Şimdi Ara

Bu ''adam öldürmeye teşebbüs'' değil de nedir?(Savcılığa suç duyurusunda bulundum)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
6
Favori
39.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
182 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu akşam aracımla Kartal'dan Pendik yönüne doğru ilerliyordum, en sağda hızım 80 civarı, videoda gördüğünüz olay gerçekleşiyor 50. saniyede. Gerçekten aklım almıyor, bu ülkede şansa yaşıyoruz gerçekten, videoda görünmüyor ama aracın içinde toplam 5 kişi var, 5ide genç. Belki şoförün ehliyeti bile yoktur. Bu ergenler heyecan yaşayacaklar diye benim canıma kastetmek zorundalar mı? Trafikteki diğer insanlar hedef tahtası mı? Gelse bana sol önden azıcık vursa direk bariyerlerdeyim sonra takla, 16 günlük kızım var ve oto koltuğunda bile kemer takamayacağım kadar küçük, kemerle sabitliyorum aradan omzu çıkıyor o kadar küçük yani. O an kaza olsa Allah muhafaza, kızımın hesabını kimden soracağım ben. 80'le en sağ şeritten efendi gibi gitmekte suç bu ülkede. Tabiki gerekli mercilere şikayetimi ettim, elimden gelen başka ne varsa da yapacağım. Ama hayat bu kadar ucuz mu?

EDİT:
    Bu konuda benim gibi düşünüp haklı isyanını dile getiren herkese teşekkür ederim. İnşallah gerekli cezayı alır.

Bu ''adam öldürmeye teşebbüs'' değil de nedir?(Savcılığa suç duyurusunda bulundum)

Dilekçemi TCK md 179a dayandırarak yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escanor_ -- 19 Eylül 2018; 15:7:37 >

• Şu makas atanlardan daha çok bu makas videolarının inanılmaz bir hayran kitlesinin olması ve bunu iyi bir şey sanmaları daha üzücü . İnstagram'da 3-5 beğeni alıcam diye insanların hayatını tehlikeye atıyorlar. Yaptıkların da hiç bir anormallik görmüyolar bu çok üzücü. Makas atarken büyük kazalara sebep olan çok araba var, videoları da mevcut.

Tabi bana kalırsa bu video'da ki hareket makastan da başka, daha tehlikeli, resmen önünüze kırıp canınıza kastetmiş. Zaten kendisi de zor toparlamış .
    Hehehe neden ticari kullanıyoruz bu yüzden trafikte bu mahlukatlara karşı rahatlığı bile yetiyor.

Heleki etrafımda ağır ticari varsa ki tercihim arka tamponu olmayan sarı hafriyat tırları, bu makasçıları aynadan görüp yemlik boşluğu açıyorum. Tam burunlarını sokacakları anda fırlayıp boşluğu bir kapatıyorum şaaak karşılarında dorse hayatlarında yapmadıkları freni yapıyorlar

Ticari candır can
  • Boss Boost B kullanıcısına yanıt
    Videoyu zor yükledim, ayrıca yazdım oraya 50. saniye diye, okumamışsın ben napayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Videoyu durdurunca plakası okunuyorsa video ile birlikte karakola gidip polise şikayet edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: escanor_

Videoyu zor yükledim, ayrıca yazdım oraya 50. saniye diye, okumamışsın ben napayım.
    Pardon hocam my bad

Çok sakat hareketler bunlar büyük cezası var şuan plaka elinizdeyse verin polise %100 yüklü bir para cezası kesilir
  • 34 UZ 2730 gibi okudum plakayı vidyoda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prozac38 -- 16 Eylül 2018; 23:53:31 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Plaka okunuyor hocam videodan görüntüyü aldım.

• Geçmiş olsun...
    Kameranın marka modeli nedir?Bendekinin gece çekimleri bu kadar iyi değil..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çıldırmamak elde değil ya, ben kendimi tutamayıp yapışırdım arkalarına çok net, ne olacaksa olurdu. İnsan bazen böyle anlarda kontrolünü kaybediyor, biz burdan veya yüz yüze başkasına ne kadar öğüt versek de, trafikte şöyle sakin olun böyle sakin olun, bırakın belasını başkasından bulsun falan desek de kayış kopuyor bazen, elde değil. Bu insanlığa zararlı katil ruhlu magandalar herşeyin en kötüsünü hak ediyor.

Tez zamanda belalarını bulmaları dileği ile.
  • Benzeri benim başıma geldi. Osmangazi köprüsüne doğru gidiyoruz, dilovasından aşağı ineceğim. Hızım 115, arkamda kimse yok, orta şeritteyim. Sol şerit de bomboş.

Arkamdan bir tane siyah e60 bmw 5 serisi geldi. Sol boş ama benim şeridimden geliyor, basa basa yaklaştı. Tam dibimde sola geçti. Beni geçer geçmez sağa kırdı sapağa döndü. Bomboş yolda makas atıyor yani bana. Arkadan dört beş kez selektör yaptım. Tam sapak girişinde durdu, dörtlü yaktı. Arkadaki camı açtı falan. Tam önümden geçerken frene dokunmasam sağ arkadan dokunacağım, o hızda zamanının beyblade'leri gibi döne döne giderdi sapağa. Fakat araçta 3-4 kişiler ya, erkeklikleri tuttu güya. Bir de altında bmw olunca adamdan sayılacaklarını düşünüyorlar. Onunla uğraşıp vakit kaybetmek istemedim ve hiç istifimi bozmadan devam ettim, bunlar da köprüye döndü gitti. Peşimden gelseydi, uğraşacaktım. Gerçi onlar üç, ben beş kişi olsam dahi uğraşmam. Elin boş adamı için kavga mı edeceğim ? Kendi sonunu bariyerin birinde bulur zaten.

