Şimdi Ara

-- BU BİR OSMANLI SAVAŞ FERMANIDIR--

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
49
Cevap
0
Favori
1.120
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> -- BU BİR OSMANLI SAVAŞ FERMANIDIR--
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1203 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: bastard of bodom

quote:

Orjinalden alıntı: 4BlueWolf

bu hikayenin tarihi gerçekliği var diye biliyorum ama burada abartmışlar gibime geliyor

@bastard of bodom

Osmalıyı şahsen ben ecdadım olarak görmüyorum

bu lafın üstüne senle tartışmaya bile girilmez

Girme de zaten

@aykutx

Osmanlıcığı savunmuyorum sadece. sonuçta tabi ki bu milletten önce tabi ki osmanlı vardı..Bir göktürk bir uygur bir hun devletini ben daha çok ecdadım olarak görüyorum yani seçme şansım olsa bunalrı seçerdim..Çünkü osmanlı devlet politikası türklüğü değilde osmanlıcılığı savunan yapısı din üzerine yapılanışı (ve bunda ısrarla durulması) benim hoşuma gitmeyen ve ayrıca devletin yıkılışına etki eden en önemli iç sebeplerdir..son zamanları dediğiniz 250-300 yıl bu da nerdeyse yarısı yapar..

bi İslam öncesi Türk devletlerine bak birde İslam sonrası Türk devletlerine... hangisi kıtaları titretiyordu?

Türk bir ırktır fakat osmanlı bir çok ırkı bünyesinde barındıran imparatorluktu, ismini Türk devleti olarak koysaydı azınlıklara bunca yıl hakim olabilirmiydi sence?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vuslat06 -- 21 Şubat 2008; 1:56:26 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    530 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: vuslat06

bi İslam öncesi Türk devletlerine bak birde İslam sonrası Türk devletlerine... hangisi kıtaları titretiyordu?

bkz.. atilla ve batı hun imp.... okuyalım,daha çok okuyalım.....
    |
    |

zaman içinde yapa yapa ,en iyisini öğrendim...
  • Yarbay
    2705 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: ZEUS__

quote:

Orjinalden alıntı: 593922 ¤

quote:

Orjinalden alıntı: aykutx

Siz de inandınız dimi bu güzel hikayeye dimi?

Şu forumda akıllı mantıklı ve olgun konuşan nadir insanlardansınız.
    Tebrik ediyorum!

mr. fake..7 şubatta üye olup diğer bölümlerde post kasıp burda alttan alttan körükle ateşi güzel

/>
    |
    |

• Binbaşı
    1203 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: thekeys

quote:

Batı Hun İmparatorluğu Egemenlik Alanı

Bugünkü Moğolistan, Kuzey Çin ve Doğu Türkistan'ı kapsar. ben kıtaları demiştim sende biraz okusan iyi olur.
    |
    |

• Yüzbaşı
    530 Mesaj
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: thekeys

quote:

Batı Hun İmparatorluğu Egemenlik Alanı

Bugünkü Moğolistan, Kuzey Çin ve Doğu Türkistan'ı kapsar. ben kıtaları demiştim sende biraz okusan iyi olur.

1 batı hun imp. avrupa ve batı asya'da hüküm sürmüştür...moğolistan,kuzey çin ve doğu türkistanda değil.....
    2 bahsettiğin bu alanlar bile osm.lının aldığı toprakların nerdeyse 5 katı büyüklüğünde...
    sanırım kıta diye balkanları kastediyorsun... ha bide arabistan çöllerini...
    |
    |

zaman içinde yapa yapa ,en iyisini öğrendim...

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orjinalden alıntı: Yazat

Bu hikayeler iyi güzel ama sakın gerçek sanıp doğrulardan uzaklaşmayın. Kaldı ki 2 askere 250 asker yollamışlar çok komik korkak bu Avustralyalılar denmiş...

Şimdi birşey diyicem aylarca bana bölücü, hain, terrörist diyicek arkadaşların hedefi olucam. Ama doğruları söylemekten korkmamak lazım. Acaba gerilla savaşı nedir bilirmisiniz beyler ?

