Şimdi Ara

Bu akvaryumda Ciklet?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
8.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar çok küçük bi akvaryumum vardı ama bugün yeni bi akvaryum aldım...

Boyu 80 cm,uzunluğu 56cm, genişliği 28 cm.

Bu akvaryumda kaç adet ciklet besleyebilirim. Benim istediğim şey büyüyebildiği kadar büyüsün hayvanlar ama bazıları yazmış en az 200 lt olck ciklet için falan diye.

Bide sorucağım şey akvaryumu yeni aldım su hazırlanması için nelere dikkat etmem gerekiyor?

Cümleler birazcık devrik oldu sanırım özür dilerim :))

• Aslında yazılanlar doğru en az 200 litre balıkların sağlığı için daha iyi olur.
    Fakat 80 cm lik akvaryumda da beslenebilir tabiki.
    Aynı akvaryumun bende bombelisi var.
    Ve şuan içerisinde 3-8 cm arasında 14 tane damızlık var.
    Eksileri çoktur akvaryumun küçük olmasının.
    Mesela
    -Balıklar çok huysuz olur.
    -Buna bağlı olarak kavgalar,ölümler ve yaralanmalar olur.
    -Yavru almak çok daha fazla zorlaşır.
    -Bakımı zor olur gibi v.b.
    Sana tavsiyem küçük alacakasan 5-6 tane ciklet al büyük alacaksan en fazla 7-8 cm 2-3 tane ciklet al.
    Ve akvaryumun içini bitki,oyunca v.b eşyalar ile doldurma balıklar için ne kadar çok yer olursa o kadar iyi.
    Sadece bir kaç testi koy cikletler saklanacak yerlere bayılır.
    Ve şunuda unutma 1 erkek alıyorsan en az 3 dişi al.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anilxx92 -- 26 Mart 2010; 2:05:05 >

• Dostum verdiğin ölçülere göre 125 litre ediyor akvaryumun.Balıklardan önce sistemin nasıl filtrasyon falan onlardan bahsedersen daha iyi olur?
  • Benim 2 metrelik bir akvaryumum vardı içinde 50 tane falan ciklet ve türevleri balıklarım vardı :)

Öncelikle şunu söyliyeyim 15 tane falan yetiştirebilirsiniz rahat, 30'a da çıkar bu sayı ama kavga ederler falan eğer düzgün yaşamalarını ve başka balık da atmak istiyorsan 15 tane falan yeterlidir.

Akvaryum suyunu çok değiştirme, hayvanların dengesi bozulur..

Ayda 1 kez falan idealdir. Tabi bu büyük 1 metrelik akvaryumlar için falan geçerli..

Akvaryum eğer yazları çok sıcak oluyorsa buz at :) ve suyunu değiştirirken balıkları alacağın ortamı eski sudan olsun..Yeni su da eski suyun sıcaklığına çok yakın olmalı.

Aklıma gelenleri anlattım, sormak istediğiniz birşey olursa buradayım.

Düzenleme : İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trsadasda -- 26 Mart 2010; 2:36:07 >
  • dinlendirilmiş su kullanacaksın, ve ph dengeleyici ilaçları var onlardan kullanman gerek su için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrhusnu

Dostum verdiğin ölçülere göre 125 litre ediyor akvaryumun.Balıklardan önce sistemin nasıl filtrasyon falan onlardan bahsedersen daha iyi olur?

Akvaryumda şu an fazla bi aparat yok sadece hava motoru var.
  • ben moly besliyorum, bu cikletlerde canlı doğum yapıyorlarmı? birde adet fiyatı nedir bu balıkların?

filtre arayışında olanlar için eheim 2213 öneririm. 8watt enerji tüketimi var ve oldukçasessiz çalıstığını duymuyorsunuz
     Bu akvaryumda Ciklet?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambursman -- 26 Mart 2010; 2:14:02 >
  • Arkadaş akvaryumum küçüktü bütçeme göre en büyüğünü aldım ama yinede yetmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheProphecy

quote:

Dostum verdiğin ölçülere göre 125 litre ediyor akvaryumun.Balıklardan önce sistemin nasıl filtrasyon falan onlardan bahsedersen daha iyi olur?

