Şimdi Ara

Bu bir cagridir. Kisa farlarinizi aksamlari yakin!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
1.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Ben unutuyorum çok seyrek olsa da. Yılda 1-2 kere. Şehir içinde ışık yetince insan farkına bile varmıyor. Şükrediyorum eve gelince tabi. Bir kısmı benim gibi olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tefo42

Ben unutuyorum çok seyrek olsa da. Yılda 1-2 kere. Şehir içinde ışık yetince insan farkına bile varmıyor. Şükrediyorum eve gelince tabi. Bir kısmı benim gibi olabilir.

Unutkanlık olabiliyor demekki. Aksam gösterge grupları yanık oluyor mu farlar kapalı olsa bile ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: polotje

quote:

Orijinalden alıntı: Biturbo

quote:

Orijinalden alıntı: polotje

quote:

Orijinalden alıntı: Biturbo

Piyasa akşam akşam normal farlarını yakmayıp sadece "sis" farlarıyla gezen ÖKÜZ'lerle dolu.

Takıntılı olduğum bir konudur, değil akşam hava azcık ışığını kaybetsin hemen yakarım kısaları

aynen o kadar okuz doluki bunlarin bir kismida sis farinin icine xenon (cakma xenon) lardan mevcut daha da okuz oluyorlar

Ben işin o kısmını geçtim takmasınlar ama takıyorlar çakma makma napalım, herkes bir gün olgunlaşacak elbet.

Ama akşam vakti sadece sisle gezmek nasıl bir davranıştır anlamak mümkün değil, sanırım kendilerinin yolların en karizma aracı olduğunu fln sanıyorlar o şekilde, zavallı beyincikler!

iste bunlar trafigin krolari apachi leri birde led lamba furyasi var arabanin heryeri isik birde cakma xenon sisler falan Allah akil fikir versin

peki bunlari goren trafik polisleri neden ceza kesmiyor anlamiyorum ?
    avrupada sis olmayinca sislerle gez bir polis denk gelsin keser cezayi hemen birde xenon falansa sislerde yasak farlarda ise 6000 lige kadar serbest (belirli markalar )

Bir çok polis gördüğünde ceza kesmez, uyarır...Aslında prensipli olunmalı ve hemen kesmeli cezayı. Bu bilinç bir trafik polisine otomatikmen yerleşmez, bunu polis teşkilatının yöneticileri baskılamalı ki cezalar anında yerini bulsun.

İşte bu yüzdendir ki karanlık havada sadece sis farlarıyla gezenler yüz bulmakta ve cezadan korkmamaktadırlar.

• umutsirvan kullanıcısına yanıt
    Hatırlamıyorum ama her zaman yanıyor galiba. Zira hız saatine ve devir saatine her zaman bakarım. Far lambası yanmıyor onu da zaten unutmuş oluyorum. Gündüz farları fena değil Allahtan onun sayesine kurtarıyorum belki de.
  • Emniyet kemeri taktıgım ya da kısa farları gündüz açtıgım için acemi şöför muamelesi yapıldıgım bi toplumda trafikte araç kullanıyorum ya nefret ediyorum alayından...
  • aklıma direk bu geldi

http://youtu.be/2BJJ7YUlJdA?t=18m45s
  • İnsanoğlu olmadan adem oğlu olmuş milletiz.
  • geçen arkadaşın honda todey motoruna bindim far açma kapama düğmesi yok otomatik motor çalışınca farlar yanıyo.Aslında araçlardada böyle olması lazım.sonuçta araç çalışırken farın açık olmasının hiç bir zararı yoktur.
  • Öküz dediğiniz ekosisteme belirli bir faydası olan bir varlık. Bunlarla kıyaslamak öküze gerçekten hakaret olur. Büyük bir kesim var 5 10 yaşında iken babaları köydeki malını mülkünü satıp şehire göçmüş. İşte onlar bunlar.
  • 2008 model volvomda far kapama secenegi yok. Gece gunduz yaniyor kisa farlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • En guzeli far ayarini Auto modunda tutmak zaten gunduz ledleride var. Arac gereken herseyi yapiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Balotelli

aklıma direk bu geldi

http://youtu.be/2BJJ7YUlJdA?t=18m45s

Valla videoyu cekenlerde yaptiklarini daha bos yollarda yapsa seviniriz.

• Hala sağa sinyal verip sola dönen şöförlerin olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Gece hiç far yakmadan giden mi ararsın şehir içi uzunları yakıp gezen mi...

Polis , ceza vs demeyin ilk önce halk kendine çeki düzen vermeli, herşeyi cezayla halledemeyiz.

Ağır olacak ama Hanzoların ve Barzoların trafikte bolca olduğu bir ülkeyiz, bu acı gerçeğe alışmalıyız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkb23

Şehirler arasi yollarda gündüz de kisa farlarinizi yakin.

+1984

Sehir ici-disi heryerde her zaman farlarim hep aciktir..

• Anahtarı kontağa takmayla hemen kısaları açarım. Gece-gündüz farketmez. Karşıdan güneş vurur önünüzdeki arabayı göremessiniz ama farları açık araçlar çok rahat anlaşılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

birde araçları pavyon gibi birader içinde mor ışık parklar yeşil mor falan

dostum "pavyon"dan daha iyi bir benzetme var ama yazarsam yasaklanabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mazotşist

quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

birde araçları pavyon gibi birader içinde mor ışık parklar yeşil mor falan

dostum "pavyon"dan daha iyi bir benzetme var ama yazarsam yasaklanabilirim

Ben anladım abicim onu bencede yazma ben o benzetmeyi yazarken aklıma hiç gelmemişti senin aklına gelen

• Bu sistem motosikletlerde otomatik marşa basınca farlar otomatik yanıyor sebebi belli daha çabuk fark edilmek arabada da aynı sitemi elle yapıyoruz anahtarı takıyoruz sol el yardımıyla kısa farları açıyoruz yapamıyorsak yoldan birini çevirip açtırıyoruz. Bence insanlar farların yerini bilmiyor sinyal kolunun yerini bilmedikleri gibi
  • yanlışlıkla sis farını açıp da, tuşun yerini çevirmede polislerden öğrenen bir kadın görmüştüm bir keresinde. beni de durdurmuşlardı o an osram nb'lerden dolayı ama çakma xenon olmadığını gördüklerinde sorun çözülmüştü.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.