Şimdi Ara

Bu 3 anakarttan hangisini almalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Amd bir sistem topluyorum.Fakat anakart konusunda kararsız kaldım.Güncel teknoloji içeren 3 anakart belirledim.Yalnız bunlar arasından hangisini almak daha mantıklı bilmiyorum.Beni uzun süre idare etmesi gerekli sorun çıkartmasın yani.Ses ve usb 3.0 portları konusundada üzmesin beni.

1. Gigabyte G1 Gaming GA-970-Gaming

http://www.hepsiburada.com/gigabyte-g1-gaming-ga-970-gaming-amd-970-sb950-2000mhz-o-c-ddr3-soket-am3-atx-anakart-p-BD804856

2. Asrock 970A-G/3.1 AMD 970

http://www.hepsiburada.com/asrock-970a-g-3-1-amd-970-am3-ddr3-sata3-usb3-1-anakart-asr970a-g31-p-BD200076

3. MSI 970A GAMING PRO CARBON

http://www.hepsiburada.com/msi-970a-gaming-pro-carbon-amd-970-2133mhz-o-c-ddr3-soket-am3-atx-anakart-p-HBV000001PWE8

Bu üç anakarttan başka önermezseniz sevinirim.Fiyat olarak farklar olsada fiyatı baz alaraktan yorumlamayın.Hepsiburada.com'dan almıycam sadece referans olarak gösterdim.Neden şunu almalıyım diye nedenleriyle yazarsanız çok memnun olurum.Teşekkürler.

• 4. hiçbiri .. Hocam ZEN e bu kadar az kalmışken sıfırdan am3+ sistem toplanmaz yapmayın bence :)
  • Arkadaşa katılıyorum, bekleyebilirseniz 1-1.5 ay daha bekleyin. En azından piyasayı bir görelim. İşin sonunda 1.5 ay beklemeyip 2 sene pişman olmak da var.
  • Msi 970 Gaming kullaniyorum. Guzel anakart. Gaming Pro Carbonun ne artısı var bilmiyorum ama guzeldi diye dusunuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GAJU

4. hiçbiri .. Hocam ZEN e bu kadar az kalmışken sıfırdan am3+ sistem toplanmaz yapmayın bence :)

Ben zeni değilde fxin üst seviyelerinin fiyatlarının düşmesini bekliyorum.Performans anlamındada öyle uçuk fark olcağını sanmıyorum.Örnek ; Fx9590'ın mükaili Ryzen R5'lerden birine denk gelicektir.Hem yeni anakartlar DDR4'lerle gelicek.Buda ekstra bir masraf demek benim için.Şuan sistem oturmuşken bu yoldan ilerlemek daha mantıklı.Günün birinde Ryzen+'lara geçiş yaparım olmadı.
  • Son Perde S kullanıcısına yanıt
    Eğer sistemi oyun için düşünüyorsanız bence yanlış düşünüyorsunuz çoğu oyunda gerekli olan tek çekirdek performansı yeni nesil pentiumların bile altında olan 220TDP lik bir işlemci ile sistem kurmak oyun için hiç mantıklı değil ekstra olarak psu masrafı ve elektrik faturasına değmez :)

Ayrıca FX lerin fiyatlarının düşeceğini hiç sanmıyorum.
  • quote:

Eğer sistemi oyun için düşünüyorsanız bence yanlış düşünüyorsunuz çoğu oyunda gerekli olan tek çekirdek performansı yeni nesil pentiumların bile altında olan 220TDP lik bir işlemci ile sistem kurmak oyun için hiç mantıklı değil ekstra olarak psu masrafı ve elektrik faturasına değmez :)

Ayrıca FX lerin fiyatlarının düşeceğini hiç sanmıyorum.

Şuan Fx 8300'e karar verdim.Ryzeneda bekliyorum tabiki.Eğer fiyatları uygun olursa kararımı değiştiririm.Ama şuanlık soruma cevap verirseniz sevinirim.Bu 3 anakarttan hangisini alıyım?

Not : Ryzen çıkana kadar almıycam.
  • FX serisi alıp üzülme şu an alacaksan intel al

Yok beklerim biraz dersen zen'i bekle ne olacağını gör
  • Son Perde S kullanıcısına yanıt
    Hocam o listede asrock ile msi arasında gidip gelirdim aralarında çok fark olacağını düşünmüyorum ekstra olarak listeye neden Asus 970 Pro Gaming Aura yı eklemediniz ?
  • Arkadaşında bahsettiği gibi listeye Asusun 970 Pro Gaming Aura modelinide eklemelisin oldukça başarılı bir kart.
  • quote:

Hocam o listede asrock ile msi arasında gidip gelirdim aralarında çok fark olacağını düşünmüyorum ekstra olarak listeye neden Asus 970 Pro Gaming Aura yı eklemediniz ?

M2 Sata ve USB Type-c portu yok o yüzden eklemedim ileriye dönüklük açısından.,

Edit : Galiba m2 sata varmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Son Perde -- 21 Şubat 2017; 17:33:14 >
  • 15 gün sonra ryzen piyasaya çıkacakken şu an bir sistem toplamanın özellikle amd sistem toplamanın parayı sokağa atmaktan farkı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

15 gün sonra ryzen piyasaya çıkacakken şu an bir sistem toplamanın özellikle amd sistem toplamanın parayı sokağa atmaktan farkı yok.

