Şimdi Ara

Broadlink Ev Otomasyon Sistemleri (196. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.116
Cevap
118
Favori
167.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar tüm broadlink ürünlerini ihc - e Control -ihc eu ve yeni broadlink app den nasıl sileriz ve modeme reset ten sonra yeni broadlink uygulaması ile sıfır kurulum nasıl yapılır modem şifresini değiştirmek gerekirmi bu uygulamalar çok karıştı sıralı olarak anlatırmısınız.Bende SP3-ALARM KİT-TC2-A1sensor -SC1-MP1 çoklu fiş ve ws2-w10duvar prizi var bunları yeni broadlink uygulamasına sıfırdan kurmak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yektahamit -- 9 Mayıs 2020; 12:4:25 >
  • yektahamit Y kullanıcısına yanıt
    ihc icin uygulamaya girin, sag alt koseden BEN yazan yere girin, sayfanin en uatunde acatariniza tiklayin, atta Erase my data on cloud secenegini secin, tekrar Erase my data on cloud secenegini secin. Boylelikle cihazlar silinmis olur. İhc ve ihc eu icin bunu yapabilirsiniz.

Bu islemi yapinca muhtemelen broadlink ve e-control uygulamasina kayitli cihazlarda silinir. Bi deneyin

Modemi resetlemenize gerek yok, sifreyide degistirmeniz gerekmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bdurmus -- 9 Mayıs 2020; 14:58:16 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaslar ev yapimi Amazon Alexa yapimini anlattim.

Bu sekilde kendi sesli asistaninizi yaparak, Alexa uygulamasindan broadlink hesabinizi baglayarak ev aletlerinizi sesinizle kontrol edebilirsiniz.

Bir sonraki videoda broadlinke baglanti nasil yapilir ve sesli kontrol nasil yapilir onlari anlatacagim.

https://www.youtube.com/watch?v=a1jojD1cUns&feature=youtu.be

• uzunca bir süre broadlink kullandım ama yazılım konusunda maalesef bir arpa boyu yol alamadılar. bende home assistanta geçtim. altyapı olarak raspi tabanlı fakat broadlinkide destekliyor. broadlinkin kendi yazlımında bile yapamadığınız çoğu şeyi burda ister telden isterseniz webden rahatlıkla yapabiliyorsunuz . kartlarımda kendi tasarımım ve üretim olduğu için bir esp8266 ve birkaç sensör ve röleyle yapılmayacak şey yok. Bu kart 3 adet 10 watt spot ledi dimmer ve 1 adet rgb şerit ledin dimmer ve renk kombinasyonunu seçmenizi sağlar. ister tel isterseniz pc den rahatlıkla yapabilirsiniz. en sondaki resim ise kombi için ayar sayfası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oksijen06 -- 18 Mayıs 2020; 1:34:7 >

• oksijen06 O kullanıcısına yanıt
    hocam
    broadlink in yeni uygulaması baya güzel olmuş.
    gerçi tam performanslı çalışmıyor ama eskiye göre daha iyi..

siz kombiye ne bağladınız ? bu şekilde bir sonuç elde ettiniz ?. bunları apple home kit e dahil edebiliyormusunuz ? bir de cep telefonu bildirmleri geliyor mu ?

• Arkadaşlar kanala yeni video ekledim.

Bana destek olmak için Kanala abone olup videoları beğenirseniz sevinirim.

Broadlink ile kendi yaptığım Alexa üzerinden evi sesli olarak kontrol ediyorum

RaspberryPi ile Alexa yaptığım video

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bdurmus -- 20 Mayıs 2020; 15:1:56 >

• akemals42 kullanıcısına yanıt
    Selam, hem Apple Home hem de Home Assistant kullanıyorum. Home Assistant'ın HomeKit entegrasyonu var. Gerekli tanımı yapınca, Home Assistant Appple Home'da HomeKit cihazı gibi yer alıyor ve Home Assistant'a tanıttığım tüm cihazlar Apple Home ekranında görünüyor.

