Şimdi Ara

Bu ay elektrik faturası fazla gelen var mı? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
396
Cevap
7
Favori
9.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu akp yandaşları cidden gerçekmi yoksa trolluyorlar mı anlayamıyorum
  • bu zam falan değil. düpedüz soygun. alışıklar zaten.
  • EPDK'nın sitesinde 3 ayda bir tüm tarifeler için birim fiyatlar yayınlanır ve bu fiyatlar 3 ay boyunca geçerli olur. 1 Ocak - 1 Nisan - 1 Temmuz - 1 Ekim yayın tarihleridir.

En son zam 1 Ekim 2014'te yapıldı ve 1 Ocak 2015 yayınlanan tarifeye göre zam yapılmamış. 1 Nisan 2015'e kadar yayınlanacak yeni tarifeye kadar fiyatlarda değişiklik olmayacaktır.

1 Ekim 2014 Tarifesi
    Mesken 21,8111 4,6470 2,8623 0,8377 0,8903 Toplam 31,0484
     Bu ay elektrik faturası fazla gelen var mı?

1 Ocak 2015 Tarifesi
    Mesken 21,6738 4,0497 3,7104 0,7397 0,8748 Toplam 31,0484
     Bu ay elektrik faturası fazla gelen var mı?

Zam gelip gelmediğini anlamanın en iyi yolu birim fiyata falan bakmadan geçen ayki ve bu ayki fatura tutarlarınızı fatura dönemindeki toplam tüketiminize bölmenizdir.

Bu söylediğim tek zamanlı yani günün her saati aynı fiyattan elektrik kullananlar için, çok zamanlı yani farkı saat dilimlerinde farklı birim fiyatlı elektrik kullanan arkadaşların fatura tutarları tüketim saatlerine göre değişir.

Büyük ihtimal fatura dönemleri arasında fark var. Örneğin geçen ayki faturalar 25 günlükken bu aykiler 35 günlük olarak düzenlenmiştir. Bunun için de faturanızdaki ilk okuma ve son okuma tarihlerine bakabilirsiniz.

• Her ay 90 tl gelen faturam 180 tl geldi. 1 hafta fazladan kullanım ücretini almışlar ama rakamı nasıl 2 ye katlıyor hala anlamış değilim.
  • dağıtım şirketi benmiyim niye sert bir şekilde yazıyorsunki eğer çok dert ediyorlar gitsin dilekçe versin
  • Kaçak kullanım ve
    KaçAK sarayın giderleri ekleniyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ortalama 100 tl geliyordu bu ay 150 tl gelmiş.
  • 600 tl doğalgaz

150 tl elektirik

100 tl su

toplam : 850 tl

2 yaşında çocuğun aylık yaklaşık masrafı: 300 tl

toplam : 1150 tl

Daha yeme içme,taksitler,krediler,sağlık,genel harcamalar yok.

Evde tek kişi çalışıyorsa her ay 500 ile 1000 tl içeridesin.

İnsanın insanca yaşayabilmesi için en gerekli şeylerin başında gelen ısınma, elektirik, suyun bu kadar pahalı olduğu bir yerde dürüstçe çalışıp yaşamak isteyen insan ne yapacak ?
  • Var gecmis olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normalde 110 tl gelen fatura bu ay 231 tl geldi

• ülke eyiye gidiyy

• Hirsiza para lazim cok normal banada fazla geldi.

• Ofisin faturası iki kat, evin ki %35 artmış, Allah belalarını versin, kaçak elektrik kullanımın bile yansıtıldığı faturaları gören bir milletiz, 900 Tl maaş alan insanlara uygulanan bu faiz ve kdv oranlarına yazıklar olsun. Hala takım tutar gibi parti tutup bunu sorgulamayan at gözlüğü takan beyin yoksunu insanlara sesleniyorum hakkım zehir olsun.
  • Mersin'deyim
    iki kata yakın geldi.
    lakin 40 günlük bir fatura.Ama bu kadar olmamalıydı
  • 80 90 gelen fatura 125 geldi

• Kesme-bağlama nedir 21 TL koymuşlar bundan. Elektrik kesilmedi, anormal bir durum yaşanmadı. Nasıl düzelttireceğim?

• Faturalar 1,5-2 aylık gelmiş.O yüzden fazla.
  • 60 lira geliyordu 119 geldi ama ilk Son okumaya bakmadim

• Bizim eve her ay 20-50 arası gelirdi fatura, bu hafta 150 lira gelmiş. İlk defa 3 haneli fatura gördük Ama onun sebebi de elektrikli radyatör ısıtıcı almam. 2 hafta oldu galiba alalı, birkaç saatliğine yaktım. 1 haftalık birkaç saatliğine çalıştırınca bu kadar artıyorsa, gelecek ay gelecek elektrik faturasını hayal etmek bile istemiyorum
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.