Şimdi Ara

Bu çile ne zaman bitecek? Ne zaman aşı sırası gelecek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sizce, tüm türkiye ne kadar zaman sonra tamamen aşılanmış olur?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Değişkenlik gösteriyor

tamamenden kasıt 18 yaş üstü ise ve aşıları bypass eden mutasyon çıkmadığı sürece:

1-) biontech-sinovac-sputnikV aşılarının teslimi beklenen gibi olursa ve J&J-astrazeneca da ülkemize gelirse ağustos sonu gibi herkes aşılanmış olur

2-) biontech-sinovac-sputnikV aşılarının teslimi beklenen gibi olursa fakat J&J-astrazeneca ülkemize gelmezse eylül sonu gibi herkes aşılanır

3-) biontech-sinovac-sputnikV aşılarının teslimi beklenen gibi olmazsa kasım gibi herkes aşılanır.

Bu arada sonbaharda sağlık çalışanlarının ve 65 yaş üstünün yeniden aşılanması gerekecek.

Bu çile kesin olarak yerli aşıların seri üretime geçmesiyle biter. Yerli aşıların seri üretime geçmesi kasım-aralık gibi bekleniyor. Yani pandemi 2022 ocak-şubat gibi %100 bitmiş olur.

• 84m aşilana kadar devam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cheers darlin kullanıcısına yanıt
    Ufak bi yanlışınız var. Pandemi bitiş tarihi 2022 Ocak-Şubat değil, Mart 2025. Dünya Bankası Covid Hazırlık ve Mücadele Programında "project closing date March 2025" yazılı.

Bu arada New York valisi 18 yaş altının aşıya karşı şüpheli durmasını eleştirdiği basın toplantısında 18 yaş altı gençlik için "aşı olmazsanız
    babannenizi öldürürsünüz" dedi! Bakın burada: (33 saniye video)

https://153news.net/watch_video.php?v=AB83GX1U67WG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 4 Mayıs 2021; 11:48:26 >
  • Covid 19 projesinin bitiş tarihine bir kaç sene var. Herkesin aşılanmasıyla da bitmeyecek malesef, seneye yeni varyant geliyor yeni aşı üreteceğiz vs ayağına uzatırlar bir süre daha.

Herkese dijital kimlik, dijital cüzdan, dijital pasaport ve sağlık karnesi ve bunları tek platformdan denetleyen/yöneten alt yapı tamamen hazır olana kadar devam eder gibime geliyor.

• Tahminim 18 yaş üstü bireyleri sene başına kadar aşılamış olurlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu an aşı yok.

turizmciyim, aşı önceliğim var. Sisteme Nisan'ın 2. Haftası kaydımı yaptırmıştım. 5 Mayıs gece yarısı onaylandı.

İzmir'de yaşıyorum. E-Nabız'dan randevu yakalamaya çalışıyorum. Ne biontech, Nede sinovac aşıısı için İzmir'in hiç bir ilçesinde randevu alamıyorum, vermiyor.

önceliğim var, randevu alamıyorum. bunun bir açıklaması olabilir. Aşı yok.

• A

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mebasta -- 5 Mayıs 2021; 23:4:0 >
  • babama aşı sırası gelmesine rağmen iptal ettiler 17'sine attılar. normalde 11'inde ikinci doz aşıyı olacaktı. inşallah 17'sinde aşısını olur 28 günü geçmiş olacak nasıl olacak bilmiyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.