Şimdi Ara

BU BEKLENTILERE GÖRE YAZDIĞIM ARAÇLARDAN HANGISINI ALMALIYIM?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Günaydın donanımforum ailesi. Ayın on beşi yaklaştıkça eteklerim tutuşmaya başladı :-) şimdi dört araç arasında kaldım. Bu araçlar arasında isteklerime göre göre hangisinin uygun olacağı konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Benim arabalardan beklentilerim şöyle;

1. Yol tutuş, yakıt ve performans üçlüsünün iyi olması
    2. Albenisi olacak ve gençlere hitap eden sportif yapısı olacak
    3. Düzgün kullandığın sürece zırt pırt arıza vermeyecek sağlam olacak.
    4. Elden çıkarmak istediğimde çok bariz değer kaybetmeyecek.

Bu taleplerime karşın kararsız kaldığım araçlar ise söyle;

1. Toyata yaris 1.4d 4d terra
    2. Yeni Ford fiesta1.4 tdci trend
    3. Opel corsa 1.3 ctdi essentia
    4. Citroen c4 1.6 hdi sx

Sizin beklentileriniz bu şekilde olsaydı bunu en iyi karşılayacak araç hangisi olurdu? Bu arada bir yılda maximum 10 bin km yaparım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi argk02 -- 8 Şubat 2015; 7:25:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• En temiz kazasiz hangisini bulursan onu al,sifir alcaksan tercihim yeni c4 olurdu..

• Hocam daha öncede konuştuk sizin kriterlerinizi karşılayan bana göre 2 ve 3 numaradır.
    Bazı essentialarda spor paket olyuyor. Çelik jant ve cruise control oluyor öyle bir corsa bulursanız donanımdan ötürü corsa ama yoksa düz essentiaysa fiesta daha iyi bir tercih olur.

Makyajsız 1,4 tdci trendin 2. Eli çok hızlı. Sebebi ise makyajlı kasaların dizellerinin 37 38 den başlaması. Yani böyle bir aracın satışı 1 2 gün gibi çok kısa sürelerde gerçekleşiyor.

• yol tutuş dedikten sonra, fiesta dışındaki diğer 3 arabaya bakmanız tamamen anlamsız. 3. şıkta belki yaris daha iyi olabilir toyota'nın sorunsuzluğuyla, ancak 1. 2. ve 4. şıklar için fiesta önde.
  • Yazdiginiz araclardan ilk uctanesi b segmenti araclar. Citroen c4 ise c segmenti bu yuzden benim tercihim citroen olurdu

• Ayın 15 i geçti aldınızmı aracı;)

• Krediyi çektim tetikteyim 😏 şuan toyata auris 1.6 elegance düşünüyorum. Biraz kotayı yükseltmem lazım ama araca değer diye düşünüyorum.

• 1.6 Tdci Fiesta alın. İlan örnektir. 1.4 ten az yakar.

http://sahibinden.com/200229201

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calamityeas -- 16 Şubat 2015; 9:45:02 >
  • Hocam fiesta arka koltuk darlığı sebebiyle soğuk kaldım. Ailede ki tek araç olacağı için geniş olması önemli.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.