Neden öyle diyorsunki? Öncelikle oturmuş bir sistem var.Fx 8300'ü baz alalım.Şuan 550 TL veya daha aza bulunabiliyor.Performansı tahmini R3 1200x'le eş değerde olcaktır.Onunda fiyatı 650 TL.Zaten daha üstün modelleri pahalı olcak.Belkide ryzen beklediğimizden az performans suncak ve önceki nesilin üstüne pek birşey katmıycak (Alt modeller için diyorum).Bunun yanında AM4 sokete geçiş evresi var.Anakartların fiyatları ilk etapta pahalı olucak.Belkide intel gibi bir yol izliycek amd ve aynı fiyattan suncak.Alabilceğimiz en düşük fiyatlı anakart 400 TL olucaktır.Yeni anakart yeni DDR formuda getiricek.Böylece DDR4 ram zorunluluğu olcak.DDR4 ramlerin fiyatlarıda DDR3'lerden pahalı.Oyunlarada aralarında uçuk bir performans farkı yok.Max 2fps daha fazla veriyor.Şuanki soğutucular Ryzen desteklemiyor.Ek AM4 kitini ücretsiz sunanlar var ama Türkiyede geçerli olmıycak.Yani şuanki soğutucumuzu ya değiştirmek zorundayız yada parayla kit almalıyız (tabi satarlarsa).Benim sıvı soğutucum var ben neden yeni soğutucu alıyım ki o kadar para vermişim mesela.Anlayacağınız ryzen ryzen diye diretmenin anlamı yok.Ryzen ek masraf demek.Bu söylediklerim sadece kısa bir örnek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Son Perde -- 21 Şubat 2017; 20:6:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Son Perde

quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

15 gün sonra ryzen piyasaya çıkacakken şu an bir sistem toplamanın özellikle amd sistem toplamanın parayı sokağa atmaktan farkı yok.

Neden öyle diyorsunki? Öncelikle oturmuş bir sistem var.Fx 8300'ü baz alalım.Şuan 550 TL veya daha aza bulunabiliyor.Performansı tahmini R3 1200x'le eş değerde olcaktır.Onunda fiyatı 650 TL.Zaten daha üstün modelleri pahalı olcak.Belkide ryzen beklediğimizden az performans suncak ve önceki nesilin üstüne pek birşey katmıycak (Alt modeller için diyorum).Bunun yanında AM4 sokete geçiş evresi var.Anakartların fiyatları ilk etapta pahalı olucak.Belkide intel gibi bir yol izliycek amd ve aynı fiyattan suncak.Alabilceğimiz en düşük fiyatlı anakart 400 TL olucaktır.Yeni anakart yeni DDR formuda getiricek.Böylece DDR4 ram zorunluluğu olcak.DDR4 ramlerin fiyatlarıda DDR3'lerden pahalı.Oyunlarada aralarında uçuk bir performans farkı yok.Max 2fps daha fazla veriyor.Şuanki soğutucular Ryzen desteklemiyor.Ek AM4 kitini ücretsiz sunanlar var ama Türkiyede geçerli olmıycak.Yani şuanki soğutucumuzu ya değiştirmek zorundayız yada parayla kit almalıyız (tabi satarlarsa).Benim sıvı soğutucum var ben neden yeni soğutucu alıyım ki o kadar para vermişim mesela.Anlayacağınız ryzen ryzen diye diretmenin anlamı yok.Ryzen ek masraf demek.Bu söylediklerim sadece kısa bir örnek.

AMD ryzen bir hafta sonra tezgahlarda olacak bekle emin ol FX serisine nazaran 4 kat performansı ayni paraya verecek snin 8300 dediğin işlemci ryzen den sonra çöp olacak senin aldigin 550tl lık işlemci 2gun sonra 200 TL ye satamazsin ryzen 8300 un karşılığı 1100 olur büyük ihtimal

• Ryzen'i bekle b350'li anakart ve 1700 işlemci al
  • Ben senin mantığını anladım. Bir sonraki platform çıkınca, bir önceki platformun üst seviyelerine yatırım yapmak istiyorsun.
    Mantıklı gibi gözükse de, anlamı olmayan ölü bir yatırım olur.

Diğer arkadaşların dediği gibi Ryzen platformunu beklemen daha doğru olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

Ben senin mantığını anladım. Bir sonraki platform çıkınca, bir önceki platformun üst seviyelerine yatırım yapmak istiyorsun.

Aynen hocam ama işte dile getiremedim.Teknolojide madem geride kaldım bende bari bir önceki neslin en iyisini alıyım dedim.Ama galiba ryzenı beklemek en mantıklısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Son Perde

quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

Ben senin mantığını anladım. Bir sonraki platform çıkınca, bir önceki platformun üst seviyelerine yatırım yapmak istiyorsun.

Aynen hocam ama işte dile getiremedim.Teknolojide madem geride kaldım bende bari bir önceki neslin en iyisini alıyım dedim.Ama galiba ryzenı beklemek en mantıklısı.

Aynen hocam. Bir önceki platformun, üst seviye bile olsa, günümüzün teknolojileri (M.2 Nvme SSD, DDR4 vs. gibi) konusunda sana verebileceği pek bir şey yok.
    Yeni teknoloji olsun, bütçemiz elverirse, üst seviye yoksa fiyat/performans seviyelerine bakmamız en doğru olanıdır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.