Şimdi Ara

Bu Akşam Flight Simulatorde Uçuş Yapacağım [CANLI YAYIN LİNKİ GELDİ] (İNDİK) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
25
Favori
6.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki

Bu Akşam Flight Simulatorde Uçuş Yapacağım [CANLI YAYIN LİNKİ GELDİ] (İNDİK)

(En Son Oy Tarihi: 2.9.2012)
Giriş
  • Öncelikle bu hobiyle uzun zamandır ilgileniyorum ve açıkçası bir çok konuyu öğrendim. öncelikle uçuşun için geçmiş olsun güzel bi iniş yapmışsın :) ils ile inmek rahat olur ama hızını ayarlayamadğını gördüm. hızını çok yükseltme normal standartlarda FL10 altı zaten 250 knots. yoksa uçağı indirirken hızını ayarlayamazsın. birde uçaklarda spoiler havada açılmaz. alçalırken artacak hızı açısını azaltarak ve gazı kesmekle tolere edebilirsin. spoiler yere indiğinde kullanılır. Flap larda aynı şekilde hızına göre yazar zaten orada.. birde oto pilot kazalarından sonra Fl10 altında otopilot açılması yasaklanmıştı en son.. iyi uçuşlar :)
  • Yuh bekleyip bekleyip kaçırdım Allah'tan bant kaydı var
  • zeki'ye biri bağlandı (matrax), bu oyunu oynuyormuş bağımlı olmuş
  • Bu ucusu bizde yapabilir miyiz :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkin Kayalar

quote:

Orijinalden alıntı: ZiraatMühendisi

Yerimi alayım unutmazsam izlemek istiyorum. Yaklaşık 1 yıldır IVAO'da 141 saat 52 dk aktif uçuş, fsairlines'da 80.3 saat aktif uçuşum var. Bu aralar hiç uçuş yapamıyorum formattan sonra yüklemedim. Bence offline uçuş yapmaktansa iki sisteme de kayıt ol derim. Orjinal almana gerek yok. Ama joystick alman şart. Ben logitech extreme 3d pro kullanıyorum. Hem diğerlerine ucuz hem de kolay bir kullanışı var.
    Ama hatırlatayım ki ivao'da diğer online pilotlara ve atc'lere karşı da sorumlulukların var. Gayet anlayışlılar yenilere karşı ve öğretmeye istekliler ama çok hata yaparsan uyarı alabilirsin. Hele pc başından ayrıldınmı yada simulatörü durdurdunmu uçak havada kalıyor o zaman affetmiyorlar Bir de tabiki uçağı runway yerine gate'lerde başlatmak zorundasın. Ayrıca default uçaklarla uçamazsın ifly yada pmdg'den boeing 737-800 indirebilirsin. Favori uçağımdır. Neyse benden şimdilik bu kadar kursa gideceğim akşam geldimmi takip ederim konuyu. Umarım yetişebilirim kurstan 18.00da çıkıyorum :-)

Vatsime uyeyim ara sira park yerinde online olur havaya bakar cikarim henuz yeterli hissetmiyorum online ucabilmek icin acikcasi.. Temel kurallari biliyorum ama atc ile iletisim olayinda zorlanirim diye girmiyorum hic..

PMDG 737-800 kullanacagim bu ucusda zaten.. FMC programlamayi cok iyi degilim ama sorunsuz goturebiliyotum kule ile baglantide kalarak..

Vatsim'de kurallar daha katı o yüzden ben oraya hiç bulaşmadım. IVAO'da atcler trafik yoğun değilse baya yardımcı oluyorlar. Bazen ben de OBS_ATC olarak girip bariz hatalı bulduğum uçuşlara müdahele edebiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: samet8758

Öncelikle bu hobiyle uzun zamandır ilgileniyorum ve açıkçası bir çok konuyu öğrendim. öncelikle uçuşun için geçmiş olsun güzel bi iniş yapmışsın :) ils ile inmek rahat olur ama hızını ayarlayamadğını gördüm. hızını çok yükseltme normal standartlarda FL10 altı zaten 250 knots. yoksa uçağı indirirken hızını ayarlayamazsın. birde uçaklarda spoiler havada açılmaz. alçalırken artacak hızı açısını azaltarak ve gazı kesmekle tolere edebilirsin. spoiler yere indiğinde kullanılır. Flap larda aynı şekilde hızına göre yazar zaten orada.. birde oto pilot kazalarından sonra Fl10 altında otopilot açılması yasaklanmıştı en son.. iyi uçuşlar :)

Dediklerinizin hepsini biliyorum ama ATC'nin yazılarının çinceye dönüşmesi sebebiyle elim ayağıma dolandı neyseki biraz kulak dolgunluğu var ki dediklerini anladım yoksa yapamazdım bu uçuşu.. Bu yüzden yapılmayacak şeyleri yaptım geç establish olduğum için hızı yavaşlatmak zor oldu iyice. Yani normal bir uçuşda bu yayında yaptıklarımı yapmıyorum ayrıca FMC programlayacaktım ama oda yattı sorun olunca .. Bir dahaki uçuşa inşallah. 10 bin altında otopilot yasağını ilk defa sizden duyuyorum bu arada. Benim izlediğim bütün videolarda 10 bin altında kullanılıyor. Vertical speed i azaltıp öyle inmeye kalksaydım hızımı düşürmekte başarılı olabilirdim flapleride düzgün açabilirdim ama geç vakitte ils yakaladığım için düşük vertical speed de pisti kaçırırdım ..