Acilen bir iç filtre edin.
  • Off benim akvaryumu 5-6 ay önce satmıştım, yine alevlendirdiniz En kısa zamanda 1,5 metrelik bir akvaryum alıyorum Damızlık olacak tüm balıklarım
  • soruma yanıt alamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: rambursman

ben moly besliyorum, bu cikletlerde canlı doğum yapıyorlarmı? birde adet fiyatı nedir bu balıkların?

filtre arayışında olanlar için eheim 2213 öneririm. 8watt enerji tüketimi var ve oldukçasessiz çalıstığını duymuyorsunuz
     Bu akvaryumda Ciklet?

Valla canlı doğum falan bilgim yok ama çok çeşitleri var bu balıkların fiyatlari 7 liradan 50 liraya kadar var sanırım.

• quote:

soruma yanıt alamadım

Canlı doğum derken şöyleydi hatırladığım kadarıyla ilk olarak yumurtaları yere bırakıyorlardı sonra ağızlarına alıp orda yumurtadan çıkıp bırakıyordu yavrularını.

Adet fiyatı 5 Cm'e kadar olanları 5 TL ' ye kadar 8-10 Cm arası 30 ile 50 tl arasında gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anilxx92

quote:

quote:

Acilen bir iç filtre edin.

İç filtre dediğiniz şey şu 150 liraya falan suyu temizleyen alet mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: trsadasda

quote:

soruma yanıt alamadım

Canlı doğum derken şöyleydi hatırladığım kadarıyla ilk olarak yumurtaları yere bırakıyorlardı sonra ağızlarına alıp orda yumurtadan çıkıp bırakıyordu yavrularını.

Adet fiyatı 5 Cm'e kadar olanları 5 TL ' ye kadar 8-10 Cm arası 30 ile 50 tl arasında gidiyor.

hımm enteresan.. moly de direk doğuruyor yumurta olayı yok, doğar doğmaz yüzüyor. bu yüzden moly tercih etmiştim ama şuan önleyemediğim ölüm vakaları baş gösterdi sayıları oldukça azaldı. ciklete geçiş yapabilirim

• akvaryumu çeşme suyuyla doldur 2 kaşık filan tuz at en az 2 3 gün su dinlensin balık koyma ısıtıcın ve filtren yoksa onları al tak dış filtre almaya bütçen yetiyorsa ondan al akyaryum desenini kayalarla yapmaya çalış cichlidler için uygun olanı budur bu şekilde kurarsan sorun yaşamassın iç filtre alırsan haftada bir temizle su ozaman 2 aya yakın gider sorun çıkarmaz sana kalite yem ile besle arada bir canlı kurt al ak onuda yesinler benim yaptıklarımı yazdım sana bu şekilde sistemini kurabilirsin akvaryuma balıklarının doğasındaki gibi şekil vermeye çalış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snatch1903 -- 26 Mart 2010; 3:02:51 >
  •  Bu akvaryumda Ciklet?

hayalini kuruyorum... belki birgün gerçekleştiririm
  • Suyu hazırlamak için beklemek istemiyorsan Tetra nın Aquasafe diye bi katkısı var.Ondan üstündeki yazan miktar kadar suya koyarsan,anında çeşme suyundaki kloru nötr ediyor.Ben yıllarca onu kullandım hiç bir sıkıntı çekmedim.
  • Suyu doldurdum 2 kaşık tuz attım içerisine... Mürekkep vardı ondan damlattım ölçüsüne göre birde suyun klorunu falan düzenleyen bi ilaç damlattım şu an beklemedeyim... Bi kaç gün içerisinde atıcam balıkları.
  • quote:

Suyu doldurdum 2 kaşık tuz attım içerisine... Mürekkep vardı ondan damlattım ölçüsüne göre birde suyun klorunu falan düzenleyen bi ilaç damlattım şu an beklemedeyim... Bi kaç gün içerisinde atıcam balıkları.

Balıkları şuan nerede bekletiyorsun ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.