Bugün Cudi dağında, Gabar dağında binlerce askerle yapılan operasyonlar kaç bin terröriste karşı yapılıyo sanıyorsunuz?

Gerilla taktikleriyle savaşan kimseler düzenli ordunun birkaç yüzünü meşgul ederler evet bu dünyanın heryerinde her çağda böyledir. Sanıyomusunuz ki o 2 Osmanlı askeri 250 düşmanı sıraya dizip tek tek vurdu en sonunda şehit oldu ? (Gerilla savaşının yaratacağı etkilerin en şahanesi henüz 2006 yazında Güney Lübnan'da yaşandı açıp okuyun araştırın)

Neyse mitolojik hoş bir destan.

yuh ulan sana...senin insan olduğundan şüpehe ediyorum sana başka şeyler demek isterdim ama burası forum biz onlara gerilla değil KÖPEK DİYORUZ HOŞ KÖpEĞİNDE KENDİNE GÖRE BİR ŞEREFİ VARDA.. ONLAR onun kadar bile olamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NOAGANOSİE -- 21 Şubat 2008; 2:21:02 >
    |
    |

falan filan fişmekan

• Binbaşı
    1319 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: 593922 ¤

quote:

Orjinalden alıntı: clio_TR

quote:

Orjinalden alıntı: byzihh�

1 Türk Dünyaya bedeldi ya...
    Neden Olmasın, Ceddimiz Yürekliydi, Cesurdu.
    Rambo Yapınca Hiç kimse itiraz etmiyor...

sonuna kadar haklısın....

1.'si ithamlarına dikkat et. Forum ortamındayız.
    2.'si muhtemelen sen ramboyu ağzında şeker "uuw, adama baaak" şeklinde izlerken biz filmin senaryosundaki abartıyı tartışıyorduk...
    3.'sü Bu tür hikayeler tüm toplumlarda vardır. Bir takım milli duyguları sıcak tutmak adına bu gibi hikayeler yaratılır. Yüzde 90'ı uydurmadır. Geri kalan yüzde 10 ise abartı... Bunu akıllı mantıklı her insan anlayabilir, görebilir. Vatan-Millet-Sakaryacılık iyidir, ama GERÇEKLERİ es geçip hayal dünyasında "Biz asarız keseriz, alayını yeriz" derseniz dünya sahnesinde AV olursunuz!

Evet, tarihimizle övünelim.. Ama abartmadan! Başarılarımızla gururlanalım, ama hata yapabileceğimizi de kabul edelim.. Edelimki bunlardan ders çıkaralım!..

ne guzel soylemissin kutluyorum cumhuriyet donemini masallarla ogrenenlere gitsin bu:)
    |
    |

• Yüzbaşı
    674 Mesaj
    hikayenin yalan olduğu belli ancak ben gerçek olsa da bu olayı etik bulmuyorum!!!!

Sen bi ülkede yıllarca yaşa ekmeğini ye, sonra karakollarını bas, rayları boz masum halka da zarar ver!! herkeste ne güzel tebrk etmiş, savaşında bi adabı var.. çok vatan severlerse gelsinler türkiyeye burdan savunsunlar.. Aslın ne olursa olsun, hangi ülkenin ekmeğini yiyorsan adabına uyacaksın, aslın yaşadığın yere uymuyorsa çeker gelirsin...

bu gururlanılacak bir olay değil bence.. hatta utanılacak bir olay...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 10ur -- 21 Şubat 2008; 2:46:14 >
    |
    |
    yav konuyu nerden nereye getiren arkadaşlar var kimi demiş ben osmanlıyı ejdadım olarak görmiyorum...yani normal bunlar bu ülkede 72 buçuk millet var tabi bu forumdada kürdü var ,hristiyanı var, var oğlu var yani illa herkezi atası olarak görecek diye bişey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NOAGANOSİE -- 21 Şubat 2008; 2:37:34 >
    |
    |

falan filan fişmekan
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
canlı radyo dinle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,316
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.