Şimdi Ara

Bu Araç Pert Olurmu? SS li.. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
147
Cevap
2
Favori
34.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: furkan1zek

Bu yorumunuz doğru olsaydı şuan biz aracın ücretini sigortadan alıp aracın perte ayrılması gerekirdi. Araç sorgulayınca ağır hasar kaydı vardır yazıyor ancak pert degil. Perte ayırmak için aracın değerinin en az %50 si kadar masraf çıkmış olması gerekiyor. Bu oran %40-45 ise bizdeki gibi ağır hasar kayıtlıdır denir ve araç tamir edilip sahibine verilir. Rakamları vs vermek istemedim ancak durum böyle.

Alıntıları Göster
    Ağır hasar demek araç pert olmuş demek,

Pert demek hurda demek değildir!

Pert olmadı için %50-%60 hasar çıkmasına, airbag açmasına , şasesinden hasar almasına falan gerek yok ( şart değil ) bunlar birer şehir efsanesi , aracın matematik hesabı kurtarıyorsa onarım, kurtarmıyorsa pert

Matematik hesabını konu içerisinde bir kaç defa anlattım .

Sizde ki araç ağır hasar kayıtlı ise sizi temin ederim ki aracınız pert ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ariic

Ağır hasar demek araç pert olmuş demek,

Pert demek hurda demek değildir!

Pert olmadı için %50-%60 hasar çıkmasına, airbag açmasına , şasesinden hasar almasına falan gerek yok ( şart değil ) bunlar birer şehir efsanesi , aracın matematik hesabı kurtarıyorsa onarım, kurtarmıyorsa pert

Matematik hesabını konu içerisinde bir kaç defa anlattım .

Sizde ki araç ağır hasar kayıtlı ise sizi temin ederim ki aracınız pert ...

Alıntıları Göster
    Peki bu durumda yasa gereği zaten sigortanın bizden aracı alıp bize de araç bedelini ödemesi gerekmez miydi? Servisin faturasına göre aracın yapılacağı söylendi ve yapıldı. Hasar kaydı da sorgulayınca araç ağır hasar kayıtlıdır hasar kaydı şu kadardır diye yazıyor. Bu durum bizim yaşadığımız ile çelişiyor.

• quote:

Peki bu durumda yasa gereği zaten sigortanın bizden aracı alıp bize de araç bedelini ödemesi gerekmez miydi? Servisin faturasına göre aracın yapılacağı söylendi ve yapıldı. Hasar kaydı da sorgulayınca araç ağır hasar kayıtlıdır hasar kaydı şu kadardır diye yazıyor. Bu durum bizim yaşadığımız ile çelişiyor.

Alıntıları Göster
    Hocam eğer aracı sigorta şirketi bizati kendisi onarttıysa aracınızın Tamer kaydına ağır hasar olarak işlem yapamazlar, Eğer durum buysa Tamer ve sigorta şirketiniz ile irtibata geçip aracınızın kaydının düzeltilmesini isteyin , düzeltmek zorundalar

Ancak aracınıza pert olması kararı verildiyse ve sizde bu konuda sigorta şirketiniz ile mutabakata varıp aracınızın hasarlı haliyle tarafınıza kalmasını ve üste kalan tazminat miktarının tarafınıza ödenmesi konusunda mutabık kalıp aracı kendiniz onarttıysanız ağır hasarlı gözükür ve yapabileceğiniz hiçbirşey yoktur.

Umarım anlaşmıştır

• Geçmiş olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sadece kapılar ile bitmiyor ,

Kapının bandı, fitili , cam krikosu, kilidi, kapı kolu, kolun iç braketi, kapı döşemesi, döşeme segmanları, kilit silindiri , menteşeler vs...yani bi kapı değil epey teferruat var bi kapıda ve parçalar para tutuyor

Tavan döşemesi kırık baya para ediyor

Ayrıca airbag değişimi yeterli olmuyor airbag beyni de değişmek zorunda o da pahalı bi parça

Ama Bende pert olursa olayına bıçak sırtı gözüyle bakıyorum herşey sovtaj bedenine bağlı ...

Alıntıları Göster
    servis araç çalışmıyor şanzıman kontrolü yapılamadı yazmış ekspere de durumu bildirmiş, şanzıman onarımı sıkıntıymış zaten eğer orda bir sıkıntı çıkarsa. Çıkan faturanın içinde tespit edilemeyen arızalar yok henüz.

