Şimdi Ara

Bu Bilgisayar Kaç Lira Eder? [1 Yıl Önce Aldığım Sistem]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

msi z77 1155 soket anakart

8gb 2*4 vengeance corsair ram

1 TB Barracuda Seagate harddisk

HD 7850 oc edition 2gb Sapphire AMD Ekran kartı

Zalman z11 KASA

ocz modxstream güç kaynağı 600 w +80 plus

23 inç Samsung s23b550V led monitor

Evet arkadaşlar yukarıda sistem ne kadar eder ? 1 yıldır kullanıyorum ama elimden çıkarabilirim.

Not:Bu bilgisayar ile aynı performansı verecek bir bilgisayar toplamak için şuan itibariyle ne kadar bir parayı gözden çıkarmak gerekir? Bir de böyle bu açıdan sorayım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaysofHope -- 22 Ekim 2014; 19:18:42 >

• 1250 - 1500 TL
  • Sadece monitör bile Bimeks'te 798 Lira olarak gözüküyor. Satan da 550 Liraya satıyor. Biraz az değil mi söylediğiniz fiyat?
  • Monitör dahil 1400-1600 arası satabilirsin.
  • işlemci 350tl

anakart 190tl

ramler 150tl

hdd 80tl

ekran kartı 210tl

monitör 310tl

hocam kasanın ve psunun 2.el piyasa fiyatlarını bulamadım. ama şu haki ile 1290 tl yapıyor.
  • 1900 Civarına satabilirsiniz, daha 1 yıllık ve gayet iyi parçalar. Daha fazla bile eder belki.
  • testerenecmi kullanıcısına yanıt
    Hocam tüm bilgisayar parçaları aşırı pahalılanmışken 2 bin lira üstüne topladığım bu sistem nasıl 1200 Lira yapar anlamıyorum. Piyasayı da fazla bilmediğim için böyle bir konu açtım. Ben en az 1700 1800 Lira eder diyordum. Bilgisayarı satma sebebim ise laptop almak. Öğrencilikten dolayı çok nadir oturuyorum bilgisayara ve üniversite için laptop lazım.
  • Ben de bu fiyatlarda satmayı düşünüyordum ama arkadaşların yorumlar biraz aklımı karıştırdı. Şuan fiyatlara bir göz attım da aşırı uçmuş. 8 gb ram bile 250 Lira civarlarında. Geçen senelerde 100 Lira altına alınabiliyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UniJaa_61

Hocam tüm bilgisayar parçaları aşırı pahalılanmışken 2 bin lira üstüne topladığım bu sistem nasıl 1200 Lira yapar anlamıyorum. Piyasayı da fazla bilmediğim için böyle bir konu açtım. Ben en az 1700 1800 Lira eder diyordum. Bilgisayarı satma sebebim ise laptop almak. Öğrencilikten dolayı çok nadir oturuyorum bilgisayara ve üniversite için laptop lazım.

hocam fiyatlar uranyum pc(simsar) ve borsapazarın 2.el satış fiyatları. ordan aldım fiyatları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi testerenecmi -- 22 Ekim 2014; 19:25:26 >
  • Dostum , değişim amacın ne onu da söylermisin ? Mesela Nvidia ekran kartına mı geçmek istiyorsun
    ?

Sadece gpu değişimi yapabilirsin.

Eğer orta seviyenin altına inmeyen Z97 veya X99 chipsetli sistem düşünmüyorsan hiç upgrade yapma o sistemde değişmen gereken iki parça anakart-cpu yani z77 chipseti/3.nesil core i5 z97 chipset / 4.nesi corei5 ile dağlar kadar fark olmayacak bunu aklından çıkarma zevk için değişiyosun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Provisioner -- 22 Ekim 2014; 20:35:44 >
  • Provisioner kullanıcısına yanıt
    Hocam satıyorum. Laptop alacağım. Bilgisayar pek fazla işime yaramıyor.
  • 1300-1400 tl para eder bu sistem kardeşim fazlasını bekleme.
  • parça parça satarsan 1700e falan gideri var belki daha fazla :)
  • quote:

Parça parça satarsan 1500-1600 lira civarı eder.
    Ama oldukça uğraşırsın.
    Hepsini birden de peşin fiyatına satman çok zor.
  • i5 3570k işlemci ---400 TL

msi z77 1155 soket anakart -- G45 serisi olarak düşünürsek 150 TL

8gb 2*4 vengeance corsair ram--180 TL

1 TB Barracuda Seagate harddisk---125 TL

HD 7850 oc edition 2gb Sapphire AMD Ekran kartı --300 TL

Zalman z11 KASA --125 TL

ocz modxstream güç kaynağı 600 w +80 plus 90TL

23 inç Samsung s23b550V led monitör--400 TL
  • aykutx kullanıcısına yanıt
    Benim de aklıma takılan peşin ödeme kısmı. Tek tek de satmak da zor benim uğraşabileceğim bir şey değil. Acaba bütün parçalarımı 150-200 Lira daha ucuza verip kendisi tek tek satıp kar yapacak biri çıkar mı acaba. Forumda bu işin ticaretini yapan kişiler var mı?
  • sen bırak arkadaşları onlar ölücü :D parça satışına gidersen daha karlı çıkabilirsin yada büyük sitelerde daha karlı satabilirsin buranın 2. eline bi bak burda bile atıyorum ramin çiftine 180 tl 160 tl istiyorlar yani sen ilk önce vatandan bu sistemin şu anki ederini topla bimeksi geç sen bimeksden almış olabilirsin ama vatanda bu parçalar 50-100 tl daha aşağı geliyor vatan da dememin sebebi elimizin altında olduğu için herkes vatanda sıfırı bu kadar sen bu kadara satıyona bağlıyor atıyorum senin pc şu an vatanda 2700 bin yapıyor değilmi sende 2000 e veya daha iyi veya biraz daha düşük ama dediğim gibi parça satışı daha kar getirebilir yada elden birine vereceksin toplu bu gibi kasaları internetten alan olacağını sanmıyorum çünkü 2000 bin gibi bi paraya gayet iyi bi sıfır sistem kuruluyor yada takas seçeneği sıfır laptop sunarsın değerinde
  • hocam aceleniz yoksa 1300-1400 tl eder ama aceleniz varsa 1200e satarsınız cok rahat
  • quote:

Benim de aklıma takılan peşin ödeme kısmı. Tek tek de satmak da zor benim uğraşabileceğim bir şey değil. Acaba bütün parçalarımı 150-200 Lira daha ucuza verip kendisi tek tek satıp kar yapacak biri çıkar mı acaba. Forumda bu işin ticaretini yapan kişiler var mı?

Ölücü arıyorsun yani var tabi olmaz mı hiç
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.