Şimdi Ara

Broadlink Ev Otomasyon Sistemleri (181. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.116
Cevap
118
Favori
167.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selam,

bilindik 1-2 marka dönüştürücü alsan max.10TL (yani abartılı bir şey de değil demek istedim)
    Ya da forumda önceki zamanda arkadaşlar anlatmış. Kabloyu kesip elektrikçiden alınacak vidalı erkek fiş montajı kalıcı çözüm olur. Ben amerikalı alexa'yı dönüştürücü ile kullanıyorum. Orjinali bozmak istemedim.
    https://www.google.com/search?q=erkek+fi%C5%9F&rlz=1C1HLDY_trTR716TR716&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjJt4nyx5vgAhXGECwKHfzCD8cQ_AUIDigB&biw=1920&bih=889

• DeDe_ D kullanıcısına yanıt
    Akıllı prize ısıtıcıyı bağlamıştım ısıtıcıda 220-240V arası yazıyor. Çevirici adaptör kendiliğinden yanıp eridi elektrik kesildi öyle anladım yoksa yangın bile çıkartırdı. Dönüştürücüyü o yüzden şu an sıcak bakmıyorum, dediğiniz gibi elektrikçiye uğrayıp başlığı değiştirmek daha sağlıklı olacak gibi. Teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • DeDe_ D kullanıcısına yanıt
    tc2'lerden emin değilim, ama kumandalı cihazları isterseniz 10 farklı rm pro'ya tanıtabilirsiniz. bunu neden yapmak isteyesiniz, bu kısmı anlayamadım. ya da belki sizi yanlış anladım.

broadlink güvelink kiti de kullanmıyorum, ama bildiğim kadarıyla alarmı çaldırmadan da bunları tetikleyici olarak kullanabilirsiniz. hareket algılandığında ışık yansın gibi bi senaryo oluşturabilirsiniz sanırım.
    https://www.youtube.com/watch?v=Wd91VZWbups&t=588s

rm pro/rm3 mini bunlarda ne hoparlör ne de mikrofon var. rm3 mini sadece IR frekansları gönderebilen bi cihaz. bu cihaz üzerinden alexa'yı değil, alexa üzerinden bu cihaza tanımlı IR kumandalı cihazları kontrol edebilirsiniz.

• Gearbest ten broadlink rm pro siparis vermistim 15gunde geldi cihaz. Dun kurdum denedim, ev alarmini, garaj kapisini, tv, klima, kumandali prizi falan eslestirdim. Ama somfy panjurlari eslestiremedim, zaten okumustum rolling code kullandigi icin bunlarda olmuyormus.

Bi sekilde bu panjurlari calistirma yontemi falan varmidir arkadaslar? Ne yapmak lazim onlarda olsa ev tam akilli ev olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bdurmus -- 3 Şubat 2019; 12:26:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iphone kullanan arkadaşlar alexayı nasıl yüklediniz? aplestore da bölge durumu var yükelyemiyorum teli değiştirdiğim için nasıl yapılacağını bilen varsa sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drarter -- 3 Şubat 2019; 19:5:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • echo dot olmadan reverb uygulaması ile alexa uygulamasını sesli kullanabiliyor muyuz?

reverb ve alexa uygulamalarını iphone a indirdim sesli komut veriyorum reverb den ama işe yaramıyor. bi ayar falan yapılması mı gerekiyor yoksa bu şekilde çalışmaz mı?
  • Arkadaşlar broadband rm miniyi infrared kumandaya sahip herhangi bir cihazda kullanabiliyor muyuz? Yoksa sadece belli tanımlı markalar mı?

