Şimdi Ara

BROTHER YAZICILAR HAKKINDA.. (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.079
Cevap
21
Favori
241.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tahirozgun

quote:

Orijinalden alıntı: mondschein66

quote:

Orijinalden alıntı: ÇevreMühendisi

quote:

Arkadasimin maknesine taktim. Sanki biraz daha acik tonlu baski verdi. Emin degilim.

Ama fiyat farki cok var. Ornegin muadil 20 lira, orijinal 150 lira.

Yakinde drum degisimi gakkinda bir de video paylasacagim

Hocam en kısa zamanda videonu bekliyorum.

brother drum değişimi

https://www.youtube.com/watch?v=vKATPHtZbBc&feature=youtu.be

hocam toner dolumunu yapıyorum fakat drum değiştirmem gerekiyor. Muadil drum aldım ama sökmeye korkuyorum . videoda göstermiş fakat tam anlayamadım orada pense ile tam olarak neresi sökülüyor ve sonunda tam takılmıyor gibi geldi :D biraz detaylı anlatabilir misiniz ?

orada drum mili var. onun cıkmasını engelleyen c harfinie benzeyen metal bir kelepçe var. video aceleye geldi derse girecektim. iyi kötü size de bir fikir vermiştir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadasimin maknesine taktim. Sanki biraz daha acik tonlu baski verdi. Emin degilim.

brother drum değişimi

hocam toner dolumunu yapıyorum fakat drum değiştirmem gerekiyor. Muadil drum aldım ama sökmeye korkuyorum . videoda göstermiş fakat tam anlayamadım orada pense ile tam olarak neresi sökülüyor ve sonunda tam takılmıyor gibi geldi :D biraz detaylı anlatabilir misiniz ?

orada drum mili var. onun cıkmasını engelleyen c harfinie benzeyen metal bir kelepçe var. video aceleye geldi derse girecektim. iyi kötü size de bir fikir vermiştir.

Hocam toner dolumu yaparken alabildiği kadar toner mi dolduruyoruz ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

brother drum değişimi

Hocam toner dolumu yaparken alabildiği kadar toner mi dolduruyoruz ?

yok hocam zaten içindeki sayac yuzunden tonerde toz olsa dahi uyarı veriyor bos diye. reset carkı ile devam ediliyor. bazen hiç dolum yapmadan sadece reset carkını cevirip içinde kalan tozla devam ediyorum.

mumkunse 3 parmak kadar bosluk bırakın. ben olcmuyorum. goz kararı dolduruyorum. eger cok dolarsa kagıtta fon atıyor. kagıdın tamamında gri fon olusuyor.

bir de toner durdukca hacmi azalıyor. siz doldurun 5 dk bekleyin bakmısıınız ki toner alta çökmüş. bu da normalden cok tozu hazneye doldurmanıza sebep oluyor.

tavsiyem doldururken 3 parmak kadar bosluk bırakın. surekli uzerine toner eklemeyin. haddinden fazla toz eklemiş olursunuz.
  • Brother HL-5440D bu yazıcı hakkında bilgisi olan var mı
  • mondschein66 M kullanıcısına yanıt
    hocam son derece riskli süpürge ile çekmek.

çünkü bu tozlar havada uçuşuyor. süpürgenin arkadan çıkıyor

dışarda bi ortamda yapmak lazım
  • forumu kullanıcısına yanıt
    sebebini söyliyim kesinlikle orjinal toner kullanmak gerekiyor. yan sanayi tonerler 2500-3000 çıktı alınacak şekilde ayarlanmış.
    doldursan da fayda etmiyor. orjinal toner aldım sorunsuz gibi .
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpress34

quote:

Orijinalden alıntı: cayli79

Yardımınız için teşekkürler. Optik okuyucu tam olarak drum neresinde

tam olarak yerini bilmiyorum ama korona telini okuyor olması lazım bildiğim kadarıyla.yani korona telinin geçtiği yerde küçük led şeklinde optik okuyucu olması lazım.

brother hl-1111 makinada surekli corona teli temizle hatası alıyorum.
    ama temizlemek bir ise yaramıyor 20 bin sayfa cikti almisimdir aca omrunu mu tamamladı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

brother drum değişimi

ben drumu degistirdim ama hala drum degistir diye mesaj cikiyor bir de ustune corona teli temizle derdi cikti.
    brother hl-1111
  • mcroses kullanıcısına yanıt
    Eve gecince mesaj drumi anlatayim.

Crone telini temizlemek icin drum unitedinin uzerinde bulunan yesil plastik prca ile temizleyebilirsin.olmazsa drumdan teli söküp nazikce temizle.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Eve gecince mesaj drumi anlatayim.

Crone telini temizlemek icin drum unitedinin uzerinde bulunan yesil plastik prca ile temizleyebilirsin.olmazsa drumdan teli söküp nazikce temizle.

Yeşil şey şuan pek bir ise yaramıyor. Islak mendille hafifce sildim teli o da pek bir ise yaramadi olmadi yeni bir drum unitesi alacam.

• mcroses kullanıcısına yanıt
    İsterseniz sifir drum unitesi var. Yazinin tonerini baska yaziciya tskip kullanfim. Drum ve hl1111 cihazi bosta yedekte duruyor.Satabilirim.

• quote:

İsterseniz sifir drum unitesi var. Yazinin tonerini baska yaziciya tskip kullanfim. Drum ve hl1111 cihazi bosta yedekte duruyor.Satabilirim.