• Bahadir.Gurel B kullanıcısına yanıt
    gerçekten güzel olmuş.
    hangi senssörleri eklediniz ?
    bir de broadlink rm pro desteği var mı ?
    ben aqara kapı pencere sensörlerini kullandığım için otomatik ekleniyor apple home kit.
    broadlink içinde rusların kullandığı bir yazılım var, onunla ekliyorum sisteme..
    eğer sizin bu daha stabil ise ona da geçebilirim.

http://akemals.site/homekit.html

• akemals42 kullanıcısına yanıt
    Evdeki tüm cihazları ve kullandığım uygulamaları Home Assistant'a ekledim. Daha sonra Home Assistant konfigürasyon dosyasına HomeKit tanımı yaptım. Bunu yapınca, Home Assistant uygulaması Apple Home uygulamasına sanki Apple uyumlu HomeKit gibi göründü ve evdeki tüm cihazlar otomatik olarak bir anda Home ekranına geldi. İşin güzel yanı, sesli kumanda verilebilir durumda hepsi. İşin sırrı Home Assistant uygulamasında. Bu uygulamaya 1600 cihaz ve servis eklenebiliyor (Broadlink RM serileri dahil):https://www.home-assistant.io/integrations/

Home Assistant mevcut bir PC'ye kurulabilir ama sürekli açık kalması gerektiği için sunucu gibi çalışan bir cihaza ihtiyaç var. En az maliyetli başlangıç: Raspberry Pi. Daha ileri seviyede QNAP, Synology, Dell/HP/MSI Mini PC veya Intel NUC gibi cihaz gerekiyor.

• Youtube kanalimda home assistant kurulumu, akilli cihazlarin HA ya tanitimi ve onun uzerinden akilli ev yonetimi videosu cekicem ilerleyen zamanda. Ayrica eski bir tablet ile ev kontrol paneli yapmayi gostericem. HA uzerinden Apple home kit eklenmesi ve kullanimida olacak bu videolarin icinde

• Bahadir.Gurel B kullanıcısına yanıt
    daha önce denemiştim home asistantı bir çok brodlink ürününü deateklemediği için vazgeçmişrim.
    majordomo diye bir sistemi kullanıyorum şuan.
    eğer apple home kit desteği geldi ise tekrar homeasistant deneyebilirim.
    apple bildirimleri destekleme konusunda bilginiz vqrmı ?
    mesela kapı sensörü açık konuma gelince, apple telefonlara bildiirim geliyor mu ?

• Merhabalar, broadlink ve harmony arasında gidip geliyorum, broadlink fiyat olarak çok daha makul geliyor ancak şu noktada takıldım. Harmony de aktivite ayarlarken mesela film izle aktivitesi tanimlayacagim, bu aktiviteye TV yi aç, Avr yi aç, avrden hdmi 2yi seç, tvden hdmi 1i sec gibi komutlar tanımlayıp direkt olarak tek bir tuşla istediğimizi yapabiliyoruz, acaba broadlinkte hdmi girişini secebiliyor muyuz? Kullanan arkadaşlar cevaplayabilirse sevinirim. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedarkride -- 26 Mayıs 2020; 17:13:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thedarkride T kullanıcısına yanıt
    Harmony bu konuda daha akıllı. Aktiviteler arası geçişlerde cihazların bir önceki durumunu hatırlıyor ona göre davranıyor. Örneğin cihazlardan birinin power on/off komutu tek komut; yani kapalıysa açıyor, açıksa kapatıyor. Geçilecek aktivitede aynı cihaz kullanılıyorsa ve bir önceki aktivitede cihaz açıksa Harmony tekrar power komutu göndermiyor (gönderse cihaz kapanacak). Aynı işi Broadlink ile yaptığınızda cihaz kapanıyor, siz tekrar açmak zorunda kalıyorsunuz.
  • JUNE8O kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bilgiler için

• thedarkride T kullanıcısına yanıt
    Broadlink kumandadaki tum tuslari kopyalayabildigi icin elle bastigin tum tuslari sirayla senaryoya girersin. Sonra tek tusla yaptigin senaryo calisir.

Harmony kullanmadigim icin karsilastirma yapamiyorum ama dedigin broadlink ilede yapilabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: bdurmus

Arkadaslar ev yapimi Amazon Alexa yapimini anlattim.

Bu sekilde kendi sesli asistaninizi yaparak, Alexa uygulamasindan broadlink hesabinizi baglayarak ev aletlerinizi sesinizle kontrol edebilirsiniz.

Bir sonraki videoda broadlinke baglanti nasil yapilir ve sesli kontrol nasil yapilir onlari anlatacagim.

https://www.youtube.com/watch?v=a1jojD1cUns&feature=youtu.be
    Elinize sağlık çok güzel bir anlatım olmuş

• ecz.eser34 kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkurler

• RM4 Kullanan var mı? RM3 ile (almaya deyecek) bir fark var mı? Teşekkürler...
  • wellwet W kullanıcısına yanıt
    193. sayfaya bakın.
  • arkadaşlar rm4 pro ya takılan hts(nem ve sıcaklık ölçen ) kablo rm3 pro ya da olur mu deneyeniniz var mı?
  • 
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.