekoma ait daha önce türknet kullanıp şu anda süperonline kullanan birisi olarak söylüyorum bunları tamamen tarafsız olarak.(Benim oturduğum bölgede türktelekom altyapısı sorunlu olduğundan mecbur türknetten süperonline fiber'e geçtim)

HOcam onu ben de biliyorum, zaten aksini soylemedim de.

Benim anlamadigim Vodafone'un 2-3 gune cektirdigi hatti 1.5 aya cektirememeleri.

Koskoca sirket bunlar, is ortaklari. Oyle kiskaniyorlar da savsakliyorlar gibi durumlar soz konusu dahi olamaz. Cocuklar yonetmiyor bu sirketleri. .

Emin ol bu durumdan türknette rahatsız ama türktelekomum yaptığı bir taktik herkes sorunsuz türknet kullansa kendilerine müşteri kalmayacak ondan dolayı özellikle yapıyorlar. Genelde sıfırdan bağlantılarda sorun çıkartıyorlar mevcutta kullanıyorsan interneti taşırsan sistem zaten kurulu olduğundan sorunsuz geçiş sağlanıyor. Ben çevremdekilere eğer sıfırdan bağlantı yaptıracaksa taahhütsüz ttnet bağlatın bağlanınca direk türknete taşıyın diye tavsiye ediyorum.2kişi bu şekilde yaptı 2günde ttnet bağlandı sonra taşıma başvurusu yaptılar 4gündede türknete geçtiler toplamda 6günde türknete geçtiler bu sürede internetsizde kalmadılar.
  • Sorun TT'de. Bilerek ve isteyerek turknet'e mani olmaya çalışıyorlar.

• Turk Telekom'un buradaki tek gicikligi hatti cekip birakmasi. Adama diyoruz ki hocam sistem hazir, hazir ciktin oraya bagla su sarkan ucu da bir daha elektrikci cagirmayalim diyoruz, olmaz diyor.

Dedigim gibi sonucta TT kendi musterisini elbette kayiracak, fakat Turknet olsun, Vodafone olsun bunlar da is ortaklari. Hayir duasi almak icin yapmiyorlar elbette.

Vodafone 2 gunde baglattirabiliyor goruldugu uzere.

Vodafone türknete göre daha büyük bir firma bu yüzden türktelekomun üzerinde etkisi daha fazla olabilir ve fazla müşterisi olmadığından fazla bir tehlike oluşturmuyor Telekom için ondan dolayı vodafone daha hızlı bağlattırmıştır.Şimdi türknete başvuru yapsan sorunsuz geçiş sağlanır kullanabilirsin.Seninkine benzer bir sorun bende yaşadım hattım sağlam çalışıyordu hız 75mb alıyordum ama ping bir türlü düşmüyordu defalarca türknete bildirdim onlarda türk telekoma bildirdiler ama bir türlü sorunumu çözmede Telekom bende mecburen süperonline a geçtim.Türknetin neredeyse hiçbir etkisi yok kullandırdığı internet üzerinde zaten telekomda umursamıyor küçük firma olduğu için olan müşteriye oluyor.
  • 120 TL'ye kadar cayma bedelini karşılıyorlardı var olan hat üzerinden geçmeniz çok daha kolay olacaktı bence. sıfırdan port açıp hat vermede gerçekten türk.net yetersiz kalıyor. ÇAğrı merkezleri de öyle.
  • Bu hafta nakil yaptırdım

3gunde kablo bağlandı

1-2 gün sonrada internet geldi.( evde değildim tam ne Zaman dsl sinyali geldiğini bilemiyorum)

gelip kabloyu bağlıyorlar sonrasını siz halledeceksiniz

Sizin yaşadığınız sorunlar bulunduğunuz bölgedeki TT ile alakalı bence

• quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

Bu hafta nakil yaptırdım

3gunde kablo bağlandı

1-2 gün sonrada internet geldi.( evde değildim tam ne Zaman dsl sinyali geldiğini bilemiyorum)

gelip kabloyu bağlıyorlar sonrasını siz halledeceksiniz

Sizin yaşadığınız sorunlar bulunduğunuz bölgedeki TT ile alakalı bence

Bunlari zaten biliyorum, ama okumadiniz sanirim baslikta yazilanlari.

Vodafone Net'e Pazartesi aksam uzeri basvurdum Persembe gunu sabahi hat cekilip, aktivasyon yapildi. 2 gun icinde. Bir sikinti vardi ayni aksam ariza kaydi actirdim. Ertesi gun 19 Mayis olmasina ragmen TT ekibi gelip arizayi giderdi.

Turknet ise Pazartesi 45 gun sonra hatti cektirtti, ayni gun baglantiyi yaptik cevir sesi yoktu. Sali gunu ariza kaydi actirdim hala donus yapacaklar.

Vodafone defalarca arayip arizaniz giderildi, baska bir sikinti var mi diye sorarken Turknet bir kez bile arayip bilgi vermedi.

Kusura bakmayin ben bu durumda sucu Turk Telekom'a atip koseye cekilemiyorum. İsteyen 2 gune cektirebiliyormus hatti goruldugu uzere.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.