Şimdi Ara

Bu da benim E63 AMG (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
538
Cevap
11
Favori
55.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Birde bu piston kapatma olayı demişsiniz o nasıl oluyor. mesela basmayınca 4 silindir basınca 8 silindir mi çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: laktik

Kazasız, belasız sürüşler dilerim.
    Birde bu piston kapatma olayı demişsiniz o nasıl oluyor. mesela basmayınca 4 silindir basınca 8 silindir mi çalışıyor.

Evet eskiden yazdığım gibi bazı Amerikan araclarında vardı performans gerekmiyorsa ms. Ş-içi pistonlara giden benzin kapanıyor sarsıntı olmasın diye siboplarda kapanıyor ya komple bi tarafı ms. 4 sil veya tek tek silindirler kapanıyor tabii büyük en azı 8 sil motorlarda bu olay, şimdi elektronik daha ilerleyip imkanlar çoğaldı için ileride bu yöntemi AMG düşünüyor tabii birde Hibrid yapmayı. MB ort. 2005 kadar 12 sil S ve CL classda gerçekleşdirmişdi adıda ZAS (Zylinderabschaltung).
  • Allah kaza bela vermesin hocam güle güle bin
  • quote:

Orijinalden alıntı: plantamax

Cevap için tşkler kadranın tam oturup oturmadığını merak etmiştim. Demek limitör iptali bile olsa 320 yapamıyor. C63 (klasik 457ps) sahibi bir tandığım (limitör iptal ettiler) kadranın C63 te tam son hıza ulaşmadığını söylemişti. Ben 457 ps yüzünden olmuyordur diye düşünüyordum(düşük güç yani) ama, 514ps motorda 320 yapamıyormuş. Brabus firmasından yardım almak lazım sanırım kadranın tam sonuna gelmek için (chip tunning vb)

Şimdi C63 için bakdım AMG 280km kadar açıyor, daha fazlasını anca tuning firmalar yapar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ex-Diesel

Biraz yakıtına değineyim. KI bakınca 10.000km ort. 16,5-17L / 100km gösteriyor. Bi depo doldurunca 68-72L S konumda hızlı otoban sürüşlerinde 330km yol alabiliyorum
    ama 13L gitmekde mümkün şayet sakin 110-120km giderseniz yanlız hiç başaramadım biraz sabır ister herhalde
    Geçen gün ilk defa C konumunda uzun yolda denedim ve kalabalıkdı fazla devamlı basamadım, 69L nerdeyse 400km yol alabilmişim ilk defa, yanlız arac biraz dolu olup devamlı otobanda basarsan 23L olabiliyor, Ş-içi fazla kalabalık olmayınca 18-19L buluyor İST gibi kalabalık olursa icabında ordada 23L buluyor.

6208 cc motora göre gerçekten az yakıyor...Bizim 1.4 aşırı besleme ile otobanda 11-12 litre yakıyor. Şehir içinde basarsan sürkli 14 litre iş değil ve bu araç 1.4 verdiği güçte yani 170hp. AMG süper iş yapmış. Bu güce göre araç gerçekten çok az yakıyor denebilir. Klasik 350z motoru taşıyan FX35 bile 3500cc v6 ile 17-18 litre yakabiliyor. 6208 cc için gerçekten çok iyi değerler yakıt olarak...

Kısa zamanda veya yeni nesil Biturbo %25 daha az yakıyor, hadi start stop kullanmayın en azı %20 daha azdır, birde 900Nm tork olunca az devirde aynı sürat yapılır buda en iyi tasaruf demekdir, inş. turbo uzun ömürlü olur tasaruf yapayım derken ileride koca servis hesabı ödenmesin. Gerçi bu araclar MB Garantisi yoksa pek kullanmaya gelmez eski MB gibi değil muhakkak bi şey çıkar. Daha 6 ay evvel şanzuman değişdi benim aracda aynı sorunu E400CDI yaşadım, bakalım 900NM motor olunca şanzuman ne kadar ömürlü olucak
    Fazla Yakıt yakması uzun yolda yol alamıyorsun, hiç olmasa 80L depoylan 450-500km gidilmeli süratlide gidilse.

• Güle güle kullanın aracınızı, umarım bizler de kariyerimizi güzelce şekillendirip böyle otomobillere sahip olabiliriz gelecekte :)
  • Bu araba anlatılmaz yaşanır. Off be
    Güle güle binin.

Fotoğraf makinasının markası nedir? Çok kaliteli fotoğraflar çekmiş.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Biraz yakıtına değineyim. KI bakınca 10.000km ort. 16,5-17L / 100km gösteriyor. Bi depo doldurunca 68-72L S konumda hızlı otoban sürüşlerinde 330km yol alabiliyorum
    ama 13L gitmekde mümkün şayet sakin 110-120km giderseniz yanlız hiç başaramadım biraz sabır ister herhalde
    Geçen gün ilk defa C konumunda uzun yolda denedim ve kalabalıkdı fazla devamlı basamadım, 69L nerdeyse 400km yol alabilmişim ilk defa, yanlız arac biraz dolu olup devamlı otobanda basarsan 23L olabiliyor, Ş-içi fazla kalabalık olmayınca 18-19L buluyor İST gibi kalabalık olursa icabında ordada 23L buluyor.

6208 cc motora göre gerçekten az yakıyor...Bizim 1.4 aşırı besleme ile otobanda 11-12 litre yakıyor. Şehir içinde basarsan sürkli 14 litre iş değil ve bu araç 1.4 verdiği güçte yani 170hp. AMG süper iş yapmış. Bu güce göre araç gerçekten çok az yakıyor denebilir. Klasik 350z motoru taşıyan FX35 bile 3500cc v6 ile 17-18 litre yakabiliyor. 6208 cc için gerçekten çok iyi değerler yakıt olarak...

