Şimdi Ara

Bu Alamancı Türklerin Almanyayı kötüleme muhabbeti nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
2.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adama sınav yok diyorum devlet maaş veriyor diyorum adam böyle birşey yok diyor biz başka biryerdemi yaşıyoruz? Buranın devletinde üniversite okumakta kolay devletin vatandaşlık maaşı verdiğide doğrudur.

Kim size Almanya batıyor diyorsa onun yanından uzaklaşın.

• Yalan konuşuyorlar, tipik akape liler. Abd de yaşayan Türkler böyle bir şey söylemiyor. Neden? Chp liler de o yüzden. Son seçimlerdeki yurt dışı oylarına bakan görür. Alamancılar akape li. Abd dekiler Chpli. Abd ye hep insanlar okumaya master a gidiyor kalıyor, yani iyi eğitimliler. Ama alamancılar , söylemiyim anladınız.
    Yurtdisinda yasayan ve alamancilarla hayli ic ice olmus birisi olarak aciklamak isterim bu durumu.

Aslinda bir kac sebebi var bunlari anlatmak lazim. Yurtdisinda yasayan turklerin yuzde90dan fazlasi esasen kalifiyesiz dedigimiz ne is bulursam yaparim klasmananinda. Durum boyle olunca, yurtdisina gitmeyi dusunen her kisi, bir alamanci icin potensiyel tehdit haline geliyor.

Almanya ya gelmek isteyecek olan adam, dil ogrenmek isteyecektir, kendisini gelistirmek isteyecektir ki, almanyada uzun sureli kalabilsin.

Almanyada an itiberiyle yasayan alamancinin ise boyle bir derdi yok, cunku zaten kapagi atmis. Isini de bulmus. Onceki jenerasyonda olmasinin da etkisiyle zate almancasi yok.

Yerine gelecek adam ise her kosulda kendisinden daha kalifiyeli olacak.

Dolayisiyla bu noktada almanya cok kotu muhabbeti basliyor.

Ben de yurtdisina gelmeden once pek cok kez buralar cok kotu yigenim diyaloguna maruz kalmistim. Sonradan bunlari soyleyen arkadasla gorusme imkanim oldu. Kendisinin altinda mercedes stationwagon, karisinda bmw, oglanda yamasaki, sehrin en nezih yerinde ev.

Bana ilk soyledigi sey ise "buraya madem geldin gerekirse domuz yiyeceksin, en kisa surede karis buralarda bul bir hatun evlen" demek oldu.

Bu tiplerde nepotism de cok bolca bulunur.

Birisi vir yerde isi kapti mi, parca parca butun sulale turkiyeden import ediliyor. Bu kisilerin import olmasi icin tabii ki, bos alan olmasi lazim. Sen ben gidersem, emmiogluna kim is verecek ?

Asagi yukari 3 sene bu tiplerle muhattap olduktan sonra selami sabahi kestim acikcasi. Cunku konusulacak tipte insanlar degiller maaalesef.

Durum bu.
    Ben söyle dusunuyorum
    Almanyada isci olan birisi rahat bir sekilde yasayabilir
    Para biriktirip trden ev alabilir altlarina araba cekebilir bunu Türkiye'de yasanlardan daha rahat yapiyorlar
    Birisi bunlara" Almanyada hayat kolay ya " derse sinirleniyorlar cunku emeklerini degerli gormek istiyorlar insanlarin o nasil aldin helal olsun demelerini istiyorlar
    Bu yuzden Almanya kotü biz zorlanarak biriktiriyoruz demek istiyorlar bana göre
    Zaten egitimli akli olanlar şöyle der
    "Ya abi burada zorlansan bile emeginin karsiligini aliyorsun Allah Türkiye'dekilere yardim etsin"
  • Nankorluk, ikiyuzluluk, riyakarlik baska birsey degil.  

• Almanya'da ekmek kazanıp bizim ülkeye gelip Almanya battı bitti diyenleri Alman Cimerine şikayet edeceksin.

Havaalanından geri Türkiye'ye postalayacaklar görecek cenneti sonra :)

• Almanya'ya daha fazla Türk gelirse kendilerinin önemsiz konuma düşeceğinden endişe ediyorlar o yüzden buradaki Türkleri uzak tutma çabasındalar.

• Dünyanın yaşam standartı olarak gayet güzel konumunda yaşa, yılda 1 yada birkaç yılda 1 kere memleketin dediğin yere gel, cebindeki parada çok değerli olsun, hatta rahat rahat yazlığını ve evini dahi alabil. Elbette bu düzen bazı vaşakların hoşuna gider, bozulmasını da istemezler.

• Yalan konuşuyorlar, tipik akape liler. Abd de yaşayan Türkler böyle bir şey söylemiyor. Neden? Chp liler de o yüzden. Son seçimlerdeki yurt dışı oylarına bakan görür. Alamancılar akape li. Abd dekiler Chpli. Abd ye hep insanlar okumaya master a gidiyor kalıyor, yani iyi eğitimliler. Ama alamancılar , söylemiyim anladınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 15 Ocak 2022; 14:50:18 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • keşke almanlar vatandaslıktan atsa bunları

• Onlarin amaci almanyayi kotulemek degil turkiyeyi ovmek. Bunuda bu sekilde yapiyorlar.

• 2 temel sebebi var;1-TR'deki yakınları bunlardan iş,para vs.istemesin diye,2-Oraya daha fazla Türk giderse bunlara verilen yardımların vs. kesileceğine inanıyorlar.

