Şimdi Ara

Bu biiiip sesi sizce hangi parçadan geliyor acil yardım lütfen.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sürekli böyle bir ses geliyor bilgisayarda işlem yaptığım zaman.ses bu :

Şu anda ekran kartı ve hdd yok kasada. parçalar da şunlar:
    Corsair RM650x gold PSU
    i7 6700k İşlemci
    2x8 GB 3000 mhz corsair ram
    500gb evo 850
    Gigabyte gaming 7 z170x anakart
    4 adet 14 cm kasa fanı
    cooler master hyper 212 evo soğutucu

Denediklerim: Fanları söktüm, ses fandan gelmiyor. Ramlerin slotlarını değiştirdim hiç bir çare olmadı. İşlemciden geldiğini pek sanmıyorum zira bilgisayar normal çalışırken değil örneğin mouse hareket ettirdiğimde yada film izlediğimde falan oluyor. Monitörü söktüm değişmedi yine.
    Bakınız Video linkli: https://youtu.be/KeKeRuM-0sU
    Problem tekrar etti, sorun güç kaynaklıymış meğersem, güç kaynağını değiştirince çözüldü. RMA için evga'ya talep açtım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BigOTTOMAN1453 -- 11 Mayıs 2017; 19:38:18 >

• İsmi buzzer aşağı yukarı görüntüsü şu şekilde

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQuqIsgr65TpiTqTLU_93tTKiBHU8sSyXsn4jIOKCVDVsGzqz8K

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Volkan1x V kullanıcısına yanıt
    anakartta sorun olursa sorun kodu ile beraber yanan bir led var, bu ledde A0 yazıyor yani hiç bir sorun yok diyor. Bilgisayarı normal kullanabiliyorum, sadece mouse hareket edince vb. her türlü işlemde biiip yapıyor. ses kaydını atamadım atabilsem...
  • Çözümü atıcam şimdi mobilden çıkayım.

• Bu biiiip sesi sizce hangi parçadan geliyor acil yardım lütfen.

Bu sekmeye gel beep i no yap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Volkan1x -- 7 Mayıs 2017; 14:0:36 >
  • Volkan1x V kullanıcısına yanıt
    İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim ama değişmedi sonuç. Buzzerdan gelecek kadar kuvvetli değil bu ses, buzzer sesine daha önce şahit oldum
  • İkisinide no yapıp pc yi yeniden başlatın.

• youytube videosu ekledimhttps://youtu.be/KeKeRuM-0sU
  • Muhtemelen kapasitör sesi. Ses olurken kulağınızı iyice yaklaştırıp kapasitörleri kontrol edin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • işlemciyi söküp tekrar taktım, takmadan önce işlemcinin yanındaki tüm kapasitör vslere hafif baskı uyguladım, çok şükür çözüldü. O ses gitti. Özellikle Volkan Bey'e çok teşekkür ederim sorunun işlemciden olduğunu anlamamı sağladığı için :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BigOTTOMAN1453

işlemciyi söküp tekrar taktım, takmadan önce işlemcinin yanındaki tüm kapasitör vslere hafif baskı uyguladım, çok şükür çözüldü. O ses gitti. Özellikle Volkan Bey'e çok teşekkür ederim sorunun işlemciden olduğunu anlamamı sağladığı için :)

Sorununuzun çözüldüğüne sevindim, güle güle kullanın

• SeagateWD S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam şuan OC yaptım 4.8 ghzde ancak kulağımı anakartın arka yüzüne yasladığımda hafif bir cızırtı geliyor sanırım o da normaldir sonuçta full yükte çalışıyor ne dersiniz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BigOTTOMAN1453

Teşekkür ederim hocam şuan OC yaptım 4.8 ghzde ancak kulağımı anakartın arka yüzüne yasladığımda hafif bir cızırtı geliyor sanırım o da normaldir sonuçta full yükte çalışıyor ne dersiniz :)

Kapasitörü değiştirtmenizde fayda var. Kullanmaya devam edin ses artarsa değiştirtin.

• BigOTTOMAN1453 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim lafımı olur yinede en basit yoldan çözüldüğü iyi olmuş geçmiş olsun benim içinde deneyim oldu iyi günler

• Bu arada sorun çıkartan yeri garanti bitmeden önce göstermenizde fayda var.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.