Kısa zamanda veya yeni nesil Biturbo %25 daha az yakıyor, hadi start stop kullanmayın en azı %20 daha azdır, birde 900Nm tork olunca az devirde aynı sürat yapılır buda en iyi tasaruf demekdir, inş. turbo uzun ömürlü olur tasaruf yapayım derken ileride koca servis hesabı ödenmesin. Gerçi bu araclar MB Garantisi yoksa pek kullanmaya gelmez eski MB gibi değil muhakkak bi şey çıkar. Daha 6 ay evvel şanzuman değişdi benim aracda aynı sorunu E400CDI yaşadım, bakalım 900NM motor olunca şanzuman ne kadar ömürlü olucak
    Fazla Yakıt yakması uzun yolda yol alamıyorsun, hiç olmasa 80L depoylan 450-500km gidilmeli süratlide gidilse.

Dostum yeni nesil motor 5.5 twinturbo olacaktı yanlış hatırlamıyorsam; 6.3 yerine geçecek motor böyle olacaktı sanırım. Fakat güç arttıkça seri üretim, kar amacı güden araçlarda sorun çıkma ihtimalide artıyor...Dedikleri gibi 95 den önce MB, 95 den sonra MB... Ama aracın çok tatlı bir araç dostum ama ufak bir chip, hava filitresi gibi basit ve köklü değişimlere gerek bırakmayan uygulamlar ile aracının gücünü biraz daha arttırmanı tavsiye ederim. Aracınıda limitli bırakma dostum. Limitörü komple iptal ettirmeni tavsiye ederim. Bu arada dostum 2. el galeriden aldın sanırım aracı. Almanyada km olayının orjinalitesini sana nasıl kanıtladılar? Araç hakkında araştırmalarını nasıl yaptığını anlatırsan sevinirim. TR de 2. el komple sıkıntı olduğu için(özellikle güçlü araçlarda) Almanyadaki sistemi anlatırsan sevinirim.

Evet 5.5L motor ama Biturbo şayet performans paket alınca 800 yerine 900NM ve arac acık oluyor. Limit olayına gelince tutup AMG 3500€ basit bi işlem için vermek istemiyorum arasıra insan yeri gelince arasa bilen. Dışarda 200-300€ tutuyor dediğim gibi bişey olsa garanti kapsamına girmiyor ben aracı her sene ort. 800 € verip garanti uzatması yapıyorum. bilinmez bi kusur çıkar limit acmakdan derler birde aracın normalde işletme müsaadesi geçersiz oluyor ruhsata geçirmeyince limit olayını. 2. el şayet MB den arac alırsan bizde pek sorun olmaz en azı 1 sene garanti vermesi lazım özel satıcı değilse. Dediğim gibi internetten üzerinden aldım tlf ettim
    bilgileri cizik, kazasız vs. olmadığına dahil yazı almışdım. Türkiyede durum daha değişik hele biraz eskise yıpranma olayıda daha fazla.

• vayyy be harika.
  • Kazasız belasız :)
  • Keske TR de olsaydin F430 ile bir rolling yapip paylassaydik forumda...

Her nekadar surus dinamiklerini sevmesem de guzel uzayan bir arac.. Gule gule kullan..
  • Hayırlı olsun,güle güle kazasız belasız kullanın...Çok güzel bi araç,sesi bile insanı tatmin eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATTRACTION

Keske TR de olsaydin F430 ile bir rolling yapip paylassaydik forumda...

Her nekadar surus dinamiklerini sevmesem de guzel uzayan bir arac.. Gule gule kullan..

Live For Speed yükle, onda kapışalım...
  • Hayırlı olsun gerçekten çok güzel bir otomobil. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: newmonarch

quote:

Keske TR de olsaydin F430 ile bir rolling yapip paylassaydik forumda...

Live For Speed yükle, onda kapışalım...

Valla ben anlamam atari matari oynamaktan cikalim kapisalim en guzeli benim icin :)
  • kaç para yakuyru yada daha doğrusu içiyru bu arkadaş ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intikam91 -- 21 Ağustos 2010; 23:01:59 >
  • 4matic olunca oluyor benim kullandığım 4 matic idi
    quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

quote:

Orijinalden alıntı: taner11

Son kasa E 63 AMG yi test etme imkanım oldu.Motor 6208 cc 525 hp 630 nm tork 0-100 km/h hızlanma 4.4 sn böyle bir araba olamaz 150 km hızla giderken 4 teker patenaj çekmişti.Bu bir araba değil resmen roket.Bir ön kasada bu değerler nedir bilmiyorum tahminim aynı ya da yakındır.
    Bu arada arabanız kaç model umarım vergisi bir kademe düşmüştür.

Arkadan itişli araba nasıl tüm lastikleri ile patinaj çeker onu anlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taner11 -- 21 Ağustos 2010; 23:33:18 >
  • quote:

4matic olunca oluyor
    quote:

quote:

Son kasa E 63 AMG yi test etme imkanım oldu.Motor 6208 cc 525 hp 630 nm tork 0-100 km/h hızlanma 4.4 sn böyle bir araba olamaz 150 km hızla giderken 4 teker patenaj çekmişti.Bu bir araba değil resmen roket.Bir ön kasada bu değerler nedir bilmiyorum tahminim aynı ya da yakındır.

AMG olupta 4Matic olan arac gormedim ben

• quote:

quote:

4matic olunca oluyor
    quote:

quote:

1-2 aracında var ama e63 amg 4 matic yok bundan eminim

• Oryantasyon sürüşünde yanımdaki görevli arkadaş böyle demişti.Şimdi resimlere baktım 4matic yazmıyor araçta.Aklımda böyle kalmış
    quote:

4 matic

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.