Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

BU BAD SECTOR NASIL DÜZELİR ??!?!?!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
5
Cevap
0
Favori
287
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> BU BAD SECTOR NASIL DÜZELİR ??!?!?!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    19 Mesaj
    Evet arkadaşlar.Önceki konularımdan da hatırlayacağınız gibi pcmde büyük miktarda bad sector var.Normal şartlarda %27'de takılan format olayını diski onlarca parçaya bölerek şans eseri açtım ve pcyi açtım.HDDTune ile harddiskimi tarattım.Henüz tarama bitmedi ama bitmeden beni çok uğraşacagını belli etti.Low Level Format vb. herşeyi deneyeceğim.Lütfen yardımlarınızı eksik etmeyin...

İlgili Ekran Görüntüsü...

[album]

• Albümde Görüntüle

• [/album]

|
    |

• Yarbay
    2126 Mesaj
    Çözümü kendin söylemişsin zaten....Low level format..

Yine de çok bad sectorlü. Low level format, mevcut sektörleri devre dışı bırakır ama ileride muhtemelen başka sektörler de bad sector olabilir.
    |
    |

Aynı sorunu yaşamış biri olarak tavsiyem hiç uğraşma yeni bir Hdd alıp kullan, çünkü senin diskte de bendeki gibi bad sektörler hemen başlangıçtan itibaren başlıyor. Internetten araştırdığıma göre hemen diskin başından başlayan bad sektörleri düzeltmek pek mümkün olamıyormuş. Buna rağmen birkaç program ile denedim sonuçta başarılı olamayıp çöpe attım.
    |
    |
    delifisek278 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1323 Mesaj
    Bu hdd den hayir gelmez hocam yenisi sart olmus artik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Anakart: MSI H97 PC Mate İşlemci: Intel i5 4460 3.2GHz Ekran Kartı: Evga GTX970 FTW ACX 2.0 Ram: GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz HDD: Seagate 1TB Barracuda Sata PSU: Thermaltake Smart SP-530P 530W 80 Monitör: Philips 247E LHA Kasa: Zalman Z3 Plus Klavye: Logitech G710 Blue Mechanical Gaming Keyboard with Cherry MX Blue Mouse: Logitech G402 Hyperion Fury
    IPhone 5s Space Grey
  • Onbaşı
    19 Mesaj
    Yeni hdd alma fırsatım şuan yok.Yaza kadar idare etsin yeter.Hiç mi çaresi yok ??

Orijinalden alıntı: delifisek278

Yeni hdd alma fırsatım şuan yok.Yaza kadar idare etsin yeter.Hiç mi çaresi yok ??

diski ikinci bir pc ye bağlayığ windows ortamında low level format toolsla biçimlendir yazılımsal bad sectörler temizlenip fiziksel olanlar pasif olacaktır bu şekilde baya disk kurtardım sayılır kafaa yada plakaa çok zarar görmemişse
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
Masal
SEO
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,188
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.