Şimdi Ara

Broadlink Ev Otomasyon Sistemleri (91. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.116
Cevap
118
Favori
167.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu arada arikovani sitesinde yerli broadlinki buldum.
    fiyatları çok uçuk değil. ayrıca ekstra güzel özellikleri var.
    https://arikovani.com/projeler/bean-tak-calistir-akilli-yasam-sistemi/detay
  • Arıkovanı'nı yeni görüyorum, böyle bir Türk sitesi olmasına sevindim :)

Bean'de bence desteklenmesi gereken bir proje, altyapı Broadlink üzerinde olmasa direk denenebilir, takipte kalmakta ve reklamını yapmakta fayda var. Fiyatlar da arge çalışması için gayet makul. Zamanla düşer...
  • Zigbee desteği çok iyi, uzun vadede bir yığın donanımla beraber çalışabilir. Broadlink'in handikaplarınmdan biri bu, sadece kendi donanımlarıyla uyumlu çalışıyor, diğer ürünlerde sadece frekans kopyalama yapıyor :(

Broadlink desteğe ve pazarlamasına MS1 ile ilgili yazmıştım, başka radyo istasyonu ekleyecek misiniz diye. Destek, yazılıma iletirim ekleyebilirler benzeri birşeyler dönmüştü. Pazarlama müdürü, herhangi bir değişiklik yapmayacağız, ürünlerimizi orda satsanıza muhabbeti yapıp duruyor! Adama birkaç kez hobi olarak uğraştığımı yazmıştım öncesinde de! Yaklaşımı itici geldi bana.

Dünkü güncellemedemn beri sistemde henüz kitlenme yaşamadımi, umarım böyle devam eder.

Broadlink performans problemleri (15-20 metre uzaktaki, arada 2 duvar olan SP3'ümü bir görüyor bir görmüyor, TC2lerimi sık sık kontrol etmiyor, RM3 çıksın 2. cihaz yapacağım RM2yi...), yazılım sorunları ve ingilizce kaynak eksikliği nedeniyle, sadece hobi olarak uğraşılabilecek bir ürün, stabil bir sistem olmaktan uzak. S1'ime güvenip evimde güvenlik sistemi var diyemem mesela :D

• wellwet W kullanıcısına yanıt
    aynen, priz için konuşuyorum muadil ürün broadlinkte 70 tl ama broadlinkte merkez cihaza ihtiyaç yok. Bununkisi xiaomi gibi. Merkez cihaza bağlanması gerekiyor.

Tasarımıda hoşuma gitti. Yeni bir başlangıç yapsam bununla başlayabilirdim.
    s1 için broadlink te olmassa olmaz diyen arkadaşlar vardı diye hatırlıyorum. sizin s1 hakkındaki yorumunuzu daha önce öğrenebilseydim belki sipariş vermezdim. bugün yarın s1c siparişim elime ulaşmış olacak ve umarım bahsettiğiniz gibi olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: recooz

s1 için broadlink te olmassa olmaz diyen arkadaşlar vardı diye hatırlıyorum. sizin s1 hakkındaki yorumunuzu daha önce öğrenebilseydim belki sipariş vermezdim. bugün yarın s1c siparişim elime ulaşmış olacak ve umarım bahsettiğiniz gibi olmaz.

bende s1 ve rmpro gayet stabil ve kullanışlı. ben memnunum
  • Broadlink Türkiye sitesinde A1 ile kombinin kontrol edilebildiği yazıyor. Ne kadar doğru kullanan/deneyen oldu mu?
    Pro2 ile olmuyordu galiba bende uğraşmaktan vazgeçmiştim ama sitedeki açıklamayı görünce yeniden heyecanlandım.
  • BEAN'ın uygulaması güzelmiş gerçekten.
    hangi odayı seçersen orası ile ilgili aletler ekrana geliyor.
    bu özellik ios 10 ile beraber geldi ama broadlink desteği sağlayamıyor..inşallah kısa sürede sağlayacak.