He sonradan aklıma geldi, arada savcı bir arkadaşımla takılıyoruz. Yanlarında durup da kimliği gösterseydik bakalım o delikanlı arkadaşlar ne şekillere girecekti ? Videoya almak lazım öylelerini. Bir de iyice diklendikten sonra çıkaracaksın kimliği. Genel olarak ne yapacağız bilmiyorum. Böyleleri son dönemlerde hızla arttı. Devletin de bunlara bir şey yaptığı yok. Yakın olunca dokunmak da istemiyorlar.

Sizin duruma gelince hocam, o adamın o kadar rahat makas atmasının sebebi gene trafiktekiler. "Amaaan ne uğraşacağım" kafasıyla yer vermeseler, her geçtiği adam buna kornayı bassa, bir süre sonra yapmayacak. Pavlov'un köpeği misali. Şartlanma. Bunlara defalarca her eğitimde anlatılıyor. Anlamıyorsa, en temel eğitim seviyesine ineceksin. En sol şeride çıkan tırcılara da aynı şekilde. Korna yiyecek her çıktığında. Trafikte kimse bunlara sesini çıkartmıyor. Ne korna var ne selektör. Sonra gelip kendileri makas yiyince de laf ediyorlar, kimse kusura bakmasın, tek kelime edemezler. (lafım size değil)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msansertekin -- 17 Eylül 2018; 0:4:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: prozac38

34 UZ 2730 gibi okudum plakayı vidyoda.
    bende öyle okudum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Videoyu durdurunca plakası okunuyorsa video ile birlikte karakola gidip polise şikayet edin.
    Size bir şey söyleyeyim. Maalesef hiçbir şey yapmayacaklar. Bir sürü bahane uyduracaklar. Biz yakalamadık, polise takılmadı, sizin görüntüye bir şey yapamayız vs vs. Kocaeli'de trafik sıkışıklığında araya kaynak yapan yapana, 100 metre ötede polis var. Bostan korkuluğu. Bomboş durakta duraklayınca ne zaman gideceksin diye dikleniyor.
  • değil güzel arkadaşım malesef bu kanunda trafikte tehlikeli araç kullanmak olarak geçiyor buna görede ceza kesiyorlar eğer tespit ederlerse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Çıldırmamak elde değil ya, ben kendimi tutamayıp yapışırdım arkalarına çok net, ne olacaksa olurdu. İnsan bazen böyle anlarda kontrolünü kaybediyor, biz burdan veya yüz yüze başkasına ne kadar öğüt versek de, trafikte şöyle sakin olun böyle sakin olun, bırakın belasını başkasından bulsun falan desek de kayış kopuyor bazen, elde değil. Bu insanlığa zararlı katil ruhlu magandalar herşeyin en kötüsünü hak ediyor.

Tez zamanda belalarını bulmaları dileği ile.
    Ben genelde ileride solda tıkanırsa, arkasından basarak gelip selektör yapa yapa dibine kadar geliyorum. Eğer sağı boşsa sağından basıp gidiyorum, yetişemiyor da. Aslında yapmamak lazım fakat dediğiniz gibi insan kontrolünü kaybediyor. Bir ara kamera kurmayı düşündüm, fakat ihbar etsen dahi emniyetin hiçbir şey yaptığı yok bu adamlara.

Ben de arada makas kazaları izlemeyi seviyorum. Nice yerde kendi sonlarını buluyorlar. Üzülüyorsam namerdim. Masum birine çarptıysa, onun için üzülürüm sadece
  • Vincent54 kullanıcısına yanıt
    "tespit ederlerse" . Maalesef böyle bir durum gerçekleşmiyor. Birine vursa bile en fazla aşırı hızdan yazıyorlar. Tehlikeli araç kullanmaktan ceza yiyen görmedim.
  • msansertekin kullanıcısına yanıt
    Hocam hiç beklemediğim bir anda resmen şok olunca kaldım, video bitiminden sonra şoku atlatıp bastım ama yetişemetim ki kaptırmış gidiyorlardı.

• overhead O kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
    Xiaomi 70 minutes hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escanor_ -- 17 Eylül 2018; 0:14:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

Ben genelde ileride solda tıkanırsa, arkasından basarak gelip selektör yapa yapa dibine kadar geliyorum. Eğer sağı boşsa sağından basıp gidiyorum, yetişemiyor da. Aslında yapmamak lazım fakat dediğiniz gibi insan kontrolünü kaybediyor. Bir ara kamera kurmayı düşündüm, fakat ihbar etsen dahi emniyetin hiçbir şey yaptığı yok bu adamlara.

Ben de arada makas kazaları izlemeyi seviyorum. Nice yerde kendi sonlarını buluyorlar. Üzülüyorsam namerdim. Masum birine çarptıysa, onun için üzülürüm sadece

Alıntıları Göster
    Trafikte sakinimdir, çoğu şeye takılmam bile ama şu makasa atan yaşam formları beni deli ediyor, olacak iş değil ya bildiğin cinayete tam teşebbüs ve ellerini kollarını sallaya sallaya bunu yapabiliyorlar, binde bir birine ceza yazıldığıyla kalıyor, bunun cezası da sadece para olamaz hapis cezası şart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: escanor_

Hocam hiç beklemediğim bir anda resmen şok olunca kaldım, video bitiminden sonra şoku atlatıp bastım ama yetişemetim ki kaptırmış gidiyorlardı.

Çare 3.48'deki beyaz ticari araç.
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Kelimesi kelimesine katılıyorum hocam, bu iş para işi değil. Kaldı ki para cezası bile komik; 235TL!

200 lira verip canımızla oynuyorlar resmen.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.