Şimdi Ara

Btwin Rockrider 340 Sahipleri Kulübü EDİT:17 AYLIK KULLANIM NOTUM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
202
Cevap
14
Favori
36.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Antalya şubesi hocam. Hepsiburada Salcano NG 650 26 V 636 lira olmuş. Aklım ona kaydı şimdi de

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BayCicik

Antalya şubesi hocam. Hepsiburada Salcano NG 650 26 V 636 lira olmuş. Aklım ona kaydı şimdi de

Kadro kalitesi olarak B'twin bana göre daha önde ama NG650'deki Tourney sette B'twinden önde.

İşiniz zor.
  • hlksnrr kullanıcısına yanıt
    Yok hocam ya aslında zor değil de işte tembellik ve yoğunluk sebebiyle böyle uzadı.
    Decathlon kısa sürede getiririm derse, Btwin alıyorum, Aksi halde Salcano.
    Zaten anladığım kadarıyla bunlar başlangıç olarak yeterli. Doğru muyum?
    Sonrasına kullandıkça karar verir, istikrarlı bir şekilde kullanır hale gelebilirsem, bir üst modellere bakarım.
    Sana ve @timtim arkadaşa teşekkür ederim ilginiz için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BayCicik -- 6 Haziran 2016; 17:49:33 >
  • BayCicik kullanıcısına yanıt
    Hocam ben başlarken 4 yıl önce NG650 ile başlamıştım ve yaklaşık 3500km. kullandım.Gayette memnun kaldım bu süreçte hiçbir sıkıntı yaşamadım.Ama b'twin 340 ın nikelajlı gibi parlak bir modeli vardı en beğendiğim kadrosuda odur.

Bu arada b'twin in kaynak ve boya işçiliğini çok başarılı buluyorum.

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun o zaman siz şimdi güzel bir kask alın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TİM TİM

quote:

Orijinalden alıntı: Redline3

quote:

Hocam dediğiniz modelin disk fren birde v fren modelleri var siz hangisini diyorsunuz ?

V fren

Hocam maşa hariç diğer özellikleri eş sayılır.Salcano da zoom maşa var btwinini kendi markası,btwin de 80 mm maşa var 8cm hareket ediyor salcanonunki 2 cm dandik bir maşa.Bence btwin alın

Hocam bilgisizliğimi mağzur görün. Bende de btwin 340 var iki tane. Maşanın 8 cm hareket etmesinin avantajı nedir? Yani bu bir avantaj ise somut olarak neden avantaj? Amatör bir bisikletçiye anlatırsanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaanrevan

quote:

quote:

quote:

Hocam dediğiniz modelin disk fren birde v fren modelleri var siz hangisini diyorsunuz ?

V fren

Hocam maşa hariç diğer özellikleri eş sayılır.Salcano da zoom maşa var btwinini kendi markası,btwin de 80 mm maşa var 8cm hareket ediyor salcanonunki 2 cm dandik bir maşa.Bence btwin alın

Hocam bilgisizliğimi mağzur görün. Bende de btwin 340 var iki tane. Maşanın 8 cm hareket etmesinin avantajı nedir? Yani bu bir avantaj ise somut olarak neden avantaj? Amatör bir bisikletçiye anlatırsanız sevinirim.

Hocam bu daha çok şehirde değilde engebeli yollarda sürürken işimze yarıyor.Şimdi basitçe ve dilim döndüğünce anlatayım. 10 cm yüksekliğindeki bir kaldırımdan iniyorsunuz amortisör olmasa inerken sert bi şekilde sarsılarak inersiniz.Ama amortisör varsa amortisör çalışıyor ve sarsıntısız bir iniş yapıyorsunuz.Aynı şekilde taşlı yolda gittiğiniz düşünelim eğer amortisörsüz bisikletle bu deneyimi yaşadıysanız bilirsiniz yolda giderken tak tak tak sarsılarak iner ama amortisör varsa yumuşak bi şekilde iner .

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kaanrevan

quote:

quote:

quote:

V fren

Hocam bu daha çok şehirde değilde engebeli yollarda sürürken işimze yarıyor.Şimdi basitçe ve dilim döndüğünce anlatayım. 10 cm yüksekliğindeki bir kaldırımdan iniyorsunuz amortisör olmasa inerken sert bi şekilde sarsılarak inersiniz.Ama amortisör varsa amortisör çalışıyor ve sarsıntısız bir iniş yapıyorsunuz.Aynı şekilde taşlı yolda gittiğiniz düşünelim eğer amortisörsüz bisikletle bu deneyimi yaşadıysanız bilirsiniz yolda giderken tak tak tak sarsılarak iner ama amortisör varsa yumuşak bi şekilde iner .

Anladım. Aslında aldığımız bisikleti tam araştırmadan almışız. Ama olsun bizim için parkur önemli değil. Birçok kişi mtb neden aldın diyor haklılar mı bilmiyorum. Aslında bizim parkurumuz genelde asfalt ve parke taş olacaktı. Çünkü eşiminde benim de arkasında hem 5 kg lık bebek koltuğu hem de 10 kg ' lık ikiz bebeklerimiz olacak. Ancak çeki demirine 15 sn.de takılan bir Thule Xpress taşıyıcı alacağım ve parkuru belirleme şansım olacak.

