Şimdi Ara

bu araba neden bu kadar çok benzin yakıyor olabilir.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
20.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kardeş devirda im pompasın da bir sorun ola bilir ne alakası vardemeyin devir daimi iyi yapamassa araba cekişten düşer ver ci atar başima geldi eksoz da bir sarun da olabilir
  • dayımın 91 model manager arabasında, serviste 1, karbüratör memesini çalmışlar.

o gün bugündür araba iki defa gaz istiyor. yani ikinci memeyi açmak lazım.

serviste bir yerin bir şey çalmış olabilirler
  • Benzin basıncına baktırmanı önereblrim.
  • biz arabayı alalı yaklaşık 3 ay oldu bizden önceki sahibi arabanın karbrötör ayarlarını tamamen yaptırmış yani karbrötörden sorun yok gibi görünüyor renault servisine götürdük, adamlar arabanın sesini dinlediler hava filtresine felan baktılar yok bişey dediler, sonra egsoz cuya gittik egsoz sallanıyordu, adam dediki eksoz çürümüş arabanın yakıtı nasıl çok yakıyormu dedi evet dedik ve arka egsozu değiştirdiler, inşallah şimdi düzelir.
    bazı arkadaşlar egzos tan olabilir demişler içime bir rahatlık düştü okuyunca, egsozcuya inanmamıştım.
  • ARKADAŞLAR ARKADAŞIN ARACI 8 YILLIK KARBRATÖRLÜ BENİM ARABAM 2006 MODEL ENJEKTÖRÜ İKİSİNİ KARŞILAŞTIRMANIZ SAÇMA DEĞİLMİ BİRAZ
    quote:

Orjinalden alıntı: cosmos8727

NASIL COK DEGIL YAA SENIN TOYOTA KAC YAKIYO ?

EN FAZLA YAKSA YAKSA 300 YKR YAKIYORDUR
    quote:

Orjinalden alıntı: FIRST BULLET

tamircide problem yok demişse ozaman ya kullanma şeklinden yada gittiğin yollarda trafik çok sıkışıyor benzinin litre fiyatınıda göz önünde bulundurursak okadarda uçuk bir rakam değil

• KARBRATORLU ARACLA ENJEKSIYONLU ARABA ARASINDA O KADAR FARK OLUR MU YAA

KARSILASTIRMA YAPMIYORUM SORUYORUM GUZEL KARDESIM

450 YTL NE DEMEK YAA NE YAPARSAN YAP O ARACA O BENZINI YAKTIRAMAZSIN YALAN BENCE BENZIN 4 YTL FALAN OLURSA ANCAK OYLE YAKAR O BENZINI
    quote:

ARKADAŞLAR ARKADAŞIN ARACI 8 YILLIK KARBRATÖRLÜ BENİM ARABAM 2006 MODEL ENJEKTÖRÜ İKİSİNİ KARŞILAŞTIRMANIZ SAÇMA DEĞİLMİ BİRAZ
    quote:

Orjinalden alıntı: cosmos8727

NASIL COK DEGIL YAA SENIN TOYOTA KAC YAKIYO ?

EN FAZLA YAKSA YAKSA 300 YKR YAKIYORDUR
    quote:

tamircide problem yok demişse ozaman ya kullanma şeklinden yada gittiğin yollarda trafik çok sıkışıyor benzinin litre fiyatınıda göz önünde bulundurursak okadarda uçuk bir rakam değil

• kendi mesajımdan alıntı yaptırdın bana normal şartlardan bahsetmiyorum bak ne diyorum
    quote:

ayrıca yukarıda 600 650 yaktığını söyleyen arkadaş var
  • dostum kesinlikle problem var...Yakıt filtresine baktır.Contalarına baktır benzin sızdırıyo olabilir,segmanlara baktır,ufak tefek şeylerdende olabiliyor...
  • motorun her yerine baktırdıysan deponda delik olabilir. bi de depoya baktır.
  • yalan olduğunu düşünen arkadaşlarla deneyebiliriz, ama benzini inanmayan arkadaş dolduracak.. bi arkadaşım demiştiki o kadar yakamaz kesin 20 ytl diye sana 2 ytl lik benzin koymuşlardır.. dedi.. ama hep 20 ytl alıyorum hep o kadar gidiyor, yarın pazar e5 boş olur sabahtan çıkacam bi topkapıya gidip geleyim bakalım egsoz değişiminin faydası oldumu acep.. isteyen gelebilir avcılardan çıkacağım.. yol üstünden toplarım gelenleri.. yolda kalınca arabayı yitmeye elemanda lazım olacak..
  • arkadaşlar 1.4 2000 corsa otomatik yeni aldım aracı km de 541.000 0.54 kuruş yakıyor. Normal olmadığını biliyorum. Servis dahil heryerde kontrol ettirdim Herşey normal çıkıyor.Aynı ayarda bir aracı olan arkadaş varsa bana bir cevap yazsın. Aracının ne kadar yaktığtnı söylerse çok sevinirim . Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut1088

arkadaşlar 1.4 2000 corsa otomatik yeni aldım aracı km de 541.000 0.54 kuruş yakıyor. Normal olmadığını biliyorum. Servis dahil heryerde kontrol ettirdim Herşey normal çıkıyor.Aynı ayarda bir aracı olan arkadaş varsa bana bir cevap yazsın. Aracının ne kadar yaktığtnı söylerse çok sevinirim . Teşekkürler

arabamı gıdıp öpücem bırazdan
  • Çok kısa mesafelerde ve çok soğuk bir ortamda kullanıyorsan olabilir.

Mesela günde 2km gidiş 2 km geliş.Ve soğuk motor ile buz gibi havada dimdik yokuş çıkarsan bu değerler çıkabilir.