S1C ye 40 usd=120 tl civarında para ödedik. Tam güvenlik sistemleri ise 1000 lira üzerinde.. Fiyat performans açısından uygun olduğunu düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: akemals42

BEAN'ın uygulaması güzelmiş gerçekten.
    hangi odayı seçersen orası ile ilgili aletler ekrana geliyor.
    bu özellik ios 10 ile beraber geldi ama broadlink desteği sağlayamıyor..inşallah kısa sürede sağlayacak.

S1C ye 40 usd=120 tl civarında para ödedik. Tam güvenlik sistemleri ise 1000 lira üzerinde.. Fiyat performans açısından uygun olduğunu düşünüyorum

bean'in en güzel özelliklerinden biri. düşünsenize eve girince evin ışığı siz birşey yapmadan açılıyor. gerçi ben onu şuan s1 ile yapıyorum ama bunda sensöre ihtiyaç yok. her odaya bu şekilde aydınlatmak mümkün.

beandeki o özellik bluetooth ile ilgili olduğunu düşünüyorum. bu sebeple broadlink'in bu saaten sonra bir şey yapabileceğinide zannetmem.

• akemals42 kullanıcısına yanıt
    Fiyat/performans iyiliğine katılabilirim ama mesela bugün, sabah kapıyı kitledim çıktım, alarmı full'e aldım bir baktım kapı sensorü kapıyı aöçık gösteriyor. Kapının kapalı olduğuna eminim (ki akşamüstü geldiğimde kapalıydı) kapıyı açıp kapatınca normale döndü, tüm gün evin kapısı açık sandı sistem. Bu mesela tolere edilebilir birşey değil, sistemin hata yapabildiğinin göstergesi, bizim gibi hobi amaçlı olarak kullanılır ama asla evimi S1e güvenip güvenlijkli diye kabul edemem :(
    Hocam senin sensorde problem olmalı.
    Yada sensorun montajındamı sıkıntı var. Mesafeyi çok tutmuş olabilirmisin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • marcelor kullanıcısına yanıt
    Mesafe 2-3 milim, piller full :(
    Kesin sensorde sorun var ozaman

• s1c kumandaların içerisinde pil varmıdır? yoksa alıp takmam mı gerekiyor? yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: recooz

s1c kumandaların içerisinde pil varmıdır? yoksa alıp takmam mı gerekiyor? yardımcı olursanız sevinirim.

içinden çıkıyor. yanlış hatırlamıyorsam ince kalem pil
  • bende hiç kalem pil çıkmadı hareket sensörüne normal kalem pillerden 2 adet alıcam kapı sensörüne de 2 adet ince kumanda pillerinden alıp takıcam. benim asıl merak ettiğim kumada kısmında pil almak gerekecek mi? vida kısmı biraz küçük ve ona göre tornavidam olmadığı için sizlerden bilen varsa öğrenmek istedim. yardımınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recooz -- 30 Eylül 2016; 11:19:41 >
  • Kumanda pilini açtım ve evet onada pil koymamışlar sanırım gümrük geçişlerinde sıkıntı olmasın diye. Kumandaya da küçük cr 25 olabilir gibi me geliyor bir pil takmam gerekecek.

• Bende de pil çıktı, ancak son dönem Çin'den çıkan ürünlerin çoğuna, taşıma firmaları istemediği için pil koymuyorlar.

Anahtarda CR2032 türü pil var, onu bile mi koymamışlar!
  • benim de bir ara ana giriş kapı sensörüm de sorun yaşamıştım.
    pilini değiştirdim daha da sorun çıkmadı.
    şimdi de balkon kapılarına alacağım.
    geceleri tüm kapıları kısmi korumaya alıp, herhangi kapı açılımlarında alarm çalmasını sağlayacağım.

s1c lerin içinden çıkan piller çok dandik onların yerine duracell aldım,uzun süredir değiştirmiyorum..
    evet kumandanın pili CR2032 ymiş. bende alırken deneyerek bulabildim. yardımınız için teşekkürler. sanırım pilleri gümrük kontrollerinde sıkıntı olur diye koymuyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.