Şimdi Ara

Bu araba alınır mı? 46.000'e Seat Ibiza 1.4 2012 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: staidmcgun

Günde 30 km yapsan, okul 5 gün ise haftada 150 km yapar.

biz ona trafikte kalmayı, ani hızlanmaları vs. katalım 200 km diyelim. ayda 200 km x 4 hafta = 800 km yapar.

Bu ilandaki arabanın deposu 45 Litre, benzin 5,39 tl. 245 tl ye doluyor.

Kilometrede en az 40 kuruş yakar, 800 x 0,40 = 320 lira benzine para gider. 1 depo ile 600 km falan gidersin. 1,5 depo falana denk gelir kabaca hesaplarsak.

Bunu kabaca hesaplamak lazım, ben araba almadan önce yeter dedim, trafiğe çıkınca, kullandıkça ve haftalar geçtikçe mevzu öyle olmadığını anladım

Bunun üstüne gezmerini falanda ekle kararını ver kardeşim
    Herkesin bütçesi farklı, bana çok gelir, diğerine az gelir.

Diğer husus ise şöyle, ben olsam 46 bin verip 92.000 de bir araba almam. bu modeli istiyorsam daha düşük kmlerine bakarım, 60 bin, 70 bin gibi. 50 bine yakın para veriosun. ciddi para. hele senin durumda, her ay nerdeyse 1.000 km yakın yol yapıcaksın. araba sende 1 sene dursa 100.000 geçer, memlekette psikolojik algı var o yüzden satılırken kızlığı bozulmuş gelin gözüyle bakılır falan filan. bide bu ibiza fr değilde leon fr alan daha çok. çoğu ibiza frnı satıp leon fr alıyormuş diye duydum. senin para, senin keyfin kardeşim, bende piyasada tutulmamış arabayı gittim aldım, sırf full donanım, sunroof vs herseyi var diye. içine siniyorsa, cebinde uyuyorsa devam

Teşekkürler yorumlar için . Bir ilandan daha vazgeçtim sayenizde arkadaşlar

• Vazgeçmeniz hayırlı olmuş. Arkadaşta detaylıca anlatmış zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yardımcı olabildiysek ne mutlu :D sıradaki ilan gelsin

Ayrıca, Trafik sigortası, Kasko, mini bakım vs. bunlarıda hesapla kabaca 3.000 ayır. Artarsa ne ala :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: staidmcgun

yardımcı olabildiysek ne mutlu :D sıradaki ilan gelsin

Ayrıca, Trafik sigortası, Kasko, mini bakım vs. bunlarıda hesapla kabaca 3.000 ayır. Artarsa ne ala :))

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-2013-model-otomatik-dsg-30.000-kmde-343399350/detay/

bu. 4 kazası var topalmda 1700 tl, çamurluk değişmiş sağ

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.