Hocam Allah razı olsun senden. tonerim bitmişti, toner doldurmadan reset attim hala basmaya devam ediyorum :D. zarar vermez değil mi yazıcıya ? (yazıcı brother 1211w)
  • quote:

quote:

Hocam Allah razı olsun senden. tonerim bitmişti, toner doldurmadan reset attim hala basmaya devam ediyorum :D. zarar vermez değil mi yazıcıya ? (yazıcı brother 1211w)

tavsiyem yine de toner dolumu yapıp kullanmanızdır, sürekli toner tozsuz çalışırsa sorun olabilir. tonerin tamamen bittiğini çıktılardaki solukluktan anlayabilirsiniz.
  • quote:

quote:

quote:

tavsiyem yine de toner dolumu yapıp kullanmanızdır, sürekli toner tozsuz çalışırsa sorun olabilir. tonerin tamamen bittiğini çıktılardaki solukluktan anlayabilirsiniz.

Soluk cikti almaya basladigim zaman doldururum hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayak kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,ben bir süredir epson wf2520 yazıcı kullanıyorum. Aldığım zamandan bu yana orijinal kartuşları bitene kadar iyi idi daha sonra kolay dolum kartuş aldım bir zaman sonra da bu kartuşlar kafayı tıkadı açmak için bir şeyler yaptım ama olmadı daha kötü oldu aksine. Şimdi yenibir yazıcı alma niyetim var. Mürekkebin illetinden bıktım bu yüzden lazer yazıcı almayı düşünüyorum. Toner sistemli yazıcıları pek bilmiyorum çok uzun süreler çıktı almiyorum ev kullanıcısıyım. Mürekkep de olduğu gibi toner sisteminde de tıkanma donma gibi sorunlar yaşar mıyım? Evde telefondan tabletten ve bilgisayardan ayrı ayrı çıktı almam gerekebiliyor bu yüzden ağ bağlantısı olan bir model almayı düşünüyorum örneğin kablosuz bağlantı özelliği gibi. Kablosuz bağlantı özellikli olanlar bir miktar da pahalı oluyor tam da emin değilim değer mi değmez mi diye.
    Aklimdaki modeller
    Brother hl 1111
    Brother hl 1211w

• arsima kullanıcısına yanıt
    Hl 1211w modeli kablosuzdur. Tonerde dinma tikanma vs gibi sorunlar olmaz.

Hl1211 modeli toneri doluma uygundur. Gonul rahatligiyla alabilirsiniz

• Brother hl 1111 yazıcı çift taraflı yazdırma yaparken kağıdı kendisi mi ayarlıyor yoksa çıkartıp biz mi ters cevirmemiz gerekiyor?

• quote:

Forumda bir kaç yazı okudum da toneri doldurmak mı yoksa toner bittiğinde değiştirmek mi mantıklı hangisi uzun ömürlü olur? Canon un şu aralar sıkça tercih edilen modelleri arasında Canon 6030 gördüm bunun kartuşu bittiğinde atılıp direk değişiliyormuş 35 lira gibi bir paraya tonerin değişimi ile birlikte de drum denen parça da değişiyormuş ve yazdırma kalitesi aynı şekilde devam ediyormuş lazer yazıcıları tam bilmediğim için bu şekilde yazılar okudum.
    Brother Canon hatta Ricoh diye bir marka arasında kaldım aslında Ricoh da çok fonksiyonlu bir yazıcı buldum ama onun da mürekkep tozu sıkıntısı varmış vs. Ne yapmamı tasiye edersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arsima

quote:

Forumda bir kaç yazı okudum da toneri doldurmak mı yoksa toner bittiğinde değiştirmek mi mantıklı hangisi uzun ömürlü olur? Canon un şu aralar sıkça tercih edilen modelleri arasında Canon 6030 gördüm bunun kartuşu bittiğinde atılıp direk değişiliyormuş 35 lira gibi bir paraya tonerin değişimi ile birlikte de drum denen parça da değişiyormuş ve yazdırma kalitesi aynı şekilde devam ediyormuş lazer yazıcıları tam bilmediğim için bu şekilde yazılar okudum.
    Brother Canon hatta Ricoh diye bir marka arasında kaldım aslında Ricoh da çok fonksiyonlu bir yazıcı buldum ama onun da mürekkep tozu sıkıntısı varmış vs. Ne yapmamı tasiye edersiniz?

elle çevirmeniz lazım çift taraflı baskı için. zaten bu ucuz modellerde çift taraflı ( dubleks baskı yani ) bulamazsınız.

gelen giden drum olayını merak ediyor. drum her seferinde değişmesi gereken bir parca değildir. ömrü uzundur ( genelde en az 10 bin civarındadır )

peki neden her dolumda drum değişimi diyor dolumcular; dolumcular muadil drum kullandıgı için 2-3 dolumda değişmesi lazım. çünkü bu parçanın üzeri plastik kaplıdır. zamanla çıktı aldıkça aşınır.

hemen hemen her yazıcının muadil toneri olur. muadil toner orijinal gibi kaliteli olmadığı için bittikçe yeni muadil toner alıp alıp değiştirmeniz lazım.

brotherda da muadil ( yan sanayii yani ) toner var. isterseniz muadil alıp kullanırsınız. isterseniz makinenin içinden çıkan ilk orijinal toneri de doldurtabilirsiniz. veya toner tozu alıp siz de doldurabilirsiniz ( benim gibi )

olabildiğince ayrıntılı yazmaya çalıştım. aklınıza yatmayan bir şey olursa yine anlatmaya çalışırım.
  • Brother hl-1111 yazıcının dolumunu ve resetlemesini videodaki gibi yaptım. Toneri taktığımda orijinal sarf malzeme uyarısı alıyorum bunu sebebi nedir. Buna rağmen yazdırma yapabilirmiyiz.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.