Şimdi Ara

Bu Adamın Yaptığı Mantıklı mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu ara dunyayi gezen insanlari izliyorum.Sarıyo

Asagidaki adam 5 dolarla dunya turuna cikmis

3 yil bileklik satarak fln gezmis simdide kanali buyumeye basladi ordan kazaniyo ama 3 yil pulsuz gezmiş.

--Sizce boyle dunyayi gezmek mantikli mi ?

Beni ozgur olmasi cok cezbediyo.

https://www.youtube.com/watch?v=yNgdzFnXPxs&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bysinavci -- 22 Haziran 2021; 12:41:5 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Mantık kavramı kişiden kişiye değişir. Ama gençliği gezip tozmaya adayıp yaşlılıkta sokakta yatmak mantıklı değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mantıklı değil.Ama böyle hobileri olanlar var

• 120205044 kullanıcısına yanıt
    Hocam yatacak bi yer bulunur illa huzurevi falan.

• Yaptığı şey mümkün mü? Teknik olarak mümkün tabi ama ne kadar mantıklı ve eğlenceli tartışılır.

Bir tane bilekliği 10 dolara satabileceksen gayet de yapılabilecek bir şey. Ama dünyanın pek çok yerinde o paraya bileklik satmak ne kadar mümkün bilemedim. Bir bilekliğe 10 dolar verilen ülkede yemeye içmeye ne verirsin, ulaşım ne kadar vs. onu da düşünmek lazım.

Zengin ülkelerde uzun süre durarak para biriktirdiğini falan söylüyor. Sokakta kaldığını falan düşünürsek olur da parayı çaldırırsa vs. olabilecekler çok hoş olmayabilir.

Bir de bu tarz bir seyahat ne kadar güzel olur onu da düşünmek lazım. Eleman bildiğin eskilerin hippi tarzıyla seyahat ediyor gibi duruyor. Rahat rahat yapmadıktan sonra o tatil ne kadar güzel olur onu bilemedim.

Yaptığı şey ne kadar mantıklı?

Bu eleman ömrünün sonuna kadar böyle yaşamayı düşünüyor ise mantıklı değil tabiki. Sonuçta yaptığı şey çok sürdürülebilir bir şey değil.

Ama muhtemelen bu şekilde 1 yıl falan takılıp ünlü olup sonradan iş hayatına vs. dönmeyi düşünüyor olabilir. Zaten belli bir üne kavuştuktan sonra sosyal medya üzerinden bile yürüyebilir. Belli bir parayı kastıktan sonra ise zaten biraz daha kolay olacaktır bazı şeyler. Sonrasında gider bu yaşantısını kitap yazar anlatır vs. bir şekilde yolunu bulmaya da devam edebilir.

Bu tarz şeylerin kısa süreli riskleri çok ciddi olabiliyor. Mesela bir ara dünyayı gezen barış gelini falan vardı. Onun gibi şeylerin sadece bizim ülkede olduğunu sanmıyorsunuzdur umarım.

Not: Bir de bu tarz şeyler yapanlar genelde zaten babadan zengin olan insanlar oluyor onu da aklınızın bir ucunda tutun. Yani adamın zaten tuzu kuru oluyor. Bu şekilde senelerce takılsa, sonra 50 yaşına geldiğinde kira geliri ile senden benden güzel yaşayacak insanlar var. Tabi bir yandan da bir telefon ile kendisine istediği yardımı getirtme imkanı olabilmesi durumu da oluyor çoğunun. (Ha bir de 5 dolar ile çıkmış ya yola. Yola çıkarkenki pasaport masrafları, vize ve yurt dışı harcı gibi masrafları saymıyorum bile. Sanki yurt dışına çıkarkenki sadece harç 50 TL mi ne ediyordu. Ona göre bakın eleman gerçekten ne kadar parasız çıkmış yola.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urugakhina -- 22 Haziran 2021; 13:16:13 >

• urugakhina U kullanıcısına yanıt
    Kuzey kore singapur gibi ulkelerde 10 dolar fln veriyolarmis.
    Oyle zengin ulkelerde satis gunlerinde 100 dolara yakin kazaniyomus tabi her gun degil.

Ara sıra sokakta da kaliyomus kendisi de soyluyo tehlikeli oldugunu biraz şans işi aslinda

Ztn kanalı surekli buyuyor yani sosyal medyadan para kaldirmaya baslar birkac yila

Zengin degilim demisti yanlis hatirlamiyosam bi videosunda
    Bunu yapabilmek icin cok istekli olmak veya işinin olmamasi lazim
    Bilemiyorum bana cok cazip geliyo dedigim gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: bysinavci

Zengin degilim demisti yanlis hatirlamiyosam bi videosunda
    Bunu yapabilmek icin cok istekli olmak veya işinin olmamasi lazim
    Bilemiyorum bana cok cazip geliyo dedigim gibi.

Hocam yurt dışına çıkış yapacaksanız tek bir ülkeye gidiş için bile cebinizden çıkacak para belli. Bu arkadaş zengin olmadığını iddia ediyor ama tamamen çulsuz olma ihtimalinin de az olduğunu düşünüyorum açıkçası. Böyle bir şeye niyetiniz var ise en az ile bile çıkacak olsanız ne kadar masrafınız olacağını bir öğrenin derim. (Pasaport masrafları, yurt dışı harcı, vize masrafı, kalmaya yer olmayacağını düşünürsek uygu tulumu vs malzemelerin fiyatları.)

Bir de daha önce de dedim ya, oldu ki orada başınıza bir şey geldi. O durumda ne yapacaksınız? B planınız var mı? bu gibi şeyleri de düşünmeniz lazım. Mesela bu arkadaş parasız pulsuz gezdiğini söylüyor. Bu dediğiniz şey aynı zamanda çok da güvenli olmayan, ucuz yerlerde kalabileceğiniz anlamına da gelir. Tesadüf ya bir şekilde her şeyinizi çaldırdınız. O durumda ne yapacaksınız? Her ülkenin çok iyi ve güvenli yerleri olabildiği gibi güvensiz ve tehlikeli yerleri de var malum.

Benimki şimdilik sadece dusunceden ibaret.
    Zaten dediginiz gibi şu durumda da pek mumkun gozukmuyo ekonomi guvenlik vs gibi sepeblerden dolayi.
    Umarim ulke bir an once duzelirde kendi paramizla gezebiliriz.
    Zaman ayirdiginiz ici sagolun hocam.

• Mantıklı ama oldukça riskli, insanın başına her şey gelebilir.

• Şans işi.

• yırtık pantolon diye bir kanal izliyordum ukulele ve bileklik ile geçimini sağlıyordu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avatarım Ağır Çekim kullanıcısına yanıt
    Evet onu da gormustum
    Ztn o baya kazaniyodur simdi abonesi fazla

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.