• Ben söyle dusunuyorum
    Almanyada isci olan birisi rahat bir sekilde yasayabilir
    Para biriktirip trden ev alabilir altlarina araba cekebilir bunu Türkiye'de yasanlardan daha rahat yapiyorlar
    Birisi bunlara" Almanyada hayat kolay ya " derse sinirleniyorlar cunku emeklerini degerli gormek istiyorlar insanlarin o nasil aldin helal olsun demelerini istiyorlar
    Bu yuzden Almanya kotü biz zorlanarak biriktiriyoruz demek istiyorlar bana göre
    Zaten egitimli akli olanlar şöyle der
    "Ya abi burada zorlansan bile emeginin karsiligini aliyorsun Allah Türkiye'dekilere yardim etsin"

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hükümetin böylelerine tekmeyi koyması lazım aslında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt

Çoğunun vatandaşlığı yok zaten, ancak orada doğan gençlerin vatandaşlığı var; gerisi oturma izniyle yaşıyor orada 30-40 senedir.

• Yurtdisinda yasayan ve alamancilarla hayli ic ice olmus birisi olarak aciklamak isterim bu durumu.

Aslinda bir kac sebebi var bunlari anlatmak lazim. Yurtdisinda yasayan turklerin yuzde90dan fazlasi esasen kalifiyesiz dedigimiz ne is bulursam yaparim klasmananinda. Durum boyle olunca, yurtdisina gitmeyi dusunen her kisi, bir alamanci icin potensiyel tehdit haline geliyor.

Almanya ya gelmek isteyecek olan adam, dil ogrenmek isteyecektir, kendisini gelistirmek isteyecektir ki, almanyada uzun sureli kalabilsin.

Almanyada an itiberiyle yasayan alamancinin ise boyle bir derdi yok, cunku zaten kapagi atmis. Isini de bulmus. Onceki jenerasyonda olmasinin da etkisiyle zate almancasi yok.

Yerine gelecek adam ise her kosulda kendisinden daha kalifiyeli olacak.

Dolayisiyla bu noktada almanya cok kotu muhabbeti basliyor.

Ben de yurtdisina gelmeden once pek cok kez buralar cok kotu yigenim diyaloguna maruz kalmistim. Sonradan bunlari soyleyen arkadasla gorusme imkanim oldu. Kendisinin altinda mercedes stationwagon, karisinda bmw, oglanda yamasaki, sehrin en nezih yerinde ev.

Bana ilk soyledigi sey ise "buraya madem geldin gerekirse domuz yiyeceksin, en kisa surede karis buralarda bul bir hatun evlen" demek oldu.

Bu tiplerde nepotism de cok bolca bulunur.

Birisi vir yerde isi kapti mi, parca parca butun sulale turkiyeden import ediliyor. Bu kisilerin import olmasi icin tabii ki, bos alan olmasi lazim. Sen ben gidersem, emmiogluna kim is verecek ?

Asagi yukari 3 sene bu tiplerle muhattap olduktan sonra selami sabahi kestim acikcasi. Cunku konusulacak tipte insanlar degiller maaalesef.

Durum bu.

• Forumda dikkat ediyorum AKP seçmenleri "bir kişiyi vazgeçirebilirsem kardır" mantığıyla yaşadığı yeri kötülerken muhalifler gitmek isteyenlere yardımcı olmaya çalışıyor.

• Almanya'ya geleli bir sene oldu. Bende artık kendimi hazır hissediyorum.

Almanya batmis yeğenim. Kurulu düzenim olmasa hemen gelirim. Mark zamanı iyiydi ama şimdi bir sepeti dolduramiyoruz...

• Yasadaigi yeri kotuleyen "Alamanci'larin pek cogu ya ayak islerinde calisan vasifsizlardan ya da niteliksiz, beceriksiz, sosyal yardimlarla gecinen parazit gibi yasayanlardan olustugundan orada hak ettikleri muameleye tabi oluyorlar. Avrupa standartlarinda paraya ulasabilenler dahi "ruhsal fakirlik" denilebilecek dar kalipli dusunce yapisi dolayisiyla "Almanlar gibi" yasamayi beceremiyor, hayattan onlar gibi zevk alamadiklarindan soz konusu sosyal eziklikten kurtulamiyorlar. Bu da kirilgan egolari uzerinde buyuk baski, ezilmeye yol aciyor. Orada goremedikleri saygiyi ve sosyal statuyu Turkiye'de misliyle degerelenen paralariyla satin alabildikleri icin de yasadiklari ezikligin acisini burada oralari kotuleyerek ortmeye calisiyorlar.

• ben bazen denk geliyorum mcdonalds ta kahve içerken falan zaten hemen anlıyorsunuz içinde Almanya geçmeyen cümle pek nadir kullanıyorlar ve orda böyle burda böyle deyip konuşuyorlar uzaktan da olsa üstünde gözümüze gözümüze giren kocaman gucci calvin klein markası basılı tişört falan giymeleriyle tanınıyorlar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Reisçilere göre Almanya İngiltere Fransa İtalya aç millet kırılıyor açlıktan ,biz dünya ekonomisinde bir numarayız Amerika IMF bizden yardım bekliyor 😂

• Aslında Almanya'yı kötülemiyorlar tek dertleri daha fazla göçü önlemek. Rahatlarının kaçmaması için yalan yere algı kasıyorlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.