Bir dahaki uçuşa fmc dahil güzel bir uçuş yapmak istiyorum. Birkaç güne yayınlarım burdan.

• quote:

quote:

Öncelikle bu hobiyle uzun zamandır ilgileniyorum ve açıkçası bir çok konuyu öğrendim. öncelikle uçuşun için geçmiş olsun güzel bi iniş yapmışsın :) ils ile inmek rahat olur ama hızını ayarlayamadğını gördüm. hızını çok yükseltme normal standartlarda FL10 altı zaten 250 knots. yoksa uçağı indirirken hızını ayarlayamazsın. birde uçaklarda spoiler havada açılmaz. alçalırken artacak hızı açısını azaltarak ve gazı kesmekle tolere edebilirsin. spoiler yere indiğinde kullanılır. Flap larda aynı şekilde hızına göre yazar zaten orada.. birde oto pilot kazalarından sonra Fl10 altında otopilot açılması yasaklanmıştı en son.. iyi uçuşlar :)

Dediklerinizin hepsini biliyorum ama ATC'nin yazılarının çinceye dönüşmesi sebebiyle elim ayağıma dolandı neyseki biraz kulak dolgunluğu var ki dediklerini anladım yoksa yapamazdım bu uçuşu.. Bu yüzden yapılmayacak şeyleri yaptım geç establish olduğum için hızı yavaşlatmak zor oldu iyice. Yani normal bir uçuşda bu yayında yaptıklarımı yapmıyorum ayrıca FMC programlayacaktım ama oda yattı sorun olunca .. Bir dahaki uçuşa inşallah. 10 bin altında otopilot yasağını ilk defa sizden duyuyorum bu arada. Benim izlediğim bütün videolarda 10 bin altında kullanılıyor. Vertical speed i azaltıp öyle inmeye kalksaydım hızımı düşürmekte başarılı olabilirdim flapleride düzgün açabilirdim ama geç vakitte ils yakaladığım için düşük vertical speed de pisti kaçırırdım ..

Bir dahaki uçuşa fmc dahil güzel bir uçuş yapmak istiyorum. Birkaç güne yayınlarım burdan.

ders ne zaman

• quote:

quote:

hatırlarsan son zamanlar olan uçak kazalarında hep auto throttle auto pilot gibi aksaklıklardan oldu. Ve sonrasında yasaklandı bu sorunlardan kaynaklanan kazaları azaltmak amacıyla yasaklandı. aslında hava koşulları altında çok katı kurallar vardır. ama fs x de bunların çoğuna dikkat edemiyorz. online bile uçsak prosedürlerin tamamnı uygulayamıyoruz

• Akşam online uçacak var mı ?
  • Cdcilerde buluruz işallah akk olmasa download yapardım ama akkya yakalandım 3mbit çekilmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur1301

Akşam online uçacak var mı ?

Nerede hocam ? Vatsim / İvao yada fsx kendi serverları ?

Beyler programları halettim istek gelirse bir uçuş daha yaparız ne dersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berkin Kayalar -- 28 Ağustos 2012; 16:59:21 >
  • quote:

quote:

atatürkten-ercan a uçabilirmisin

• quote:

Orijinalden alıntı: sonic47

quote:

quote:

Kesin demiyim ama uçarım sanırım.. Duruma göre yeni konu açarım.

• PCnin donanımını yazar mısın? Böyle grafikli bir oyunun kasması çok acaip.

• quote:

quote:

Ben fsx sunucularında oynuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpyPC

PCnin donanımını yazar mısın? Böyle grafikli bir oyunun kasması çok acaip.

Core i5 2.53 GHz M460

4 GB DDR3 RAM

ATI HD MOBILITY 5670M

Bilgisayarım dizüstü. Hani kötü desem anlarımda bu oyun ekran kartına değil işlemciye abanan bir oyun . After effects gibi programlarda bile kasma olmazken dediğiniz gibi böyle bir oyunda kasması acayip. Aslında 25-30 fps alıyordum ama bir problem olmalı , repair yapıyorum oyunu şu anda.

Edit : Bilgisayarımın marka modeli HP G62 B07ET.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berkin Kayalar -- 28 Ağustos 2012; 18:29:07 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sonic47

quote:

quote:

Kesin demiyim ama uçarım sanırım.. Duruma göre yeni konu açarım.

eyvallah

• Adi adi adi. Bi tek ben farketmemişimdir.
  • Arkadaşlar bana Microsoft Flight Simulator X link laızm pmden atarsanız sevinirim . 3 Torrent dosyası denedim 3 ününde indirmesi başlamıyor nedense.
    Acildir.
    Teşekkürler
    @onur1301
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.