Şimdi Ara

BTK IMEI saçmalama : 'Kayıtlı' dan 'kayıt bulunamadı' ya döndü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
10.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2016 aralıkta yurtdışından telefon getirmiştim ve 15 aralık tarihinde e devlet üzerinden imei kaydını yaptım.
    Ödemeyi de yine e devlet ten kayıt yaptıktan sonra yönlendirilen banka entegrasyonu ile kayıt ettirdim ve kayıt olduğunu da kontrol ettim.
    Bu noktaya kadar hiç bir sıkıntı yok. 6 aydır telefonu kullanıyorum. Fakat dün birden "servis yok" demeye başladı.
    Önce akşam saatlerinde Akasya Türk Telekom' a gittim, "Bugün gelen en azından 20 müşterisiniz, yurt dışından gelen telefonlarda bu sıkıntıyı yaşamaya başladı,sadece Türk Telekom' da böyle bir durum var" dedi.
    Sonrasında Turkcell bayiine gittim, oradan bir Turkcell kart taktık çalıştı.

Bu noktadan sonra Avea' yı aradım. Durumu anlattım. BTK nın 2 gün önce güncelleme yaptığını ve bu sıkıntının yaşandığını söyledi. BTK üzerinden imei inizi sorgulayın dedi. İmei'yi sorguladım ve ilk şok burada yaşandı: "Kayıt Bulunamadı".

BTK' yı aradım bunun üzerine. Durumu anlattım. Kaydetme işleminizi tamamlayamamışsınızdır dedi. Ben kayıtlı olduğu statüyü gördüm dedim. Zaten e devlet üzerinden banka entegrasyonu ile kaydettiğimi, yani bütün bilgileri girdikten sonra son işlem olarak ödemeyi yaptığımı söyledim. Elimde dekont da var. Yapacak bir şeyleri olmadığını tekrar para yatırmam gerektiğini, işlemin tamamlanmadığını söyledi.

Turkcell kart takınca çalışmasını sordum, ilk önce mevcutta kullandığığnız operatörü kullanamazsınız dedi. Eğer başka kart takarsanız bi kaç gün içerisinde onu da kullanamayacak konuma geleceksiniz dedi.

"Peki 6 aydır kullanıyorum ben bu teli, bu kadar sürede nasıl kilitlenmedi" dedim, "2016 da 120 gün, 2017 de 120 gün hakkım olduğunu, 2017 de bu hak dolunca kapandığını" söyledi. 120 günden fazla oldu diyince de , tam 120 gün olmasına gerek yok, 120 gün sonrasında herhangi bi anda kapanabilir dedi.

Böyle saçma bir durumla karşılaşan var mı arkadaşlar ? Önceden kayıtlı olan imei statüsü nasıl kayıt bulunamadı ya dönüyor. Pasapoart bul, tekrar para yatır bu süreçlere de girmek istemiyorum.

NE yappacağımı da bilemedim, size bir danışayım dedim.

• Arkadaşlar selam,
    Saçmalıklar devam ediyor, bugün sim kartı çıkartıp taktım, hat açıldı.
    BTK yı aradım, "Niye açılmış olabilir bilmiyoruz, ama tekrar kapanacaktır büyük ihtimalle" diyorlar.
    kimsenin net olarak hiç bir şey hakkında bilgisi yok.

Başına böyle bir olay gelen ya da çevresinden duyan kimse yok mu yav :(
  • vergi yatirdigina dair dekont varsa elinde btk ya bildir dekontu. sistemlerinde bir aydjr buyuk bir guncelleme var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam yazdığına geri dönmemişim şimdi farkettim kusura bakma.

Vergi yatırdığıma dair dekont var adam adamların dediğine göre son bi referans numarası görmek gerekiyormuş sistemden, aralıkta yaptığım işlemde görüp görmediğimi hatırlamıyorum ben de açıkçası.
    Bu ref numarası ile napıcaz dediğimde, hiç bir şey yapılmıyor sadece görmeniz lazım dediler. Saçma sapan işler.

Neyse ben vergi dairesine başvurdum, dilekçe yazdım, ve hiç beklemediğim bi şekilde 10 günde paramı geri iade ettiler.

Hat hala açık. Kayıt dışı görünüyor ama kapanmadı. 1-2 haftaya tekrar para yatırıp yeniden kaydettireceğim.
  • IMEI konusu Türkiye'de tam bir saçmalık

Bizim eskş nokia telefon kapanmıştı.

İnternetten araştırdım bi süre, dava açıp kaybedenler olmuş neler neler.. welcome to turkey

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • --mlh-- kullanıcısına yanıt
    Hocam selam, bu konu nasıl sonuçlandı? Aynı şey şu anda benim başıma geldi çünkü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • enaunkark E kullanıcısına yanıt
    Selam hocam,
    Şimdi tekrar okudum konudaki tüm mesajları, yine sinirlendim.
    Konuda da anlattığım gibi, dilekçe yazdım, paramı iade ettiler. Arkadaşımın pasaportuna işlettim, kullanmaya devam ettim.
    Ama şimdi bi de kendi pasaportuna işletme zorunluluğu çıktı, o yüzden senin durum daha da sıkıntı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.