• quote:

Hocam eğer aracı sigorta şirketi bizati kendisi onarttıysa aracınızın Tamer kaydına ağır hasar olarak işlem yapamazlar, Eğer durum buysa Tamer ve sigorta şirketiniz ile irtibata geçip aracınızın kaydının düzeltilmesini isteyin , düzeltmek zorundalar

Ancak aracınıza pert olması kararı verildiyse ve sizde bu konuda sigorta şirketiniz ile mutabakata varıp aracınızın hasarlı haliyle tarafınıza kalmasını ve üste kalan tazminat miktarının tarafınıza ödenmesi konusunda mutabık kalıp aracı kendiniz onarttıysanız ağır hasarlı gözükür ve yapabileceğiniz hiçbirşey yoktur.

Umarım anlaşmıştır

Alıntıları Göster
    Anladım bizim durumda bir karışıklık olmuş. Çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: BEYAZ PASSATLI PRENS

Geçmiş olsun
    eyvallah hocam..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Christopher Moltisanti

servis araç çalışmıyor şanzıman kontrolü yapılamadı yazmış ekspere de durumu bildirmiş, şanzıman onarımı sıkıntıymış zaten eğer orda bir sıkıntı çıkarsa. Çıkan faturanın içinde tespit edilemeyen arızalar yok henüz.

Alıntıları Göster
    Hocam her araç için bir muallak hasar bedeli girilir

Sigorta şirketiniz aracı onarmaya kara verirse aracın bulunduğu servisten kesin onarım maliyeti ve anahtar teslim fiyat isteyecektir.

Yani şuan 28 bin hasar çıktı diyorsunuz ya son safhada iskonto ile belki 25 bine yaparım diyecek servis

Aracınızın çalışmasına engel Herhangibir durum gözükmüyor, servis neden çalışmıyor demiş ilginç ,

Kaldı ki ben şanzımanda hasar olduğunu düşünmüyorum

Sigorta şirketiniz aracı onarmaya karar verirse bunların teyidini kesin ve net olarak ister gerekli görürse tekrar experi görevlendirir

Servis otomatik şanzıman onarımı yapmaz sadece direk değişim yapar

• quote:

Hocam her araç için bir muallak hasar bedeli girilir

Sigorta şirketiniz aracı onarmaya kara verirse aracın bulunduğu servisten kesin onarım maliyeti ve anahtar teslim fiyat isteyecektir.

Yani şuan 28 bin hasar çıktı diyorsunuz ya son safhada iskonto ile belki 25 bine yaparım diyecek servis

Aracınızın çalışmasına engel Herhangibir durum gözükmüyor, servis neden çalışmıyor demiş ilginç ,

Kaldı ki ben şanzımanda hasar olduğunu düşünmüyorum

Sigorta şirketiniz aracı onarmaya karar verirse bunların teyidini kesin ve net olarak ister gerekli görürse tekrar experi görevlendirir

Servis otomatik şanzıman onarımı yapmaz sadece direk değişim yapar

Alıntıları Göster
    araç çalışmıyor start-stop herşey digital tüm uyarı lambaları yanıyordu motor dahil çekiciye bile zor yükledik çarpma çok şiddetli olmuş hyundai felan olsa uçururmuş sanırım..

Hocam diyelim ki pert kararı verildi kusur karşı tarafta. Şimdi bu durumda kasko ne kadarlık tutarı karşı tarafa rücü ettiriyor acaba? birde benim hasarsızlık indirimi v.s devam edecek mi? kaskom bozulmuş mu olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Christopher Moltisanti -- 3 Mayıs 2018; 21:57:13 >

• Öncelikle büyük geçmiş olsun.

Büyük ihtimalle araç ağır hasarlı sınıfına girdiğinden dolayı sigorta şirketi size araç bedelini ödeyecektir ve aracı sizden alacaktır. (Sizin tabirinizle pert)

• quote:

Orijinalden alıntı: Christopher Moltisanti

araç çalışmıyor start-stop herşey digital tüm uyarı lambaları yanıyordu motor dahil çekiciye bile zor yükledik çarpma çok şiddetli olmuş hyundai felan olsa uçururmuş sanırım..