• ihc androiddeki son guncelleme ile alexadan change channel 52 on tv komutu islemiyor yani kanal numarası verince o kanala giderdi simdi diger konutlar isliyor o yok sizde durum nedir

• quote:

Orijinalden alıntı: blackcurse

Arkadaşlar broadband rm miniyi infrared kumandaya sahip herhangi bir cihazda kullanabiliyor muyuz? Yoksa sadece belli tanımlı markalar mı?
    öğrenme modu ile marka bağımsız da tanıtabiliyorsun

• bdurmus kullanıcısına yanıt
    doğrudan reverb ile değil de belki alexa app'i telefonunuza kurar daha sonra aynı amazon hesabıyla reverb'da oturum açarsanız belki olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bdurmus

echo dot olmadan reverb uygulaması ile alexa uygulamasını sesli kullanabiliyor muyuz?

reverb ve alexa uygulamalarını iphone a indirdim sesli komut veriyorum reverb den ama işe yaramıyor. bi ayar falan yapılması mı gerekiyor yoksa bu şekilde çalışmaz mı?
    az önce yurt dışı hesabı ile iphone alexayı ve reverbi indiridim sonra reverbden turn on tv dedim ve echo hiç çalışmadan reverbden okey sesi geldi ve rm proyu çalıştırıp tvyi açtı herhangi birşey yapmadım reverbe girişte amazon hesabını soruyor başkada bir işlem olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drarter -- 4 Şubat 2019; 1:5:18 >
  • merhaba, rm pro plus version 10 günde çinden elime ulaştı. Bunun kurulumunun hatasız olması için önerisi olan olur mu? IHC mi yüklenecek E-Control mü? ülke versiyonları fark ediyor mu? Öncelikli olarak TV-Müzik Sistemi-Uydu Alıcı tanımlıyacağım. Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.
    Teşekkürler.

Edit: Google Home Mini ile kullanacağım ve IOS cihazımla kullanacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gianni333 -- 4 Şubat 2019; 12:14:1 >
  • gianni333 G kullanıcısına yanıt
    Google home mini ile kullancaksan ihc kullan. Econtrol de echo dot ve home mini destegi yok.

• bdurmus kullanıcısına yanıt
    Barış bey alexanın kendi uygulamasından komut verebilirsiniz

• metaldelta M kullanıcısına yanıt
    Alexanin kendi uygulamasi turkiyede kullanilmiyor nasil olacak

• Peki arkadaşlar diyelim ki evde bir robot süpürge var ama sadece uzaktan kumandaya sahip. Yani wi-fi bağlantısı ve uygulama desteği yok. Rm pro ile eşleştirirsem robot süpürgeye evde değilken komut nasıl verebilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: blackcurse

Peki arkadaşlar diyelim ki evde bir robot süpürge var ama sadece uzaktan kumandaya sahip. Yani wi-fi bağlantısı ve uygulama desteği yok. Rm pro ile eşleştirirsem robot süpürgeye evde değilken komut nasıl verebilirim?
    kumandayı rm pro'ya tanıtıyosunuz. rm pro'nun zaten wifi desteği olduğu için nerde olursanız olun tanımlı cihazlara erişiminiz olacak. haliyle internet bağlantınızın olduğu her yerde süpürgenize de erişiminiz olacak.
  • suleymantosun S kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Peki google assistant desteği var mıdır rm pronun?

• blackcurse B kullanıcısına yanıt
    Evet google assistant'la kullanabilirsiniz. Ben denemek maksadıyla telefonuma google home uygulamasını kurdum ve rm pro üzerinden bi IR ampulü tanıttım, türkçe komut vererek aç/kapat yapabiliyorum. Google home cihazıyla durum ne olur bilemem, kullanmıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: drarter

az önce yurt dışı hesabı ile iphone alexayı ve reverbi indiridim sonra reverbden turn on tv dedim ve echo hiç çalışmadan reverbden okey sesi geldi ve rm proyu çalıştırıp tvyi açtı herhangi birşey yapmadım reverbe girişte amazon hesabını soruyor başkada bir işlem olmuyor

Alıntıları Göster
    Bende ayni seyleri yaptim ama bende calismadi, echo yok bende. Acaba echo yu bir kere tanitip sonrasinda ona ihtiyac olmadan reverb ile mi kullanabiliyoruz.

Alexa uygulamasindan aygitlari arattim ve rm pro ya tanittigim cihazlari buldu. Mesela lamba ya giriyorum on\off tuslari cikiyor, tusa basiyorum ama “Device is unresponsive” yaziyor. Echo olmadigi icin bu uyariyi veriyor diye dusunuyorum

• 
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.