Sanırım Rock Rider 340 ile parke ve asfalt yollarda sürüş biraz problem öyle değil mi? Ancak iki bebekle de bu dağ taş inip çıkan, bin türlü tehlike atlatan gençler gibi de bisiklet kullanma şansımız zaten yok. Öneriniz nedir elimizdeki rock rider 340 'ları baz aldığınızda?

• kaanrevan kullanıcısına yanıt
    hocam dağ bisikletinin asfalttaki tek eksisi hızlı gidemezsiniz,ki bebek varmış zaten hızlı gitmezsiniz.İsterseniz lastikleri yol lastiğiyle daha ince lastikle değiştirirsiniz gayet güzel olur.Ama kalın lastik daha iyi yola tutuş açısından.
  • Bunların hangi rengi en iyisiydi arkadaşlar?
    Her rengin farklı bir özelliği vardı sanırım.

• quote:

Bunların hangi rengi en iyisiydi arkadaşlar?
    Her rengin farklı bir özelliği vardı sanırım.

hocam sarı ve turuncu aynı diğer mavi ve siyah aynı sadece maşalar farklıydı.Turuncu yada sarıalın
  • quote:

quote:

quote:

V fren

Bu model için konuşuyorsak Suntour XCT maşa kullanılıyor hocam. Kendi markası değil bildiğim kadarıyla. Bu seviyede bisikletlerde genelde Zoom maşa ya da yine Suntour'un farklı modelleri kullanılıyor. Misal Carraro Force 310'da 75 mm Suntour maşa var. Zoom daha çok tercih ediliyor üreticiler tarafından ama kullanıcı deneyimleri Suntour'dan yana.

• Hocam bu linkteki ürünü alacağım;
    http://www.decathlon.com.tr/26-rockrider-340-da-bisikleti--id_8351519.html

• O zaman bizim için yol tutuş daha önemli olduğu için sanirim lastiklerin böyle kalması daha mantıklı. Sele de biraz rahatsız ediyor gibi sanki ama onu da jel sele kılıfı ile biraz halledebiliriz inşallah.

• Beni de kulübe dahil edebilirsiniz artık

• BayCicik kullanıcısına yanıt
    Hocam doğru kararı vermişsin hoşgeldin
  • Bende aldım bugün bir 340

• Teşekkür ederim hocam. Dün 10 km, bugün 15 km yaptım bakalım, ilerleyen günlerde ne kadar arttıracağım
    Gayet keyifli ancak araç sürücülerinin tav olmaya başladım dünden beri

• quote:

Orijinalden alıntı: gholen

Bende aldım bugün bir 340

Hoşgeldin aramıza

@BayCicik Hocam kolay gelsin.Bu yaşadıkalrın daha hiç bişey arabalardan illalah ediceksin ben bisiklet sürerken arkamdan araba sesi gelince çıldırıyorum

• Hocam ilk gün biraz tırsarak kullandım ama artık biraz daha iyi gidiyorum. Ben sağa kaçtıkça onlar sıkıştırıyor çünkü. Ben de artık daha ortadan gidiyorum ve beni geçmek isteyen sollayarak gidiyor. İlk hevesten olacak sanırım ama 3 gündür bisikletle gidip geliyorum işe. Dün 15 km yaptım. Benim için fena değil. Bugün de bir o kadar yaparım. Vites geçişlerine tam uyum sağlayamadım. 2'den 3'e geçerken çok randımanlı olmuyor. Genelde 2-5,2-6,3-6 ve 3-7 kullanıyorum. Sizce uygun mudur, doğru mudur?

• quote:

Hocam ilk gün biraz tırsarak kullandım ama artık biraz daha iyi gidiyorum. Ben sağa kaçtıkça onlar sıkıştırıyor çünkü. Ben de artık daha ortadan gidiyorum ve beni geçmek isteyen sollayarak gidiyor. İlk hevesten olacak sanırım ama 3 gündür bisikletle gidip geliyorum işe. Dün 15 km yaptım. Benim için fena değil. Bugün de bir o kadar yaparım. Vites geçişlerine tam uyum sağlayamadım. 2'den 3'e geçerken çok randımanlı olmuyor. Genelde 2-5,2-6,3-6 ve 3-7 kullanıyorum. Sizce uygun mudur, doğru mudur?

Hocam uygundur.Ben düz yolda 2-4,yol hafif eğimliyse 1-2kullanıyorum.Arabalar öyle evet kendinizi pek sıkıştırmaamya dikkat edin.Ara sokaklarda giderken arabayla aranıza hafif mesafe koyarak gidin ama arabayı takip edin direk arkasından bu şekilde aranıza araba da giremez,ha bu arada kendinize iyi bi kask alın.Kask en önemli şey,decathlonda 100 tlye bi kask var onu alabilirsiniz ben de var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-530502C9F -- 3 Ağustos 2017; 14:22:2 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.