Ama trafiksiz düz yolda bu değerler anormal.

quote:

Orijinalden alıntı: umut1088

arkadaşlar 1.4 2000 corsa otomatik yeni aldım aracı km de 541.000 0.54 kuruş yakıyor. Normal olmadığını biliyorum. Servis dahil heryerde kontrol ettirdim Herşey normal çıkıyor.Aynı ayarda bir aracı olan arkadaş varsa bana bir cevap yazsın. Aracının ne kadar yaktığtnı söylerse çok sevinirim . Teşekkürler
  • evet doğru karbüratörlü ise 450 500 yakar nomaldir ben bu aracın 1.6 sını kullanıyorum uzun yolda benzinde 100 km de 5.3 litre yakıyor ve lpgde de 11 kuruş.

yani lpg de de 100 km 5.5 lt.

tavsiyem lpg taktırmanız yönünde olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erh -- 24 Şubat 2010; 1:02:58 >
  • aracın co2 ayarları bozuksa yakar.30 litre de yakar 40 litre de.. co2 karbondioksit ayarları fabrika verilerine göre ayarlanmalı.iyi bir karbüratörcü bu ayarları yapacaktır.
  • mazda 2 1.3 GO benzinli aracım Benzinde felaket cok yakıyor Samsun Mazda servisi sorunu anlayamadı hala !!!

Durumu ayrıntısıyla anlatıyorum ;

arabamda romano lpg var ve performansı cok iyi değil burada bicok tüp markasının bayiliğini yapan ve neredeyse en iyisi olan kişi tüp performansını beğenmedi titreme var dedi

gecen gün benzinde benzin : 4350 tl civarı 62 tl ye 170 km km : 36.5 krs

( 100 km sehir dısı 70 - 90 arası sakin + 70 km sehir ici normal kullanım ama devirli )

sonra depoyu fulledim 16 tl ye 40 km km : 40.00 krs

( 20 km sehir dısı sakin + 20 km sehir ici ( 5 km si trafik yogun dur kalklı gibi )

en son tüp ve benzin deposunun fulledikten sonraki durum

133 km 10 km si benzin

tüp 23 tl ye 123 km km : 21krs ( 80 km si uzun yol 4 kişi sakin kullanım 70 - 90 )

geri kalan kısmı ve benzin sehir ici sakin kullanım

benzin 7 tl ye 10 km km : 1.4 tl

evet son denemem buydu

15.07.2012 DENEMEM

GECE YARISI YOLLAR BOMBOS BP DEN GAZI VE BENZİNİ FULLEDİM

2 kişiyiz klima ve cam kapalı

34 KM gaz ile kullandım düz yol 5. vites 80 - 90 hız

ve tekrar gaz almaya geldim 5 tl ye 34 km km : 15 krs gayet güzel

ama sadece 30 sn baslarken bezında calısan arac tekrar 34 km gaz ile gidip geldikten sonra kontrol ettiğimde kesilmişti ve tamamladık 5 tl ye doldu

yani 5 TL YE 0 KM BENZİN 0 - KM : 5 TL ?

GAZI VE BENZİNİ TEKRAR FULLEDİK ARACI SALLADIK 2 SER DKK ARAYLA KONTROL ETTİK DAHA ALMIYOR GÖZ HİZASI BAKTIK

VE AYNI GÜZERGAHIN KISA HALINI GITTIK 15 KM YOL YAPTIK 5. VİTES 80 - 90 HIZ

GELDİK VE DEPOYU FULLEDIK 15 KM 5 TL YE GELDİ YANİ 1 KM : 33.3 KRS SEHİR DISI

BU ARABA NE YAKIYOR ?

kısaca gazda 1 km : 15 krs benzinde ise 33.3 krs

yani benzinde bir sorun var normalde bu degeri sehir icinde en fazla yakması lazım

17.000 bakımı serviste yapıldı 2 gun önce

YARDIMLARINI BEKLİYORUM... Teşekkürler

iletişim : Murat YARDIM 545 811 16 80

• Astarı yüzünden pahalı hocam, mümkün mertebe kullanmayın o aracı sorun çözülene kadar. Olmadı elden çıkarın gitsin diycem ama alan kişiye de yazık.Arkadaşların da dediği gibi karbüratöre baktırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DenizBaransel!

Astarı yüzünden pahalı hocam, mümkün mertebe kullanmayın o aracı sorun çözülene kadar. Olmadı elden çıkarın gitsin diycem ama alan kişiye de yazık.Arkadaşların da dediği gibi karbüratöre baktırın.

aracımı cokm sevıyorum ve baskasına da satmaya niyetim ayrıca bu halde kimseye satmam ufak bır problem var oıda çözlücek mutluka ... baska yolu yok :)
  • mazda 2 Go nun katalog yakıt tüketimi değerleri : ş.içi 7,6 litre/100 km - ş.dışı 4,9 litre/100 km.

benzin 4,35 tl dersek aracınız şehir içinde kilometrede ortalama 0,33 kuruş yakıt harcar. sizin araç kullanma tarzınız, hava şartları, lastikler, aracın hava-yakıt filtrelerinin durumu ve motor bakım durumu bu değeri arttırabilir de düşürebilirde..

bende 1,3 kia araç var, bende ortalama 0,35 kuruş harcıyorum.. bence bir sorun yok. 1,3 motor için normal tüketim değerlerindesiniz.
  • uzun yolda 34 krs yakmıs 80 - 90 arası 5. vites te arabaın devri 2200 de kusursuz bir sürüs yaptım ve 34 krs cok fazla sehir ici 50 yakar o zaman ki daha önce ölctugumde 34 yakmıstı sehır ıcı 1 depoyla
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.