Şimdi Ara

bu araba neden bu kadar çok benzin yakıyor olabilir.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
48
Cevap
0
Favori
20.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ferrari_tayfur

1998 model renault europa var 1.4 RNA km de 450 binlira yakıyor karbrötörcüye götürdük bişey yok dedi, bunun nedeni ne olabilir bir fikri olan varmı, depo delik desek ki değil yani baktım.
    şehir içi kullanımda bu kadar yakıyor şehir dışı yani uzun yolda denemedim, ama şehir içide olsa biraz fazla değilmi.

Subab ayarından olabilir, egsoza bakın siyah zift gibi bir duman çıkmıyorsa bujilere dokunmayın bujiler sağlamdır siyah duman çıkıyorsa bujileri değiştirin kompresyon (güç)kaybı varsa çok yakabilir(anlamanın kolay yolu arabaya yüklenin performans kaybı olup olmadığına bakın yani mesela sıfır aldığınızda benzinde 5. vites 3.000 devirde 90 km ile giden bir araç şimdi yine aynı yakıtta 5. vites 3.000 devirde 70-80 km gibi eski gittiği hızdan daha düşük bir hızda gidiyorsa kulanımdan kaynaklanan güç kompresyon kaybı oluşmuştur biz sıfır almadık diyosanız bu arabalar 1.4 motor olmaları dolayısıyla benzinde 5. vites 3.000 devirde 90 km ile gidiyorlar bu hızdan düşme olmuşsa siz 90 km hıza çıkarmak için daha fazla gaza basarsınız mesela 3.000 değilde 3.500 vs gibi bu daha daha fazla yakıt sarfiyatına sebep olur tahminim bu da ancak motor yapılarak halledilir ) ve egsoz dumanı mavi çıkıyorsa yağ yakıyordur sekman değişecektir. Eğer dumanda herhangi bir renk yok ise sekmanlar ve bujiler sağlamdır subab ayarı yaptırın derim. Herhangi bir sorunuz olursa pm atabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the others -- 18 Temmuz 2012; 21:11:16 >

• konuyu kim hortlatmış yaw 2006 yılında açmıştım bu konuyu, o arabadan sonra 4 araba değiştirdim.
    arabanın çok yakmasının nedeni ben araba kullanmayı yeni öğreniyordum düşük vitesde kullandığım içinmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferrari_tayfur

konuyu kim hortlatmış yaw 2006 yılında açmıştım bu konuyu, o arabadan sonra 4 araba değiştirdim.
    arabanın çok yakmasının nedeni ben araba kullanmayı yeni öğreniyordum düşük vitesde kullandığım içinmiş.

ilginç..keşke o zaman söyleseydin acemi olduğunu...şimdi umarım öğrenmişsindir araba kullanmayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRCaPiTaL

Ben bu sitede şehiriçi 6,7 lt yakanlar gördüm hadi bakalım yardımcı olsunlar sana da görelim.

Benim araba ist yogrun trafik 6.5 lt yakiyordu dün yeniden lukoil ile fullettim 10 lt net yaktı aklım almadı.benzini alırken de pompa atınca manule devam etmiştik 2. Kez yine ayni pompadan aldım aynı şekilde fullettim elle manuel

Neden boyle sorun var anlamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadas 2006 yilinda 450 binlira yakiyor demis turk lirasindan 6 sifir atilmadan once, 2014 yilinda hala cevap geliyor demekki arac 2006 yilinda tank gibi yakiyormustu ki hala degerini kaybetmemis tavsiyede bulunan var

• quote:

Orijinalden alıntı: akbey77

ya kardeş 450 lira yakan araba olurmu iş makinasımı bu ya????

quote:

Orjinalden alıntı: djoz

Kardeş bu 450 bini nerede ölçtün? Benim gibi sürekli cadde-sokak 1. 2. viteste gidiyosan normaldir, benimkide 600-650 bin yakıyo, no problem...

o yüksek hızda düz boş yolda yapılan ölçümlere aldanma, şehir içinde hepsi kendince çok yakar...

45 araba parası uzay mekiği mi bu

• quote:

Orijinalden alıntı: zuckbeyin

quote:

Orijinalden alıntı: akbey77

ya kardeş 450 lira yakan araba olurmu iş makinasımı bu ya????

quote:

Orjinalden alıntı: djoz

Kardeş bu 450 bini nerede ölçtün? Benim gibi sürekli cadde-sokak 1. 2. viteste gidiyosan normaldir, benimkide 600-650 bin yakıyo, no problem...

o yüksek hızda düz boş yolda yapılan ölçümlere aldanma, şehir içinde hepsi kendince çok yakar...

45 araba parası uzay mekiği mi bu

what dou you say zuck beyin

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.