Hocam diyelim ki pert kararı verildi kusur karşı tarafta. Şimdi bu durumda kasko ne kadarlık tutarı karşı tarafa rücü ettiriyor acaba? birde benim hasarsızlık indirimi v.s devam edecek mi? kaskom bozulmuş mu olacak?

Alıntıları Göster
    Hocam aracı çalışmasına engel olan muhtemelen airbag patlak olması, araç kaza yaptığını anladığı için çalışmıyor, cihaza bağlandığın da çalışır muhtemelen

%100 haklı iseniz kaskonuz tüm hasarı karşı tarafın trafik sigortasından tahsil eder , trafik sigortasının teminatı yetmiyorsa, yetmeyen kısmı için şahsa dava açıp tahsil eder ki sizin bu hasarınızda böyle bi durum söz konusu değil

Eğer %100 haklı iseniz hasarsızlığınız bozulmaz, devam eder

Şayet araç pert olursa kasko poliçeniz iptal olur , o zaman zaten hasarsızlığın bir anlamı kalmıyor

Yeni bir araç aldığınız da sıfırdan başlamak zorunda kalıyorsunuz her halükarda ama bu kazadan dolayı fazla prim çıkmaz normal neyse o çıkar ilerleyen yıllarda hasar yapmazsanız yine düşer

Eğer aracınıza onarım kararı verilirse ve onarılırsa tahkim e başvurup orjinallik değer kaybının ödenmesini talep edebilirsiniz ( tabiki karşı tarafın trafik sigortasından )

Sigorta şirketleri genelde rüculu kazaları hemen pert etmek istemezler mümkün mertebe de onarmak isterler tabi yine diyorum hesap kitap kurtardığı müddetçe

Burada sigorta şirketinden şirketine politika farkı oluyor genelde mesela ergo olsaydı şirketiniz hiç uğraşmadan direk pert eder

• quote:

Anladım bizim durumda bir karışıklık olmuş. Çok teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    Rica ederim, bilgi paylaştıkça güzel

• Kimin ne dediği önemli değil, ben sana direkt söyleyeyim PERT....
  • Hocam kesinlikle ama kesinlikle aracın perte çıkmasını sağlayın.

Araç yapabileceği en kötü kazalardan birisini yapmış. O aracın sütunları aşırı esnediği için kapıları asla tam oturmayacak, içeri üfürme şeklinde rüzgar sesi alacak ve kapıları kapatıp açarken de sıkıntılar olacak, bunlar direk her gün sizi sinir edecek durumlar. Çamurluk değişsin tamponlar kaput bagaj değişsin ama o kapıların değişmesi kullanıcıyı çıldırtır çünkü direkt birebir ilişkilisin. Arka tampon yolda kopsa fark etmezsin ama uzun yolda o kapılardan üfürme sesi gelince yol çileye dönüşür.
  • Hocam çok geçmiş olsun gerçekten Allah korumuş, bir çocuk falan sevindirin kurban falan kesin ufak bir şeyler..

• Geçmiş olsun. Ben de aracın pert olduğunu düşünüyorum. Tramere ağır hasar kaydı işlenecektir dolayısıyla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SıradanBirKullanıcı

Pert nedir? Ağır hasarlı araçtır. Bir aracın tramerinde ağır hasar yazıyorsa o araç zamanında pert olmuş demektir.

Kısacası sizin dediğiniz gibi "pert olmaz ama ağır hasar kaydı oluşur" durumu olamaz.

Bilerek yorum yapalım.
    Yanı ben sigortacı değilim dediğim de kanun değil sizin dediğiniz doğrudur ben ağır hasar kaydı derken çok yüksek meblağ çıkar demek istedim o yani sizin uzmanlık alanınız ise daha iyisini bilirsiniz tabi

• flyer_mig kullanıcısına yanıt
    Belediye ye çok yakın değil hiç yoksa bir 5 veya 6 km vardır

• Sonuç. Belli oldumu pertmi

• Yetkili serviste yapılıp hasar kaydı ile devam etmek sanki daha mantıklı gibi. Değer kaybı davası açılır birde. Yanlış hatırlamıyorsam sigorta şirketlerinden değer kaybı talep edilebiliyordu. Neyse işin ehlini çağıralım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.