Şimdi Ara

Bu 2 ram uyumlu mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Cel 1.7
    128 DDR ram 233 galiba
    64 mb gf2 mx

Bizim bilgisayar beni deli ediyor ya
    128 ram ile xp kullanıyorum birde son çıkan oyunları oynamaya çalışıyorum çok gııcık oluyorum bu pc ' ye

şimdi ben

Bu KİNGSTON rami Alirsam bende ki 128 ddr 233 ile uyumlu çalışır mı yani bir problem çıkar mı performans konusunda ?

Sizce almalımıyım bu rami Fiyatıda çok düşmüş 51 $ + KDV
    http://www.mavibilgisayar.com/katalog/urunler/detayli_bilgi.php?s=EwXMnfPALhU2sOdRmbvm&ad=bellek&ur_no=57

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aluc -- 18 Mayıs 2005, 12:08:58 >

• daha ucuza performans alabileceğim ram ler de var

hynix,
    twinmoss,
    samsung gibi...

nakit sıkıntın var ise bunlardan birini de alabilirsin.

performans olarak zaten senin makinede oem ile arasında bir fark olmayacak.
  • Neden oem ile bir fark olmayacak arkadaşım
    kingston alıyoruz ama :D

bilgisayar eski olduğu için ya da 128 ram 233 olduğu için mi
  • oncelıkle 233 ram deıldır o 333 dur kıngston ramı mutlaka al ama ıkısını takarsa ıkısede yavas olan hızda calısır yanı 333mhz de tek kingston u takarsan 400 mhz de calsır onun dısında hıc bır sorun olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cydonia -- 18 Mayıs 2005, 12:14:45 >
  • Anakartının eski olduğu kanaatindeyim.O rami alsan bile tam performans ile çalıştıramazsın.
  • Sağol The_Web arkadaşım

Neden 400 mhz lik ram düşük rame ayak uydurmaya çalışıyor
    Bağımsız çalışsınlar işte :D
  • sen bence yeni anakart la ram al.tabi bide işlemci
  • kingston
  • aluc bu arada kingston un farkı sadece iyi bir marka olması deil birde ramleri 9 chiplidir
    9 chip i soyle anlatıyım normalde bır ram 8 chip le calsırı her chip 1 bit veri kontrol eder ama bu 9 uncu chip ki buna parite chip denir diger 8 chip' in verileinin dogrulugunu kontoel eder yanı daha guvenli bir calısma ortamı saglar kısacısı buna soft ecc dıyebilirsin
    kingstonlarında hepsinde 9 chip olmayabiliyor sen alırken chip sayısına bakamayı unutma arada hic bir fiyat farkıda yok zaten
  • TWİNMOS
  • KINGSTON BETTER THAN TWINMOS
  • Bunun sorunun cevabı: denemeden bilemeezsin ama bence deneme akıl işi değil boşuna ram almış olursun bide anakartın destekliyomu....
  • Senin Anakartın DDR mi destekliyor Yoksa Sd Ram mi önce bunu bilmelisin.Eğer diğer ram in Sd ise Sd ram alman gerekir Eğer DDr ise DDr alman gerekir.DDr desteklemesi ilede bitmiyor anakartının Eğer DDR 400 desteklemiyor ise Anakartın desteklediği Frekansda çalışırlar.Yada diğer Ram 266mhz alıcağın 400mhz ise aldığın yeni Ram de 266 olarak çalışır.Sen yanına Donanımdan anlayan birini al o sana söyler bunları
  • bence o ram ddr degıl sdram ..yuvasınabı bak kac tane tırnak yerı var.yanı slotta kac tane yer var.anlatamadım gercı ama neyse
  • Kingston tabiki 1 numara. Yanlız senin makinede o farkı anlaman zor. İlerde anakartı değiştirme olayına gidersen tabi o zmn da işine yarıcak bir ram olmuş olur elinde. Yani kingston alabilirsin. Performans olarak diğer ram le aynı çalışır çünkü eski ram in 266mhz miş. Kingston 400mhz olsa bile o makinede 266 çalışıcak.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.